• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Eiffel 65  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Demo (nagranie demonstracyjne) – niskonakładowy lub z pojedynczym nakładem wydany album muzyczny, rzadziej singel, film, nagrany w celach demonstracyjnych, pokazowych, promocyjnych dla zaprezentowania własnej twórczości określonemu odbiorcy, którym jest najczęściej przedstawiciel wytwórni muzycznej, stacji radiowej lub stacji telewizyjnej. Często nagrania tego typu są używane w celach wstępnej klasyfikacji zespołów i solistów na festiwalach muzycznych.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.

  Eiffel 65włoski zespół grający muzykę elektroniczną i eurodance, założony w 1998.

  Nazwa zespołu "Eiffel" do niczego się nie odnosi i została wybrana losowo przez program komputerowy. Liczba 65 znalazła się przypadkowo na ich demie – był to fragment numeru telefonu. Od 2006 do 2010 roku dwaj członkowie Eiffel 65 – Maurizio Lobina i Jeffrey Jey – tworzyli grupę Bloom 06.

  Logotyp zespołu
  Maury Lobina
  Gabry Ponte

  16 czerwca 2010 Massimo Gabutti – szef włoskiej wytwórni BlissCorporation, która wypromowała Eiffel 65 – oficjalnie ogłosił reaktywację zespołu w jego oryginalnym składzie. W zamieszczonej na oficjalnej stronie notce umieścił między innymi takie słowa:

  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Czy Eiffel 65 powraca? To zależy... Jeśli macie na myśli formę zespołu, lub – co gorsza – boysbandu, to zdecydowanie nie.
  Jeśli zaś myślicie o Eiffel 65 jako o grupie trzech muzycznych producentów, którzy wspólnie z przyjaciółmi z BlissCo byli w stanie w ciągu 45 dni i nocy nagrać i wyprodukować płytę "Europop", a następnie sprzedać ją w milionach egzemplarzy... to zdecydowanie tak. Jeśli myślicie o Eiffel 65 jako mieszance utalentowanych muzyków, DJ'a i świetnych wokali, które wstrząsną całym światem, to tak – Eiffel 65 powraca.
  Aktualnie Maury, Gabry i Jeffrey pracują nad nową płytą Eiffel 65. Nie oznacza to jednak, że nie będą oni tworzyć również innych projektów, gdyż są producentami i właśnie dlatego nie powinno zamykać się ich w klatce, lecz przeciwnie – pozwolić w nieskrępowany sposób realizować ich powołanie, poprzez prezentację swoich umiejętności i doświadczenia, które zdobyli od początku swojej kariery.

  Massimo potwierdził również, że zespół będzie koncertował, nie podał jednak żadnych dokładniejszych informacji na ten temat.

  Didżej lub DJ, dyskdżokej (ang. Disc Jockey – Dee Jay) – osoba zajmująca się dobieraniem oraz odtwarzaniem i miksowaniem muzyki na żywo w celu rozbawienia publiczności. DJ najczęściej stara się stworzyć płynność muzyczną w swoim występie, łącząc ze sobą różne utwory muzyczne, a nawet dodając efekty dźwiękowe, sample, utwory typu acapella. DJ-e turntabliści posługują się także skreczem.Eurodance – gatunek elektronicznej muzyki tanecznej (klubowej) popularny w latach 90. XX wieku bedący podgatunkiem muzyki dance.

  Światową popularność zdobyli dzięki singlom „Blue (Da Ba Dee)” i „Move Your Body” z albumu studyjnego Europop z 1999 roku. Sam album zdobył status podwójnej platynowej płyty w USA, a w Polsce – złotej płyty.

  Członkowie zespołu[ | edytuj kod]

 • Gabry PonteDJ
 • Jeffrey Jey, właśc. Gianfranco Randonewokal, gitara basowa
 • Maurizio Lobinainstrumenty klawiszowe


 • Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Muzyka elektroniczna – muzyka tworzona głównie lub wyłącznie za pomocą elektrofonów (elektromechanicznych i elektronicznych instrumentów muzycznych) oraz urządzeń elektronicznych przetwarzających dźwięki pozamuzyczne lub generowane przez tradycyjne instrumenty akustyczne.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy (gryfie); stosuje się także gitary basowe bezprogowe (fretles, z ang. fretless). Gitara basowa — podobnie jak kontrabas — transponuje o oktawę w dół. Tradycyjne gitary basowe mają cztery struny E1, A1, D, G, czyli wydają dźwięki odpowiednio: 41,2 Hz, 55 Hz, 73,4 Hz i 98 Hz. Łączna skala gitary basowej obejmuje dźwięki (w brzmieniu) od E1 do g, jest więc identyczna ze skalą kontrabasu 4-strunowego. Oprócz tradycyjnego stroju EADG, głównie w muzyce cięższej stosuje się strój obniżony, gdzie o ton niżej stroi się całą gitarę (DGCF) lub tylko najniższą strunę (DADG). Oprócz czterostrunowych, istnieją także modele pięciostrunowe (z dodatkową dolną struną H2 lub C1) (jak kontrabas 5-strunowy, orkiestrowy), sześciostrunowe (jak pięciostrunowy plus górna struna C), ośmiostrunowe (gdzie dla każdej struny, takiej jak w gitarze czterostrunowej jest dodana druga strojona o oktawę wyżej) oraz dwunastostrunowe, spokrewnione z Chapman stickami. Firma Modulus wyprodukowała w latach 80 XX w. osiemnastostrunową gitarę basową (jej szyjka ma 6 cali szerokości). Osoba grająca na gitarze basowej to basista. Gitara basowa zazwyczaj należy do sekcji rytmicznej zespołu muzycznego w muzyce rozrywkowej, jednak obecnie jest często wykorzystywana jako instrument solowy.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.04 sek.