• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Edgar Leonard

  Przeczytaj także...
  US Open, United States Open – międzynarodowe mistrzostwa USA w tenisie; jeden z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema, rozgrywany w Stanach Zjednoczonych od 1881 roku, na przełomie sierpnia i września. Od 1978 odbywa się w Nowym Jorku, w dzielnicy Queens na twardych kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center we Flushing Meadows–Corona Park.Rywalizacja w grze podwójnej mężczyzn w tenisie ziemnym na III Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Saint Louis trwała od 31 sierpnia do 3 września 1904 roku. W turnieju brali udział reprezentanci Stanów Zjednoczonych i Cesarstwa Niemieckiego. Wszystkie medale zdobyli Amerykanie.
  Wyniki zawodów tenisowych rozegranych podczas Igrzysk Olimpijskich w St. Louis w dniach od 29 sierpnia do 5 września 1904 roku.

  Edgar Welch Leonard (ur. 19 lipca 1881 w West Newton, zm. 7 października 1948 w Nowym Jorku) – amerykański tenisista, mistrz olimpijski w grze podwójnej oraz brązowy medalista w grze pojedynczej z Saint Louis (1904).

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Urodził się 19 lipca 1881 w West Newton w Newton w stanie Massachusetts.

  Był absolwentem Uniwersytetu Harvarda, na którym był kapitanem drużyny tenisowej.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.7 października jest 280. (w latach przestępnych 281.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 85 dni.

  Podczas olimpiady w Saint Louis zdobył dwa medale w tenisie – wspólnie z Bealsem Wrightem został mistrzem olimpijskim w grze podwójnej, indywidualnie zdobył brązowy medal, przegrywając w półfinale z Robertem LeRoyem.

  W latach 1901–1906 oraz 1911–1913 występował w US Open.

  Pomagał ojcu w prowadzeniu w prowadzeniu przedsiębiorstwa w branży wełniarskiej. Od 1915 mieszkał w Nowym Jorku, gdzie prowadził firmę brokerską, zasiadał również w radach nadzorczych innych przedsiębiorstw.

  Uniwersytet Harvarda (ang. Harvard University) powstał 8 września 1636 jako Harvard College w Newtown (wówczas w Kolonii Zatoki Massachusetts, obecnie Cambridge) koło Bostonu jako pierwszy uniwersytet na terenie kolonii brytyjskich w Ameryce Północnej.Beals Colemen Wright (ur. 19 grudnia 1879 w Bostonie, zm. 23 sierpnia 1961 w Alton) – amerykański tenisista, zwycięzca mistrzostw USA w grze pojedynczej i podwójnej, mistrz olimpijski.

  Zmarł 7 października 1948 w Nowym Jorku.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Profil na stronie ATP (ang.). Association of Tennis Professionals. [dostęp 30 października 2017].
 • Profil na stronie ITF (ang.). International Tennis Federation. [dostęp 30 października 2017].
 • Edgar Leonard (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2017-10-30].
 • Edgar Welch Leonard (ang.). tennisarchives.com. [dostęp 2017-10-30].
 • Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.Rywalizacja w grze pojedynczej mężczyzn w tenisie ziemnym na III Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Saint Louis trwała od 29 sierpnia do 5 września 1904 roku. W turnieju brali udział reprezentanci Stanów Zjednoczonych i Cesarstwa Niemieckiego. Wszystkie medale zdobyli Amerykanie.
  Warto wiedzieć że... beta

  Igrzyska III Olimpiady zostały rozegrane w amerykańskim mieście Saint Louis. Zostały otwarte 1 lipca, i trwały aż do 23 listopada. Wzięło w nich udział 13 reprezentacji. Patronem igrzysk był Theodore Roosevelt.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.846 sek.