• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Edward England

  Przeczytaj także...
  Mauritius, Republika Mauritiusu – państwo wyspiarskie położone w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego, około 900 km na wschód od Madagaskaru. Wyspa jest częścią archipelagu Maskarenów. Poza wyspą do Mauritiusa należą wyspy: Rodrigues (w odległości 563 km na wschód od wyspy głównej), archipelag Cargados Carajos (402 km na północ) i Wyspy Agalega (933 km na północ). Około 174 km na południowy zachód od Mauritiusa położony jest Reunion.Pirat – osoba, która napada w celu rabunkowym używając statku lub łodzi. Piraci atakują zwykle inne statki, ale mogą również napadać cele nabrzeżne.
  Bandery pirackiej (ang. Jolly Roger) zaczęto używać między XV a XVI wiekiem. Służyła przede wszystkim do zastraszania ofiar, które widząc łopoczącą, przeważnie czarną flagę z białą czaszką i skrzyżowanymi piszczelami, pogrążone w strachu, traciły motywację i chęć stawiania oporu.
  Edward England
  Flaga Edwarda Englanda

  Edward England, urodzony jako Edward Seegar w Irlandiipirat działający u wybrzeży Afryki i na Oceanie Indyjskim od 1717 do 1720 r.

  Pływał na statku Pearl (który nazwał The Royal James), a później na Fancy, na którą zamienił Pearl w 1720 r. Jego flagą był klasyczny Jolly Roger z czaszką nad dwiema skrzyżowanymi piszczelami na czarnym tle.

  Od wielu innych piratów tamtych czasów różniło go to, że nie zabijał pojmanych, o ile nie było to bezwzględnie konieczne. Taka postawa doprowadziła jednak w końcu do jego upadku, ponieważ jego własna załoga zbuntowała się przeciw niemu, kiedy nie zgodził się zabić marynarzy z Cassandry, angielskiego statku handlowego, którego kapitanem był James Macrae. England został pozostawiony swemu losowi na Mauritiusie z dwoma innymi członkami załogi. Zbudowali małą tratwę i dotarli do zatoki St. Augustine na Madagaskarze. England przeżył krótki czas żebrząc o jedzenie i zmarł mniej więcej w końcu 1720 r.

  Afryka – drugi pod względem wielkości kontynent na Ziemi. Ma 30,37 mln km² powierzchni, czyli ponad 20,3% ogólnej powierzchni lądowej naszego globu. Przechodzi przez niego południk 0°, obydwa zwrotniki i równik.Ocean Indyjski (Indyk) – trzeci pod względem wielkości zbiornik wodny na świecie, zajmujący około 20% powierzchni Wszechoceanu. Oficjalna polska nazwa tego oceanu, zatwierdzona przez Komisję Standaryzacji Nazw Geograficznych brzmi Ocean Indyjski.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.662 sek.