• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Elle

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Redaktor naczelny – osoba odpowiadająca za całość czasopisma (dziennika lub innego periodyku) albo programu telewizyjnego. W praktyce jest to osoba, która kieruje całością działań redakcji od strony merytorycznej i odpowiada za kształt oraz zawartość czasopisma. Redaktor naczelny kieruje także pracą zespołu dziennikarzy, często odpowiadając także za ich przyjmowanie i zwalnianie.
  Język francuski (fr. langue française lub français) – język pochodzenia indoeuropejskiego z grupy języków romańskich. Jako językiem ojczystym posługuje się nim ok. 80 mln ludzi: ok. 65 mln Francuzów, ok. 4,5 mln Belgów (czyli 42%), ok. 1,5 mln Szwajcarów (czyli 20%), a także ok. 8 mln mieszkańców kanadyjskich prowincji Québec, Ontario i Nowy Brunszwik. Ok. 201 milionów osób na całym świecie używa francuskiego jako języka głównego (oszacowanie z 2009 r. według Organisation mondiale de la Francophonie), a 72 miliony jako drugiego języka codziennego (w tym krajach Maghrebu). Wiele z tych osób mieszka w krajach, w których francuski jest jednym z języków urzędowych, bądź powszechnie używanych (54 kraje). Paradoksalnie, w Algierii, Maroku, i Tunezji, gdzie nie ma statusu języka urzędowego, jest bardziej rozpowszechniony niż w wielu krajach Czarnej Afryki, w których jest jedynym językiem urzędowym.

  Elle – ogólnoświatowy magazyn o tematyce związanej z kobietami, będący własnością francuskiej grupy Lagardère. Główne tematy to zdrowie, moda, uroda i rozrywka. Został założony przez Pierre’a Lazareffa i jego żonę Hélène Gordon w 1945. Tytuł po francusku znaczy „ona”.

  W 1981 Daniel Filipacchi i Jean-Luc Lagardère po zakupie magazynu Hachette rozpoczęli wydawanie magazynu w USA z 25 zagranicznymi redaktorami.

  Obecnie jest to jeden z największych magazynów o modzie z 39 zagranicznymi wydaniami w ponad 60 krajach i wielu językach (angielski, chiński, czeski, duński, francuski, niemiecki, grecki, węgierski, włoski, japoński, koreański, norweski, polski, portugalski, rosyjski, słoweński, hiszpański, szwedzki, turecki). Technicznie „Elle” jest marką globalnej sieci skupiającej ponad 20 stron internetowych.

  Średnia wieku czytelników „Elle” to 34,7 lat. 73% czytelników prenumeruje magazyn. „Elle” jest jedynym magazynem, którego sprzedaż rośnie od ostatnich 5 lat, zwłaszcza w pierwszej połowie 2006 kiedy wzrosła o 16%. Strony internetowe „Elle” odwiedza jednocześnie ponad 1 milion gości, a 26 milionów w ciągu miesiąca. Liczba czytelników sięga 4,8 miliona. Znaczącą większość czytelników „Elle” stanowią kobiety (82%) pomiędzy 18 a 49 rokiem życia, 40% to samotni, a średni dochód czytelnika to 69 973$ rocznie. „Nasi czytelnicy są dostatecznie młodzi, aby myśleć o życiu jak o przygodzie i dostatecznie starzy, aby mieć pieniądze, aby to zrealizować” – powiedział Robbie Myers, redaktor naczelny.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • http://www.hfmus.com/HachetteUSA/page.asp?site=elle
 • http://www.mediaweek.com/
 • http://www.hfmus.com/HachetteUSA/Page.asp?Site=elle&Page=Demographics
 • http://www.brandweek.com/
 • http://www.elle-review.blogspot.com/
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.83 sek.