• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Elisha Cuthbert  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Montreal (fr. Montréal) – miasto w Kanadzie, nad Rzeką Świętego Wawrzyńca w prowincji Quebec. W latach 1844-1849 Montreal był stolicą Prowincji Kanady.Biały Dom (z ang. White House) – oficjalna rezydencja i miejsce pracy prezydentów USA położona w Waszyngtonie, Dystrykt Kolumbia. Nazwa ta została nadana budynkowi 14 września 1901 r. przez prezydenta Roosevelta. Wcześniej nazywany był Pałacem Prezydenckim, Domem Prezydenckim i Siedzibą Władz Wykonawczych.

  Elisha Ann Cuthbert (ur. 30 listopada 1982 w Calgary) – kanadyjska aktorka. Znana na z ról "Kim Bauer" w serialu 24 godziny, "Danielle" wk komedii The Girl Next Door, a Carly Jones w House of Wax. Została uznana za najseksowniejszą aktorkę na świecie w 2015 roku przez magazyn Glam'Mag. W 2013 roku została uznana za "najpiękniejszą kobietę w amerykańskiej telewizji".

  Greenfield Park – jedna z trzech dzielnic miasta Longueuil w Quebecu. Jest wielokrotnie mniejsza od dwóch pozostałych dzielnic zarówno pod względem powierzchni, jak i liczby mieszkańców. Greenfield Park zostało włączone do Longueuil 1 stycznia 2002. Ze względu na duży odsetek ludności anglojęzycznej, dzielnica ta jest oficjalnie dwujęzyczna.Hollywood – dzielnica miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych i najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii. Słowo Hollywood jest używane jako skrótowa, popularna nazwa dla amerykańskiego przemysłu filmowo-telewizyjnego.

  Karierę telewizyjną rozpoczęła w 1997 roku od prowadzenia kanadyjskiego programu dla dzieci Popular Mechanics for Kids, chociaż rok wcześniej wystąpiła gościnie w odcinku serialu Czy boisz się ciemności?. Później zagrała kilka ról w kanadyjskich produkcjach, a w wieku siedemnastu lat przeniosła się do Los Angeles. W amerykańskiej telewizji zadebiutowała w serialu 24 godziny, wcielając się w rolę Kim Bauer, córkę głównego bohatera. Następnie zagrała drobne role w filmach To właśnie miłość i Old School (2003), a w roku 2004 otrzymała główną rolę w Dziewczynie z sąsiedztwa. W 2005 roku użyczyła głosu postaci Kim Bauer w grze komputerowej opartej na 24 godzinach, została także producentką filmu W ciszy.

  Christian Slater, właściwie Christian Michael Leonard Gainesborough Slater (ur. 18 sierpnia 1969 w Nowym Jorku, w stanie Nowego Jorku) – amerykański aktor, reżyser i producent filmowy.Tetraplegia (z gr. tetra - cztery, plege - cios, rana) - to paraliż czterokończynowy. Powstaje na skutek uszkodzenia rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym.

  Spis treści

 • 1 Wczesne życie
 • 2 Kariera
 • 2.1 2000-2010
 • 2.2 od 2011
 • 3 Życie osobiste
 • 4 Filmografia
 • 5 Przypisy
 • 6 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  William Hall Macy Jr. (ur. 13 marca 1950 w Miami na Florydzie) – amerykański aktor, scenarzysta, reżyser i producent filmowy.
  Pierwsza dama – honorowy tytuł przysługujący kobiecie najbliżej związanej oficjalnie z mężczyzną będącym głową państwa (np. prezydentem), czasami rozszerzany także na osobę towarzyszącą innemu znaczącemu przywódcy, np. będącemu głową prowincji, stanu itp. Funkcja pierwszej damy jest w różny sposób sformalizowana, a jej obowiązki są głównie reprezentacyjne – np. poprzez obejmowanie honorowych patronatów wyraża w imieniu głowy państwa akceptację i moralne wsparcie różnym uroczystościom czy inicjatywom. W przypadku przyjmowania oficjalnych gości, pojęcie pierwszej damy jest rozumiane jako pani domu, która razem z głową państwa występuje jako para gospodarzy, natomiast w czasie składania wizyt głowa państwa wraz z pierwszą damą są parą głównych gości.
  Eliza Coupe (ur. 6 kwietnia 1981 w Plymouth, w stanie New Hampshire, w USA) – amerykańska aktorka telewizyjna, znana głównie z roli Jane Kerkovich-Williams w serialu telewizji ABC – Happy Endings oraz roli Dr. Denise Mahoney w serialu komediowo-dramatycznym Scrubs (Hoży doktorzy).
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Seksbomba - pojęcie (kalka angielskiego Sex Bomb) określające kobietę o wyjątkowej atrakcyjności seksualnej (tzw. seksapil), przypisywane najczęściej gwiazdom kultury masowej (aktorkom, piosenkarkom, tancerkom, modelkom), rzadziej kobietom nieznanym publicznie.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Chad Michael Murray (ur. 24 sierpnia 1981 roku w Buffalo, w stanie Nowego Jorku, w USA) - amerykański aktor, model i rzecznik prasowy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.078 sek.