• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • El-Entag El-Harby SC

  Przeczytaj także...
  Egipt (arab. مصر Miṣr; dialekt egipski: Máṣr (/masˤɾ/); łac. Aegyptus, gr. Αίγυπτος Aígyptos), nazwa oficjalna Arabska Republika Egiptu (arab. جمهوريّة مصر العربيّة Dżumhurijjat Misr Al-Arabijja) – państwo położone w północno-wschodniej Afryce z półwyspem Synaj w zachodniej Azji. Egipt graniczy z Izraelem i Strefą Gazy na północnym wschodzie, Sudanem na południu i Libią na zachodzie. Od północy rozpościera się Morze Śródziemne, a na wschodzie Morze Czerwone.Ad-Dawrī al-Miṣrī al-Mumtāz (ar. الدوري المصري الممتاز) jest najwyższą piłkarską klasą rozgrywkową w Egipcie. Liga powstała w 1948 roku.
  Kair (arab. القاهرة; - trl. Al-Qāhirah, trb. Al-Kahira) – stolica i największe miasto Egiptu (214 km², liczba ludności 6 787 000 stałych mieszkańców, zespół miejski 17,285 mln mieszkańców (tzw. Wielki Kair) – największe miasto Afryki i Bliskiego Wschodu). Nie ma dokładnych statystyk na temat liczby ludności Kairu. Powodują to ciągłe wędrówki mieszkańców. Szacuje się, że codziennie przybywa tu tysiąc nowych mieszkańców. Ponad 2 mln osób mieszka w tzw. „Mieście umarłych”. Kair nazywane jest „Miastem tysiąca minaretów” lub „Matką Świata”. To największy ośrodek świata islamskiego. Położone jest nad Nilem.

  El-Entag El-Harby Sporting Club (arab. نادي الانتاج الحربي الرياضي, Nādī Al-Intāǧ Al-Ḥarbiyy Ar-Riyāḍiyy) – egipski klub piłkarski grający w pierwszej lidze, mający siedzibę w mieście Kair.

  Stadion[ | edytuj kod]

  Swoje domowe mecze klub rozgrywa na stadionie o nazwie Al-Salam w Kairze, który może pomieścić 30000 widzów.

  Reprezentanci kraju grający w klubie[ | edytuj kod]

  Stan na lipiec 2018.

  Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.Język arabski należy do rodziny języków semickich, w której zaliczany jest do grupy języków południowo-zachodnich według klasycznego podziału, bądź grupy języków zachodnich, centralnych według podziału Hetzrona i Voigta. Zapisywany jest alfabetycznym pismem arabskim, typu abdżad, od strony prawej do lewej.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. WE Al-Ahly Stadium, [w:] baza Soccerway (stadiony) [online] [dostęp 2016-08-03].
  2. Al-Intag Al-Harby al-Qāhira (ang.). National Football Teams. [dostęp 03.08.2016].
  Reklama

  Czas generowania strony: 1.888 sek.