• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ekipa z Cardiff

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Ekipa z Newcastle (ang. Geordie Shore) – brytyjski program telewizyjny typu reality show. Premierowy odcinek został wyemitowany 24 maja 2011 roku na brytyjskim kanale MTV, zaś w Polsce pojawił się 8 stycznia 2012 roku na kanale MTV Polska. Jest to brytyjska adaptacja, wzorowana na amerykańskim programie reality show Ekipa z New Jersey.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Ekipa z Cardiff (ang. The Valleys) – brytyjski program telewizyjny typu reality show. Premierowy odcinek został wyemitowany 25 września 2012 roku na brytyjskim kanale MTV, zaś w Polsce pojawił się 1 lipca 2013 roku na antenie MTV Polska.

  Program opowiada o grupie dziewięciu nieznajomych młodych osób, którzy przeprowadzają się do Cardiff, aby przeżyć swoje marzenia z pomocą dwóch nowych szefów, Anny "AK" Kelle i Jordana Reeda.

  MTV Polska – muzyczno-rozrywkowa stacja telewizyjna powstała 7 lipca 2000 roku z połączenia filii MTV na Europę oraz polskiej telewizji muzycznej Atomic TV.MTV (skrót od Music Television) to najpopularniejsza stacja muzyczna na świecie, należąca obecnie do MTV Networks, wchodzącej w skład Viacomu. Stację odbierać można za pośrednictwem telewizji satelitarnych i naziemnych oraz sieci kablowych.

  Historia programu[ | edytuj kod]

  Premiera pierwszego sezonu Ekipy z Cardiff została wyemitowana 25 września 2012 roku na antenie MTV.

  Program powrócił z drugim sezonem dnia 30 kwietnia 2013 roku. Przed rozpoczęciem serii zostało ogłoszone, że bracia bliźniacy – Anthony i Jason Suminscy, zostali dołączeni do obsady. Uczestnik Aron Williams potwierdził także, że odchodzi z programu. Pierwsza zapowiedź drugiego sezonu została wyemitowana w dniu 2 kwietnia 2013 roku podczas emisji nowego odcinka Ekipy z Newcastle. Dnia 23 kwietnia 2013 roku tydzień przed drugim sezonem programu, został wyemitowany specjalny odcinek zatytułowany Ekipa z Cardiff: Świńskie numery (ang. The Valleys: Filthy Bits), w którym zostały pokazane najlepsze fragmenty z pierwszego sezonu.

  Reality show – typ programów telewizyjnych, w których z reguły występują osoby wcześniej niezwiązane zawodowo z telewizją. Osoby te w założeniu mają zachowywać się „naturalnie” przed kamerą w sztucznie zaaranżowanej, niekiedy ekstremalnej, sytuacji. Wiele z programów ma postać konkursu.

  Dnia 5 lipca 2013 roku uczestnik Leeroy Reed potwierdził na Twitterze, że odbędzie się trzeci sezon Ekipy z Cardiff. Dnia 14 stycznia 2014 roku, stacja MTV ogłosiła, że nowy uczestnik Jack Watkins dołączy do programu w trzecim sezonie. Emisja trzeciego sezonu została wyemitowana 25 lutego 2014 roku.

  Dnia 1 czerwca 2014 roku zostało ogłoszone, że Ekipa z Cardiff została usunięta z ramówki MTV z powodu niskiej oglądalności. Ostatni odcinek programu został wyemitowany 15 kwietnia 2014 roku.

  Uczestnicy[ | edytuj kod]

  Oficjalna lista uczestników programu została ujawniona w dniu 7 sierpnia 2012 roku. Byli to Aron Williams, Carley Belmonte, Darren Chidgey, Jenna Jonathan, Lateysha Grace, Leeroy Reed, Liam Powell, Natalee Harris i Nicole Morris. Program przedstawia także dwóch szefów Jordana Reeda oraz Anny "AK" Kelle, którzy są mentorami uczestników programu.

  Dnia 21 marca 2013 roku, zostało ogłoszone, że dwóch nowych uczestników dołączy do obsady. Byli to bracia bliźniacy – Anthony i Jason Suminscy. W tym samym dniu, Aron ujawnił na Twitterze, że nie powróci do programu w drugim sezonie.

  W grudniu 2013 roku, uczestnik Leeroy Reed potwierdził na Twitterze, że nie powróci do programu w trzecim sezonie.

  Dnia 14 stycznia 2014 roku, zostało ogłoszone, że nowy uczestnik Jack Watkins dołączy do programu w trzecim sezonie. Trzynaście dni później 27 stycznia, pomimo wyrzucenia z programu, zostało ogłoszone, że Nicole powróci w trzecim sezonie.

  Odcinki[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.73 sek.