l
 • Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Temat nie został wyczerpany?
  Zapraszamy na Forum Naukowy.pl
  Jeśli posiadasz konto w serwisie Facebook rejestracja jest praktycznie automatyczna.
  Wystarczy kilka kliknięć.

  Edward Wolff

  Przeczytaj także...
  Fryderyk Franciszek Chopin (ur. 22 lutego lub 1 marca 1810 roku w Żelazowej Woli, zm. 17 października 1849 roku w Paryżu) – polski kompozytor i pianista. Od roku 1830 zamieszkały we Francji.Maksymilian Wolff (ur. 25 października 1809, Lwów – zm. 8 czerwca 1874, Warszawa) – lekarz warszawski, brat pianisty Edwarda, kuzyn lekarza Maurycego Wolffa.
  Franciszek Liszt (ur. 22 października 1811, zm. 31 lipca 1886) – węgierski kompozytor i pianista, jedna z najwybitniejszych postaci romantyzmu w muzyce, wolnomularz.

  Edward Wolff, 1816-1880, pianista, kompozytor. Jego rodzicami byli Józef (lekarz) i Eleonora Wolff, którzy prowadzili salon muzyczny w Warszawie , brat Maksymilian lekarzem, a siostra była matką Henryka Wieniawskiego. Edward Wolff studiował razem z Chopinem. W 1835 wyjechał do Paryża, gdzie był później zaliczany do czołowych pianistów obok Chopina i Liszta . Jego etiudy zamieszczono w podręczniku "Méthode des méthodes de piano" Moschelesa i Fétisa, wraz z trzema etiudami Chopina. Jego utwory wykonywał pianista Józef Wieniawski, brat Henryka .

  Henryk Wieniawski (ur. 10 lipca 1835 w Lublinie, zm. 31 marca 1880 w Moskwie) – polski kompozytor i skrzypek, brat Józefa i Juliana.Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.

  Przypisy

  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.Józef Wieniawski (ur. 23 maja 1837 w Lublinie, zm. 11 listopada 1912 w Brukseli) – polski pianista i kompozytor; brat Henryka i Juliana.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)


  Reklama

  tt