• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Elson Becerra

  Przeczytaj także...
  National-football-teams.com – angielska strona internetowa o tematyce piłkarskiej. Dziś strona dostępna jest jedynie w języku angielskim. Puchar Konfederacji 2003 został rozegrany w dniach 18–29 czerwca 2003 we Francji. Wydarzenia związane z finałem zeszły na dalszy plan po śmierci kameruńskiego piłkarza. Marc-Vivien Foé podczas półfinałowego meczu z Kolumbią niespodziewanie zasłabł i mimo natychmiastowej pomocy lekarskiej zmarł po przewiezieniu do szpitala.
  Copa América 2001 to zawodowy turniej piłkarski zorganizowany przez CONMEBOL. Zawody te odbyły się w Kolumbii i trwały od 11 lipca do 29 lipca 2001. Nie przeprowadzano eliminacji. W turnieju uczestniczyło 12 drużyn. Dziewięć reprezentacji (czyli wszystkie oprócz Argentyny która wycofała się tuż przed turniejem), które skupia CONMEBOL i trzy drużyny ze strefy CONCACAF: Meksyk, Kostaryka (zastąpiła zgłoszoną wcześniej Kanadę), Honduras (zastąpił w ostatniej chwili Argentynę).
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Elson Evelio Becerra Vaca (ur. 26 kwietnia 1978 w Cartagena de Indias, zm. 8 stycznia 2006 tamże) – kolumbijski piłkarz występujący na pozycji napastnika.

  Reprezentacja Chile w piłce nożnej – narodowy zespół piłkarski Chile. Od 1910 roku reprezentuje Chile w międzynarodowych rozgrywkach piłkarskich.Corporación Deportiva América de Cali, zwykle nazywany América de Cali, jest kolumbijskim klubem piłkarskim z miasta Cali.

  Kariera klubowa[ | edytuj kod]

  Becerra zawodową karierę rozpoczynał w 1998 roku w zespole Deportes Tolima. Jego barwy reprezentował przez 5 sezonów. W 2003 roku odszedł do Amériki Cali. Spędził w niej część sezonu 2003. W połowie 2003 roku podpisał kontrakt z emirackim klubem Al-Jazira Club. Jego graczem był do dnia śmierci, tj. 8 stycznia 2006 roku, kiedy to został zastrzelony wraz z przyjacielem w swoim rodzinnym mieście Cartagena de Indias.

  Corporación Club Deportes Tolima, jest kolumbijskim klubem piłkarskim z siedzibą w mieście Ibagué. Klub założony został 18 grudnia 1954 i rozgrywa swoje domowe mecze na stadionie Estadio Manuel Murillo Toro mogącym pomieścić 31000 widzów.Reprezentacja Nowej Zelandii w piłce nożnej (nazywana All Whites) dwukrotnie zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata – w 1982 r., przegrywając wszystkie trzy spotkania w grupie (z Brazylią 0:4, ZSRR 0:3 i Szkocją 2:5) oraz na Mistrzostwa Świata w 2010 r. w RPA, remisując we wszystkich trzech meczach w grupie (1:1 z Włochami i Słowacją, oraz bezbramkowo z Paragwajem), co oznaczało że Nowa Zelandia została jedyną niepokonaną drużyną tego mundialu, ale również nie dało jej awansu do 1/8 finału. Uczestniczy od początku w rozgrywkach o Puchar Narodów Oceanii, zajmując czterokrotnie pierwsze miejsce (w 1973, 1998, 2002, 2008), raz drugie (w 2000) i trzykrotnie trzecie miejsce (w 1996, 2004 i 2012). Jako zwycięzca strefy Oceanii, również trzykrotnie brała udział w Pucharze Konfederacji (w 1999 i 2003 oraz 2009), przegrywając 8 spotkań, a remisując zaledwie jedno (0:0 z Irakiem w roku 2009).

  Kariera reprezentacyjna[ | edytuj kod]

  W reprezentacji Kolumbii Becerra zadebiutował w 2000 roku. W 2001 roku został powołany do kadry na Copa América. Na tamtym turnieju, wygranym przez Kolumbię, zagrał w meczach z Wenezuelą (2:0) i Chile (2:0).

  W 2003 roku wziął udział w Pucharze Konfederacji. Wystąpił na nim w pojedynkach z Francją (0:1), Nową Zelandią (3:1), Kamerunem (0:1) i Turcją (1:2). Tamten turniej Kolumbia zakończyła na 4. miejscu.

  W latach 2000–2003 w drużynie narodowej Becerra rozegrał w sumie 15 spotkań i zdobył 1 bramkę.

  Reprezentacja Turcji w piłce nożnej – narodowa drużyna piłkarska Turcji. Turecki Związek Piłki Nożnej został założony w 1923 roku. Wtedy także Turcja została członkiem FIFA.Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Elson Becerra w bazie National Football Teams (ang.)
 • Warto wiedzieć że... beta

  Al-Jazira Club - klub piłkarski pochodzący ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, grający w tamtejszej 1. lidze, mający siedzibę w mieście Abu Zabi.
  Reprezentacja Kamerunu – zespół piłkarski, reprezentujący Kamerun w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo kameruńskie. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest Fédération camerounaise de football (FECAFOOT).
  Reprezentacja Francji w piłce nożnej mężczyzn – zespół piłkarski, biorący udział w imieniu Francji w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo francuskie. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest Francuski Związek Piłki Nożnej (fr. Fédération Française de Football). Francja od 1904 roku jest członkiem FIFA, a od 1954 – UEFA. Francuzi byli współzałożycielami obu tych organizacji.
  Reprezentacja Wenezueli, nazywana od koloru strojów La Vinotinto (hiszp. czerwone wino), jest jedną ze słabszych ekip spośród dziesięciu drużyn Ameryki Południowej, jedyną ze strefy CONMEBOL, która nigdy nie awansowała do finałów mistrzostw świata.
  Napastnik – zawodnik w piłce nożnej, który gra na pozycji najbliższej do przeciwnej bramki i dlatego w drużynie głównie to on jest odpowiedzialny za zdobywanie bramek.
  Reprezentacja Kolumbii w piłce nożnej czterokrotnie startowała w finałach mistrzostw świata, ale tylko raz – w 1990 roku – przeszła do drugiej rundy. We Włoszech, mimo iż wyprzedziła w grupie jedynie Zjednoczone Emiraty Arabskie, to z trzeciego miejsca awansowała do 1/8 finałów, w której, po błędach bramkarza René Higuity, przegrała 1:2 z Kamerunem. Ostatni raz Kolumbijczycy grali na światowym czempionacie w 1998 roku, ale grupowe zwycięstwo nad Tunezją 1:0 okazało się nie wystarczające do awansu do dalszych rozgrywek (wcześniej przegrali z Rumunią 0:1 i Anglią 0:2).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.