• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Elisabetta Canalis

  Przeczytaj także...
  Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo (w skrócie: Festiwal w San Remo; wł. Festival della Canzone Italiana di Sanremo) – jeden z najstarszych w Europie festiwali piosenki, odbywający się corocznie od 1951 w mieście San Remo. Na jego wzór powstały inne międzynarodowe konkursy: Konkurs Piosenki Eurowizji oraz Sopot Festival.Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Elisabetta Canalis (ur. 12 września 1978 w Sassari) – włoska aktorka i prezenterka telewizyjna.

  Ukończyła szkołę średnią w Sassari, później przeniosła się do Mediolanu, gdzie na uniwersytecie podjęła studia językowe. Od 2003 zaczęła pojawiać się w serialach telewizyjnych, a także produkcjach filmowych. Zagrała w Deuce Bigalow: Boski żigolo w Europie i Dekameronie, jak również w jednym z sezonów Uczciwego przekrętu. Była prezenterką włoskiej edycji programu Total Request Live. W 2011 razem z Giannim Morandim i Belén Rodríguez poprowadziła galę Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Gianni Morandi właśc. Gian Luigi Morandi (ur. 11 grudnia 1944 w Monghidoro, Prowincja Bolonia, region Emilia-Romania) – włoski piosenkarz a także aktor i prezenter telewizyjny.

  Jej partnerem życiowym był George Clooney.

  Wybrana filmografia[ | edytuj kod]

 • 2003: Carabinieri (serial TV)
 • 2005: Deuce Bigalow: Boski żigolo w Europie
 • 2005: Love Bugs 2 (serial TV)
 • 2006: Natale a New York
 • 2007: Dekameron
 • 2008: La seconda volta non si scorda mai
 • 2008: La fidanzata di papà
 • 2008: Medici miei (serial TV)
 • 2010: A Natale mi sposo
 • 2010: Fratelli Benvenuti (serial TV)
 • 2010: Uczciwy przekręt (serial TV)
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. My life (ang.). elisabettacanalis.it. [dostęp 7 maja 2011].
  2. Elisabetta Canalis (ang.). posh24.com. [dostęp 7 maja 2011].
  3. Festival di Sanremo, ok. a Morandi. Ci saranno anche Belen e Elisabetta (wł.). corriere.it, 5 października 2010. [dostęp 7 maja 2011].
  4. George Clooney & Elisabetta Canalis Go Public In Venice (ang.). yahoo.com, 8 września 2009. [dostęp 7 maja 2011].
  5. Elisabetta Canalis w bazie IMDb (ang.). [dostęp 7 maja 2011].
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Warto wiedzieć że... beta

  Total Request Live (znane jako TRL) to program emitowany w stacji muzycznej MTV, prezentujący 10 najpopularniejszych teledysków dnia. Gośćmi programu na żywo są popularni muzycy, aktorzy i osobistości show-biznesu. Program jest przeznaczony dla nastoletniej widowni.
  San Remo, włos. Sanremo (Sanremu w języku liguryjskim) – miejscowość położona nad Morzem Śródziemnym, w zachodniej części Ligurii, w północno-zachodnich Włoszech. Została ona założona przez starożytnych Rzymian i jest najlepiej znanym ośrodkiem kulturalnym prowincji Imperia, a także najpowszechniejszym celem turystycznym włoskiej Riwiery. Miasto jest gospodarzem takich wydarzeń jak Festiwal Piosenki Włoskiej, wyścig kolarski Mediolan – San Remo czy podzielony na sekcje tańca, teatru i muzyki GEF Festival Mondiale di Creativita nella scuola (The World Festival of Creativity in Schools).
  Mediolan (wł. Milano, łac. Mediolanum, lomb. Milan lub Milà) – miasto i gmina w północnych Włoszech, stolica prowincji Mediolan i regionu Lombardia. Położone na północno-zachodnim skraju Niziny Padańskiej pomiędzy rzekami Ticino, Adda, Po i Alpami. Mediolan położony jest na wysokości 122 m n.p.m. Drugie co do wielkości po Rzymie miasto Włoch. Według danych na koniec 2005 roku gminę zamieszkuje 1 308 735 osób, 7191 os./km². Zajmuje powierzchnię 182 km².
  George Timothy Clooney (ur. 6 maja 1961 w Lexington) – amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Laureat Oscara za rolę w filmie Syriana oraz Złotego Globu za Syrianę oraz rolę w filmie Bracie, gdzie jesteś? braci Coen. W 2013 roku ponownie zdobył Oscara za film film Operacja Argo wraz z Benem Affleckem i Grandem Heslovem
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  12 września jest 255. (w latach przestępnych 256.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 110 dni.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.712 sek.