• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Elizabeth Armitstead  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Yumari González Valdinieso (ur. 13 czerwca 1979 w Sancti Spíritus) – kubańska kolarka torowa i szosowa, dwukrotna mistrzyni świata.13. edycja kobiecego wyścigu kolarskiego Ronde van Vlaanderen voor Vrouwen odbyła się 3 kwietnia 2016 roku w Belgii. Trasa wyścigu liczyła 141,2 kilometrów. Zwyciężczynią została mistrzyni świata, Brytyjka Elizabeth Armitstead, wyprzedzając Szwedkę Emmę Johansson oraz Holenderkę Chantal Blaak.

  Elizabeth Mary Armitstead (ur. 18 grudnia 1988 w Beverley) – brytyjska kolarka torowa i szosowa, siedmiokrotna medalistka mistrzostw świata, wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie szosowym w 2012 roku.

  Spis treści

 • 1 Kariera
 • 2 Najważniejsze osiągnięcia
 • 2.1 Szosa
 • 3 Linki zewnętrzne
 • 18. edycja kobiecego wyścigu kolarskiego Trofeo Alfredo Binda-Comune di Cittiglio, która odbyła się 20 marca 2016 roku w gminie Cittiglio we Włoszech. Zwyciężczynią, drugi rok z rzędu, została mistrzyni świata Brytyjka Elizabeth Armitstead, wyprzedzając Amerykankę Megan Guarnier oraz Szwajcarkę Jolandę Neff. Był to trzeci w sezonie wyścig cyklu UCI Women’s World Tour, będącym serią najbardziej prestiżowych zawodów kobiecego kolarstwa. Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.


  Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Puchar Świata Kobiet w Kolarstwie Szosowym 2015 – 18. edycja Pucharu Świata. Organizowany przez UCI, obejmował dziesięć wyścigów, z czego osiem zaplanowano w Europie, a po jednym w Azji oraz Ameryce Północnej. Pierwsze zawody odbyły się 14 marca w holenderskim Hoogeveen, a ostatnie zawody miały miejsce 29 sierpnia we francuskim Plouay. W porównaniu z poprzednim sezonem do kalendarza tegorocznego Pucharu Świata dodano rozgrywany w Stanach Zjednoczonych wyścig – Philadelphia Cycling Classic.
  88. Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym – zawody kolarskie, które odbyły się w dniach 19 - 27 września 2015 w amerykańskim Richmond.
  106. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 2009 odbyły się w Pruszkowie w dniach 25 - 29 marca 2009. Były to pierwsze mistrzostwa świata rozgrywane w Polsce. W programie znalazło się dziewięć konkurencji dla kobiet: sprint indywidualny, sprint drużynowy, wyścig na dochodzenie wyścig punktowy, wyścig na 500 m, scratch keirin, wyścig drużynowy na dochodzenie i omnium oraz dziesięć konkurencji dla mężczyzn: sprint indywidualny, sprint drużynowy, wyścig indywidualny na dochodzenie, wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig punktowy, wyścig ze startu zatrzymanego, wyścig na 1 km, wyścig drużynowy na dochodzenie, madison, keirin, scratch i omnium.
  Puchar Świata Kobiet w Kolarstwie Szosowym 2014 – 17. edycja Pucharu Świata. Organizowany przez UCI, obejmował dziewięć wyścigów, z czego osiem zaplanowano w Europie, a jeden w Azji. Pierwsze zawody odbyły się 15 marca w holenderskim Hoogeveen, a ostatnie zawody miały miejsce 30 sierpnia we francuskim Plouay.
  Wendy Louise Houvenaghel z d. McLean (ur. 27 listopada 1974 w Magherafelt) – brytyjska kolarka torowa, wicemistrzyni olimpijska, trzykrotna mistrzyni świata.
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  Grand Prix de Plouay – kolarski wyścig jednodniowy (tzw. "klasyk") rozgrywany od 2002 roku w Plouay we Francji, będący kobiecym odpowiednikiem zawodów dla mężczyzn GP Ouest-France. Od początku istnienia jest częścią cyklu Pucharu Świata Kobiet w Kolarstwie Szosowym (obecnie UCI Women’s World Tour).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.039 sek.