• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Elephant - album

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Burt Bacharach (wym. ˈbækəræk) (ur. 12 maja 1928 w Kansas City) – amerykański pianista i kompozytor. W latach pięćdziesiątych i na początku lat sześćdziesiątych był akompaniatorem i kierownikiem zespołu Marleny Dietrich. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX w. współpracował głównie z autorem tekstów Halem Davidem.
  The White Stripes – powstały w Detroit amerykański zespół rockowy założony przez gitarzystę Jacka White’a i perkusistkę Meg White.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Elephant – czwarty album amerykańskiego duetu The White Stripes wydany w 2003.

  W 2003 album został sklasyfikowany na 390. miejscu listy 500 albumów wszech czasów magazynu Rolling Stone.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. "Seven Nation Army" – 3:51
  2. "Black Math" – 3:03
  3. "There's No Home for You Here" – 3:43
  4. "I Just Don't Know What to Do with Myself" (Burt Bacharach, Hal David) – 2:46
  5. "In the Cold, Cold Night" – 2:58
  6. "I Want to Be the Boy to Warm Your Mother's Heart" – 3:20
  7. "You've Got Her in Your Pocket" – 3:39
  8. "Ball and Biscuit" – 7:19
  9. "The Hardest Button to Button" – 3:32
  10. "Little Acorns" (Mort Crim, Jack White) – 4:09
  11. "Hypnotize" – 1:48
  12. "The Air Near My Fingers" – 3:40
  13. "Girl, You Have No Faith in Medicine" – 3:17
  14. "It's True That We Love One Another" – 2:42

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.607 sek.