• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Elimination Chamber  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  December to Dismember – gala zapasów zawodowych (wrestlingu) federacji Extreme Championship Wrestling, odbywająca się tylko w latach 1995 oraz 2006. Po wykupieniu ECW przez World Wrestling Entertainment gala została zniesiona.Hell in a Cell (wcześniej No Mercy) – doroczna gala wrestlingu federacji WWE, organizowana od 1999 roku. W trakcie gali odbywają się walki między zawodnikami rosterów WWE RAW i SmackDown!. W 2009 r. gala No Mercy została przemianowana na Hell in a Cell.
  Klatka Elimination Chamber na gali New Year’s Revolution 2006

  Elimination Chamber match – odmiana walki w wrestlingu występująca tylko na gali Elimination Chamber. W walce bierze udział 6 zawodników zamkniętych w stalowej kopule z czterema kabinami. Na początku na ringu znajduje się 2 wrestlerów, a pozostała czwórka jest zamknięta w kabinach, skąd są wypuszczani w regularnych odstępach czasu. Zawodnik, który zostanie przypięty lub się podda - odpada. Wygrywa ostatni zawodnik na ringu. W polskiej terminologii wrestlingowej Elimination Chamber tłumaczone jest jako Komora eliminacji.

  Theodore Marvin DiBiase, Jr. (ur. 8 listopada 1982 w Clinton w stanie Missisipi) – były amerykański wrestler występujący w federacji WWE, w rosterze SmackDown.John Felix Anthony Cena (ur. 23 kwietnia 1977 w West Newbury) – amerykański wrestler, wokalista hip-hopowy oraz aktor. Członek federacji WWE (World Wrestling Entertainment).

  Historia[ | edytuj kod]

  Geneza[ | edytuj kod]

  Walka brandu Raw w 2006

  Przed powstaniem Elimination Chamber matchu, w WWE używało się jedynie dwóch rodzajów walk w zamknięciu – Steel Cage matchu i Hell in a Cell matchu. W 2002 roku WWE ogłosiło powstanie Elimination Chamber – walki w klatce, która łączyła elementy Hell in a Cell, Royal Rumble, Survivor Series oraz WarGames matchy. Odstępy czasowe pomiędzy wejściami zawodników zapożyczono od Royal Rumble i WarGames, klatkę od Hell in a Cell, a zasadę eliminacji od Survivor Series. Koncept walki został stworzony przez wrestlera Triple H’a.

  Dan Bryan (ur. 1900 w Gowran, zm. 1985) – pułkownik irlandzkiej armii i dowódca G2 (irlandzkiego wywiadu wojskowego) uczestnik II wojny światowej.Mark Jerrold Henry (ur. 12 czerwca 1971, Silsbee, Teksas) – amerykański zawodowy zapaśnik, sztangista, trójboista siłowy i strongman. Występuje w federacji World Wrestling Entertainment w brandzie Smackdown. Był mentorem Luckego Cannona w NXT. Jest zawodnikiem typu heel.

  Gale PPV podczas rozbicia brandów[ | edytuj kod]

  W 2002 WWE rozpoczęło dzielenie swojego rosteru na dwa brandy. Każdy z brandów (Raw i SmackDown!) otrzymał swoje własne programy telewizyjne oraz gale pay-per-view. Generalny Manager Raw, Eric Bischoff, ogłosił pierwszy Elimination Chamber match; odbył się on na gali Survivor Series 2002. Do 2006 roku ten typ pojedynku zarezerwowany był jedynie dla Raw. Od 2008 Elimination Chamber match pojawiał się jedynie na galach WWE No Way Out; walczyli w nim wrestlerzy z różnych brandów. W 2010 roku WWE zastąpiło No Way Out galą WWE Elimination Chamber.

  WWE Championship – pas mistrzowski organizacji World Wrestling Entertainment. Jest on jednym z dwóch najważniejszych pasów WWE. Obecnym posiadaczem pasa jest Randy Orton, który na SummerSlam 2013 zdobył go, pokonując Daniela BryanaColorado Springs – miasto w USA, położone w środkowo-zachodniej części kraju, w stanie Kolorado. Znajduje się na styku Wielkich Równin i Gór Skalistych, na przedgórzu pasma Park Range, na południe od Denver.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Kofi Kingston, właściwie Kofi Sarkodie-Mensah (ur. 14 sierpnia 1981) – zawodnik wrestlingu pochodzący z Ghany. Jego pierwszą federacją była Millenium Wrestling Federation. Występuje w World Wrestling Entertainment, w rosterze WWE Raw!.
  Eric Bischoff (ur. 27 maja 1955 w Detroit) – amerykański przedsiębiorca i producent telewizyjny, były prezes organizacji wrestlingu World Championship Wrestling (WCW). W czasie jego prezesury WCW prowadziło z konkurencyjnym World Wrestling Federation (WWF) rywalizację, która przeszła do historii jako Monday Night Wars. Oprócz tego odgrywał rolę osoby zarządzającej w programach telewizyjnych organizacji wrestlingu WCW, World Wrestling Entertainment (WWE) i Total Nonstop Action (TNA).
  Szkło akrylowe (szkło organiczne; inaczej pleksi, pleksiglas, metapleks) – przezroczyste tworzywo sztuczne, którego głównym składnikiem jest polimer – poli(metakrylan metylu) (PMMA). Niektóre rodzaje pleksiglasu zawierają też pewne ilości innych polimerów i kopolimerów poliakrylowych.
  Michael Shawn Hickenbottom, znany jako Shawn Michaels (ur. 22 lipca 1965 w Chandler) – amerykański były profesjonalny wrestler. Należał do federacji World Wrestling Entertainment (WWE).
  WWE SmackDown! – program telewizyjny o tematyce wrestlingu, wydawany przez World Wrestling Entertainment (WWE), a emitowany w stacji SciFi w Stanach Zjednoczonych (od 2010 roku). Nazwa „Smackdown” jest ponadto używana do określenia brandu federacji WWE. Innym brandem World Wrestling Entertainment jest Raw. Walki oraz wszelkiego rodzaju segmenty oraz backstage’e nagrywane są na tzw. „tapingach” w nocy z wtorku na środę, które wyemitowane zostają w piątki.
  Phillip Jack Brooks, znany jako CM Punk (ur. 26 października 1978) – amerykański profesjonalny wrestler, walczący w World Wrestling Entertainment w rosterze RAW.
  Robert "Bob" Howard, znany jako Hardcore Holly (ur. 29 stycznia 1963 w Grants Pass) – Były amerykański zawodowy zapaśnik, występujący dawniej w federacji WWE.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.072 sek.