• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Electro house  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Boys Noize, właściwie Alexander Ridha (ur. 1982 w Hamburgu) – niemiecki DJ i producent muzyki elektronicznej. Jest również właścicielem wytwórni Boys Noize Records, którą założył w 2005. Na co dzień mieszka w Berlinie.Język rosyjski (ros. русский язык, russkij jazyk; dawniej też: język wielkoruski) – język należący do grupy języków wschodniosłowiańskich, posługuje się nim jako pierwszym językiem około 145 mln ludzi, ogółem (według różnych źródeł) 250-300 mln. Jest językiem urzędowym w Rosji, Kirgistanie i na Białorusi, natomiast w Kazachstanie jest językiem oficjalnym oraz jest jednym z pięciu języków oficjalnych a jednocześnie jednym z sześciu języków konferencyjnych Organizacji Narodów Zjednoczonych. Posługuje się pismem zwanym grażdanką, graficzną odmianą cyrylicy powstałą na skutek jej upraszczania.

  Electro house, electronic house, dirty house – styl muzyki house będący jednocześnie nurtem elektronicznej muzyki tanecznej (klubowej) wywodzący się z połączenia muzyki house oraz gatunków i stylów muzycznych electro, electroclash, synthpop i tech house. Czasami bywa zaliczany jako podgatunek muzyki dance.

  Electroclash (lub electro clash) – gatunek muzyki elektronicznej wywodzący się z punka, nowej fali, italo disco i electropopu.Steve Aoki (ur. 30 listopada 1977 w Miami) – amerykański DJ i producent muzyczny, założyciel wytwórni muzycznej Dim Mak Records. Syn Hiroakiego Aokiego i brat aktorki Devon Aoki. Gatunki, w jakich tworzy to m.in. electro house, dubstep i progressive house.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Charakterystyka
 • 3 Popularność w Polsce
 • 4 Artyści
 • 5 Przypisy


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Elektroniczna muzyka taneczna (potocznie muzyka klubowa, EDM – electronic dance music) – zbiór gatunków muzycznych wywodzących się z muzyki disco lat 70. i z klasycznej muzyki elektronicznej, tworzonych za pomocą elektronicznych instrumentów muzycznych takich jak: automaty perkusyjne, syntezator. Całość elektronicznej muzyki tanecznej bywa powszechnie mylnie określana jako techno, które jest jednym z jej podgatunków.
  Electro – gatunek muzyki elektronicznej powstały w latach 80., kształtowany przez producentów funkowych i hip-hopowych.
  Moonbootica to nazwa pod którą tworzą Dj KoweSix i Tobi Tobsen/Tobitob (wcześniej członkiem był Fünf Sterne Deluxe). Zespół powstał w Hamburgu w Niemczech. Reprezentują oni muzykę House (połączenie electro house i funky house/french house) z niewielką domieszką hip-hopu.
  Planeta FM – była sieć trzynastu lokalnych stacji radiowych, adresujących program głównie do młodzieży. Należała do grupy radiowej Eurozet obok rozgłośni takich jak Radio Zet, Chilli Zet, Antyradio czy Radio Plus. Główna siedziba Planety FM mieści się w Warszawie przy ul. Żurawiej 8. 29 maja 2013 właściciel sieci - holding Eurozet poinformował o zastąpieniu Planety FM marką ZET Gold , nadającą dotychczas pod tą samą nazwą w Internecie. W nocy z 29 na 30 czerwca 2013 stacje radiowe, należące do tejże sieci zaprzestały nadawania drogą naziemną i obecnie można słuchać Radia Planeta wyłącznie za pośrednictwem streamu internetowego.
  Martin Garrix, właśc. Martijn Garritsen (ur. 14 maja 1996 w Amsterdamie) − holenderski DJ i producent muzyczny. Jego twórczość przeważa głównie w electro house.
  Trance – gatunek elektronicznej muzyki tanecznej (klubowej) rozwinięty w latach 90. Trance charakteryzuje tempo pomiędzy 130 a 155 BPM, bazuje na rozwiniętej, czasem podniosłej, o charakterze hymnu melodii, rytmicznej linii basowej zwykle wspieranej wyższą, rozwiniętą, dynamiczną linią pomocniczą. Większość utworów charakteryzuje także tzw. breakdown, czyli fragment w środku utworu bez beatów.
  deadmau5 właściwie Joel Zimmerman (ur. 5 stycznia 1981) - kanadyjski producent muzyki progressive i electro house pochodzący z Toronto w Kanadzie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.059 sek.