• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Edna Fernandes

  Przeczytaj także...
  Ostatni Żydzi Kerali – to książka Edny Fernandes, brytyjskiej pisarki, pochodzenia indyjskiego. Książka w oryginale (w angielskim) została wydana w 2008 roku, w Polsce w 2010 (tłumaczenie Sebastian Musielak). Pozycja należąca do literatury faktu, została wydana przez Wydawnictwo Cyklady, w formacie A5, zawiera 228 stron. Książka ta w 2009 roku otrzymała indyjską nagrodę Vodafone Crossword Literary. Sunday Times uznał ją za najlepszą podróżniczą książkę roku.Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Azja (gr. Ἀσία Asía, łac. Asia) – część świata, razem z Europą tworząca Eurazję, największy kontynent na Ziemi. Z powodów historycznych i kulturowych sama Azja bywa również nazywana kontynentem (zob. alternatywne listy kontynentów).

  Edna Fernandes - brytyjska dziennikarka i pisarka, pochodzenia indyjskiego, urodzona w Nairobi, wychowana w Londynie. Była zagranicznym korespondentem The Financial Times i Agencji Reutera w Londynie. Pisze dla Sunday newspaper. Jej debiut Holy Warriors: A Journey into the Heart of Indian Fundamentalism założycielka Asia House Literature Festival Adrienne Loftus Parkins uznała za jedną z najlepszych książek o Azji ostatniej dekady. Jej najnowszą książkę Ostatni Żydzi w Kerali nagrodzono w 2009 indyjską nagrodą Vodafone Crossword Literary. Sunday Times uznał ją najlepszą podróżniczą książką roku.

  Agencja Informacyjna Reutera (ang. Reuters Group plc) − jedna z najbardziej znanych i największych na świecie agencji prasowych.Nairobi – miasto i prowincja w Afryce, stolica Kenii, położone w centrum kraju na wysokości 1700 m n.p.m. u podnóża gór Aberdare i źródeł rzeki Athi. Jedno z największych miast Afryki Wschodniej. Główne gałęzie przemysłu to spożywczy, włókienniczy, chemiczny, drzewny i papierniczy. Ważny węzeł drogowy, ma połączenie kolejowe z Mombasą i Kampalą w Ugandzie.

  Bibliografia[]

 • www.ednafernandes.com
 • www.aitkenalexander.co.uk • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.06 sek.