• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Edyta Górniak  Podstrony: [1] 2 [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Cisowianka – akratopega wydobywana z ujęcia Cisy (wyimaginowanego w Ludziach Bezdomnych S. Żeromskiego) w Drzewcach w Gminie Nałęczów.VIVA Comet - nagroda przyznawana przez stację muzyczną VIVA dla najlepszych wykonawców muzycznych w wybranych kategoriach. Po raz pierwszy pojawiła się w 1995 roku w Niemczech. Swoje narodowe nagrody Comet od 2001 roku przyznaje także VIVA na Węgrzech, a od 2007 - w Polsce.
  Głos[]

  Skala głosu Edyty Górniak wyliczona została na 3 oktawy i 8 półtonów. Wokalistka często porównywana jest przez krytyków muzycznych do Whitney Houston, Céline Dion, Violetty Villas oraz Mariah Carey, która słynie z mieszania najsilniejszych rejestrów z falsetem, podobnie jak Górniak.

  Wypowiedź Alicji Węgorzewskiej podczas nagrania jednego z odcinków programu Bitwa na głosy: „Kiedy czasem słucham Edyty, to ona ma tę elektryczność pod skórą, tę wrażliwość, którą też miała Whitney Houston”. Paweł Gzyl recenzując płytę My napisał: „O kondycji wokalnej piosenkarki właściwie nie ma co wspominać – nie od dzisiaj wiadomo, że w tej kwestii zostawia ona daleko w tyle resztę polskiej konkurencji”. Elżbieta Zapendowska, będąca niegdyś nauczycielką wokalną piosenkarki, powiedziała w jednym z wywiadów: „Szkoda, że tak wielki, światowy talent został zaprzepaszczony. Ona powinna zrobić światową karierę, mając takie warunki jakie ma, mając taką urodę, taki głos, taką wrażliwość muzyczną”.

  "Lady Marmalade" to piosenka soulowa stworzona na czwarty album studyjny amerykańskiej grupy muzycznej Labelle pt. Nightbirds (1974). Wyprodukowany przez Allena Toussainta i Vicki Wickham, utwór wydany został jako pierwszy singel promujący krążek 3 sierpnia 1974 roku.„Hallelujah” – ballada pop-folkowa napisana przez kanadyjskiego piosenkarza i autora tekstów Leonarda Cohena, która pierwotnie została wydana na albumie Various Positions z 1984 roku.

  Działalność pozamuzyczna[]

  W 2006 wraz z Borysem Szycem promowała Radio ZET w jego kampanii reklamowej. W 2009 wzięła udział w kampanii ekologicznej, której celem była redukcja emisji dwutlenku węgla i zużycia wody. Kampanię promowało hasło: „Zmień nawyki na dobre, zmień klimat na lepszy”. W marcu 2011 została ambasadorką firmy kosmetycznej Soraya, promując jej produkt do makijażu scenicznego. W czerwcu 2012 została twarzą Śląskiego Banku ING i wystąpiła w jego spocie reklamowym, do którego nagrała dziewięć przyśpiewek piłkarskich w siedmiu językach: polskim, czeskim, portugalskim, niemieckim, holenderskim, hiszpańskim oraz angielskim.

  Interia.pl – portal internetowy, założony w 1999, przy czym oficjalna premiera podstawowej usługi - portalu internetowego - odbyła się 11 lutego 2000 r. Od 18 października 1999 do 11 lutego następnego roku serwis umożliwiał jedynie korzystanie z bezpłatnych kont poczty elektronicznej ("poczta.fm"). Portal jest prowadzony przez Grupę INTERIA.PL Sp. z o.o. Sp. k., która od stycznia 2008 niemal w całości (96.6.% akcji i 99% głosów na walnym zgromadzeniu) należy do niemieckiego przedsiębiorstwa Grupa Bauer Media Polska.Maria Fołtyn (ur. 28 stycznia 1924 w Radomiu, zm. 2 grudnia 2012 w Warszawie) – polska śpiewaczka i reżyser operowy, założycielka i prezes Towarzystwa Miłośników Muzyki Moniuszki.

  W 2013 w geście protestu przeciw spaleniu Tęczy na Placu Zbawiciela w Warszawie, Górniak wpięła w nią kwiaty.

