• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Edyta Górniak - album  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Teledysk (wideoklip) – forma sztuki filmowej towarzysząca utworowi muzycznemu, inspirowana filmem reklamowym. Z reguły fabuła teledysku nawiązuje do tematu utworu. Rozpowszechniony od początku lat 80., m.in. za sprawą amerykańskiej telewizji muzycznej MTV.Polska Orkiestra Radiowa – polska orkiestra symfoniczna powstała w 1945 roku w Warszawie z inicjatywy skrzypka i dyrygenta Stefana Rachonia. Działalność orkiestry początkowo ograniczała się do realizacji nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji.

  Edyta Górniak to drugi album polskiej wokalistki Edyty Górniak. Jest to pierwszy w pełni anglojęzyczny i międzynarodowy album Edyty. W Japonii album zatytułowano Kiss Me, Feel Me i dołączono do niego kilka bonusów, m.in. Under Her Spell. W Japonii ukazała się również nigdzie indziej niewydana piosenka Never Will I, jako bonus na wydanym jesienią 1997 przez Toshiba EMI singlu One & One. Światowa premiera płyty miała miejsce 7 listopada 1997, natomiast polska 3 dni później – 10 listopada. 22 listopada 1997 ukazała się w Polsce wersja płyty wzbogacona o 3 bonusowe utwory. Płyta sprzedała się w nakładzie ponad 500 tys. egzemplarzy.

  Republika Południowej Afryki (RPA, afr. Republiek van Suid-Afrika, ang. Republic of South Africa) – państwo na południowym krańcu Afryki.Krzesimir Dębski (ur. 26 października 1953 w Wałbrzychu) – polski kompozytor, m.in. muzyki współczesnej i muzyki filmowej, skrzypek jazzowy i dyrygent. Lider zespołu jazzowego String Connection.

  Spis treści

 • 1 Lista utworów
 • 2 Edyta Górniak (edycja specjalna)
 • 2.1 Lista utworów
 • 3 Ciekawostki
 • 4 Single
 • 5 Przypisy
 • 6 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  José Carreras właśc. Josep Carreras i Coll (ur. 5 grudnia 1946 w Barcelonie) – hiszpański śpiewak (tenor liryczny), wylansowany przez Montserrat Caballé i Mariana Porębskiego, polskiego tenora dramatycznego.
  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.
  Britney Jean Spears (ur. 2 grudnia 1981 w McComb) – amerykańska piosenkarka muzyki pop i dance, tancerka i projektantka mody.
  Eliot Kennedy – angielski tekściarz i producent muzyczny pracujący w Sheffield. Pracował z takimi artystami jak: Spice Girls, Bryan Adams, S Club 7, Five, Delta Goodrem, Edyta Górniak oraz Lovers Electric.
  Linger - singel polskiej piosenkarki popowej Edyty Górniak z albumu Edyta Górniak, wydany w 1999 roku przez wytwórnię płytową Pomaton EMI.
  Hope for Us – to singel Edyty Górniak wykonywany wspólnie z José Carrerasem, promujący edycję specjalną płyty Edyta Górniak, wydany przez wydawnictwo muzyczne Pomaton EMI w 1998 roku.
  EMI Group, wcześniej Electric and Musical Industries Ltd – firma muzyczna z siedzibą w Londynie zawierająca głównie EMI Music należące do EMI Music Publishing oraz zaliczane do wielkiej czwórki wytwórni płytowych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.053 sek.