• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Eisfeld

  Przeczytaj także...
  Turyngia, Wolny Kraj Turyngia (niem. Freistaat Thüringen) – kraj związkowy w Niemczech. Stolicą kraju związkowego jest miasto Erfurt.Miasto (od prasłow. „местьце", „mě́sto"–„miejsce”) – historycznie ukształtowana jednostka osadnicza charakteryzująca się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia.
  Powiat Hildburghausen (niem. Landkreis Hildburghausen) - powiat w niemieckim kraju związkowym Turyngia. Siedzibą powiatu jest Hildburghausen.

  Eisfeldmiasto w Niemczech, w kraju związkowym Turyngia w powiecie Hildburghausen nad rzeką Werrą.

  Do 30 grudnia 2013 miasto pełniło funkcję „gminy realizującej” dla gminy wiejskiej Bockstadt, ale następnego dnia gmina ta została przyłączona do miasta i stała się automatycznie jego dzielnicą.

  Od 1 stycznia 2012 do 31 grudnia 2018 miasto pełniło podobnie funkcję „gminy realizującej” (niem. erfüllende Gemeinde) dla gminy wiejskiej Sachsenbrunn, która następnego dnia została przyłączona do miasta i stała się również jego dzielnicą.

  Rzeka – naturalny, powierzchniowy ciek płynący w wyżłobionym przez erozję rzeczną korycie, okresowo zalewający dolinę rzeczną. W Polsce przyjmuje się, że rzekę stanowi ciek o powierzchni dorzecza powyżej 100 km².Werra - rzeka w centralnych Niemczech o długości 292 km. Werra przepływa przez trzy kraje związkowe: Dolną Saksonię, Hesję i Turyngię (kolejność alfabetyczna). Źródło rzeki znajduje się koło Eisfeld (Powiat Hildburghausen, południowa Turyngia). Łączy się z Fuldą, aby utworzyć Wezerę.

  Współpraca[ | edytuj kod]

  Miejscowości partnerskie:

 • Ahorn, Bawaria
 • Ham, Francja
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Thüringer Landesamt für Statistik, Erfurt
 • Warto wiedzieć że... beta

  Bockstadt - dzielnica miasta Eisfeld w Niemczech, w kraju związkowym Turyngia w powiecie Hildburghausen. Do 30 grudnia 2013 samodzielna gmina, której niektóre zadania administracyjne realizowane były przez miasto Eisfeld, które pełniło rolę "gminy realizującej" (niem. "erfüllende Gemeinde").
  Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej.
  Wolne Państwo Bawaria (niem. Freistaat Bayern) – największy pod względem powierzchni i najlepiej rozwinięty gospodarczo kraj związkowy Republiki Federalnej Niemiec.
  Sachsenbrunn – dzielnica miasta Eisfeld w Niemczech, w kraju związkowym Turyngia, w powiecie Hildburghausen. Do 31 grudnia 2018 samodzielna gmina.
  Ahorn – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Frankonia, w regionie Oberfranken-West, w powiecie Coburg. Leży na południe od Coburga, nad rzeką Itz, przy drodze B4 i B303.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.798 sek.