• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Edytor HTML  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Mozilla – nazwa przeglądarki internetowej, pakietu programów, a także całego projektu powołanego w celu jej stworzenia.Screem (Site CReation and Editing EnvironMent) - edytor HTML będący wolnym oprogramowaniem, przeznaczony dla środowiska GNOME.
  Warto wiedzieć że... beta

  Webmaster – szeroki termin, do niedawna oznaczający jedną osobę zajmującą się projektowaniem, kodowaniem, szatą graficzną oraz aktualizacją witryny internetowej. Witrynę WWW webmaster wykonuje na zamówienie osoby (firmy), która chce zaistnieć w sieci internetowej. Może to być jednorazowe zlecenie i wtedy praca kończy się z chwilą zaakceptowania projektu przez zamawiającego oraz umieszczenia witryny na wskazanym serwerze. Usługa może mieć też charakter ciągły – wtedy webmaster aktualizuje i rozbudowuje stronę zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem zleceniodawcy. Webmaster może także tworzyć witryny na własne życzenie i według własnego projektu. Profesjonalnie przygotowana strona powinna być przygotowana w zgodzie ze standardami określonymi przez W3C.
  PHP – obiektowy język programowania zaprojektowany do generowania stron internetowych i budowania aplikacji webowych w czasie rzeczywistym.
  Edytor Znaczników HTML (w skrócie ezHTML) jest darmowym polskim edytorem HTML stworzonym i rozwijanym przez Pawła Przewłockiego.
  Notatnik (ang. Notepad) to prosty edytor tekstu dołączany do systemu Microsoft Windows od czasu wersji 1.0 wydanej w 1985.
  Hipertekst – organizacja danych w postaci niezależnych leksji połączonych hiperłączami. Hipertekst cechuje nielinearność i niestrukturalność układu leksji. Oznacza to, że nie ma z góry zdefiniowanej kolejności czytania leksji, a nawigacja między nimi zależy wyłącznie od użytkownika.
  Bluefish – edytor dla twórców stron internetowych oraz programistów, który stanowi wolne oprogramowanie. Działa na większości systemów operacyjnych zgodnych z normą POSIX, m.in. na GNU/Linuksie, FreeBSD,Mac OS X i Windows.
  HTML (ang. HyperText Markup Language) – hipertekstowy język znaczników, obecnie szeroko wykorzystywany do tworzenia stron internetowych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.