• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Edward Jancarz  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Mistrzostwa Polski Par Klubowych na Żużlu 1976 – zawody żużlowe, mające na celu wyłonienie medalistów mistrzostw Polski par klubowych w sezonie 1976. Rozegrano trzy turnieje eliminacyjne oraz finał, w którym zwyciężyli zawodnicy Stali Gorzów Wielkopolski.Turniej o Złoty Kask 1983 – rozegrany w sezonie 1984 turniej żużlowy z cyklu rozgrywek o „Złoty Kask”. Rozegrano cztery turnieje ćwierćfinałowe, dwa półfinałowe oraz finał, w którym zwyciężył Jan Krzysztyniak.
  Edward Jancarz w barwach Stali Gorzów
  Dom w którym mieszkał do końca życia
  Pomnik Edwarda Jancarza w Gorzowie Wlkp.
  Pomnik często bywa przystrajany przez kibiców
  Grób na cmentarzu komunalnym w Gorzowie Wlkp.

  Edward Jancarz (ur. 20 sierpnia 1946 w Gorzowie Wielkopolskim, zm. 11 stycznia 1992 tamże) – polski żużlowiec i trener żużlowy, wielokrotny reprezentant Polski, drużynowy mistrz świata, zawodnik Stali Gorzów Wielkopolski.

  Indywidualne Mistrzostwa Świata na Żużlu 1974 – cykl turniejów żużlowych mających wyłonić najlepszych żużlowców na świecie. Tytuł wywalczył Ole Olsen z Danii – drugie zwycięstwo w IMŚ (poprzednio 1971).Indywidualne Mistrzostwa Świata na Żużlu 1974 - cykl turniejów żużlowych mających wyłonić najlepszych żużlowców na świecie. Tytułu wywalczył Anders Michanek z Szwecji.

  Spis treści

 • 1 Kariera sportowa
 • 2 Osiągnięcia
 • 2.1 Drużynowe Mistrzostwa Polski - Sezon Zasadniczy Najwyższej Klasy Rozgrywkowej
 • 3 Inne ważniejsze turnieje
 • 4 Przypisy
 • 5 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.
  Turniej o Srebrny Kask – doroczny cykl zawodów organizowanych przez GKSŻ, w których od 1966 roku uczestniczą zawodnicy młodzieżowi (obecnie do 21. roku życia, do 1980 roku górna granica wieku wynosiła 23 lata). W 1962 roku nie było granicy wiekowej – turniej o Srebrny Kask był wówczas odpowiednikiem Złotego Kasku dla zawodników drugoligowych.
  Drużynowe mistrzostwa Polski na żużlu – polskie rozgrywki ligowe w sporcie żużlowym, rozgrywane na torach klasycznych, pod patronatem Głównej Komisji Sportu Żużlowego (części Polskiego Związku Motorowego). Pierwsze zawody ligowe odbyły się w 1948 roku. Od tamtego czasu system rozgrywek ulegał wielokrotnym zmianom.
  Drużynowe Mistrzostwa Świata na Żużlu 1976 – siedemnasta edycja w historii. Żużlowcy z Australii wywalczyli tytułu mistrza świata – Phil Crump, Phil Herne, Billy Sanders, John Boulger i rezerwowy Garry Middleton.
  Indywidualne Mistrzostwa Polski na Żużlu 1969 – zawody żużlowe, mające na celu wyłonienie medalistów indywidualnych mistrzostw Polski w sezonie 1969. Rozegrano cztery turnieje ćwierćfinałowe, dwa półfinały oraz finał, w którym zwyciężył Andrzej Wyglenda.
  Turniej o Złoty Kask 1969 – rozegrany w sezonie 1969 turniej żużlowy z cyklu rozgrywek o „Złoty Kask”. Wygrał Edward Jancarz, drugi był Andrzej Pogorzelski i Andrzej Wyglenda stanął na najniższym stopniu.
  Indywidualne Mistrzostwa Polski na Żużlu 1981 – zawody żużlowe, mające na celu wyłonienie medalistów indywidualnych mistrzostw Polski w sezonie 1981. Rozegrano cztery turnieje ćwierćfinałowe, dwa półfinały oraz finał, w którym zwyciężył Roman Jankowski.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.167 sek.