  Życie prywatne[]

  Górniak pochodzi z rodziny polsko-romskiej. Jest córką Grażyny Górniak-Jasik i Jana Górniaka (1951 – 05.06.2006). Jej ojciec grał na gitarze w zespole Dona Wasyla; porzucił rodzinę, gdy Górniak miała 5 lat.

  Po ukończeniu szkoły podstawowej podjęła naukę w Technikum Ogrodniczym w Prószkowie, a później w Technikum Ogrodniczo-Pszczelarskim w Kluczborku, które przerwała będąc w III klasie, ze względu na jej występy w musicalu Metro.

  Glamour - międzynarodowy magazyn dla kobiet, w Polsce wydawany przez wydawnictwo Gruner + Jahr Polska. Średni nakład wynosi 280 tys. egzemplarzy, średnia sprzedaż - 150 tys. (według danych ZKDP za 2005 r.).Alicja Węgorzewska-Whiskerd (ur. 28 lutego 1967 w Szczecinie) – polska śpiewaczka operowa (mezzosopran). Jej specjalnością są „role spodenkowe”, tj. mężczyzn granych przez kobiety.

  Była związana z aktorem Dariuszem Kordkiem, z którym była zaręczona, dziennikarzami telewizyjnymi Piotrem Gembarowskim i Piotrem Kraśko oraz z prezesem i redaktorem naczelnym Radia ZET Robertem Kozyrą.

  27 marca 2004 w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży urodziła syna Allana, ze związku z muzykiem Dariuszem Krupą, którego poślubiła 11 listopada 2005. 24 lutego 2010 w Sądzie Okręgowym w Warszawie zakończyła się sprawa rozwodowa z jej powództwa.

  Po rozwodzie związała się z osobą spoza show-biznesu, prawnikiem Piotrem Schrammem. 27 czerwca 2014 wydała oficjalne oświadczenie, w którym poinformowała o zakończeniu ich czteroletniego związku.

  Fryderyk Franciszek Chopin (ur. 22 lutego lub 1 marca 1810 roku w Żelazowej Woli, zm. 17 października 1849 roku w Paryżu) – polski kompozytor i pianista. Od roku 1830 zamieszkały we Francji.Natalia Maria Kukulska (ur. 3 marca 1976 w Warszawie) – polska piosenkarka, autorka tekstów i producent muzyczny. Córka piosenkarki Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.

  Od stycznia 2016 mieszka w Krakowie.

  Podstrony: [1] 2 [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Donald Franciszek Tusk (ur. 22 kwietnia 1957 w Gdańsku) – polski polityk, od 2007 prezes Rady Ministrów, w 2014 nominowany do objęcia stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej (od 1 grudnia 2014).
  Irlandia uczestniczy w Konkursie Piosenki Eurowizji w 1965 roku. Od czasu debiutu konkursem w kraju zajmuje się irlandzki nadawca publiczny Raidió Teilifís Éireann (RTÉ).
  Agora Spółka Akcyjna – polska, publiczna spółka prawa handlowego, notowana na giełdzie w Warszawie, prowadząca działalność mediową. Nazwa spółki pochodzi od greckiego określenia miejsca spotkań.
  Pokaż kotku, co masz w środku – polska komedia z 2011 w reżyserii Sławomira Kryńskiego. Film ten promowała piosenka „Oj... kotku” Edyty Górniak. Jest to kontynuacja filmu To nie tak jak myślisz, kotku. Premiera filmu planowana była na 22 lipca 2011, lecz została przesunięta na 25 grudnia 2011.
  Wirtualne Media – polski portal informacyjny poświęcony telewizji, radiu, prasie, internetowi, reklamie, technologii, public relations i badaniom marketingowym.
  Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami (dawniej w TVN: Taniec z gwiazdami, ang. Strictly Come Dancing) – program rozrywkowy nadawany przez TVN od 2005 do 2011 roku, a od 2014 roku w Telewizji Polsat. Program produkowany jest na podstawie formatu Dancing with the Stars na licencji BBC Worldwide.
  Niania – polski serial komediowy w reżyserii Jerzego Bogajewicza, emitowany na antenie telewizji TVN od 10 września 2005 (oraz od V sezonu w TVN HD) do 24 października 2009. Zdobywca Telekamery 2007 i 2008 z rekordową ilością głosów, w kategorii serial komediowy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.258 sek.