• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Eddy Huntington

  Przeczytaj także...
  29 października jest 302. (w latach przestępnych 303.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 63 dni.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.
  Peterlee – miasto i civil parish w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie Durham. W 2011 roku civil parish liczyła 20 164 mieszkańców.

  Edward „Eddy” Huntington (ur. 29 października 1965 w Peterlee w Wielkiej Brytanii) – brytyjski muzyk italo disco.

  Huntington urodził się w Peterlee na północy Anglii i przeniósł się do Londynu w wieku 18 lat.

  Został odkryty przez włoską wytwórnię płytową Baby Records, która zabrała go do Mediolanu na nagranie piosenki „U.S.S.R” napisaną przez Roberto Turatti, Miki Chieregato i Toma Hookera.

  "U.S.S.R.” zostało wydane w 1986 roku i stało się wielkim hitem w Europie i krajach byłego Związku Radzieckiego.

  Italo disco – termin marketingowy wprowadzony w 1983 roku przez Bernharda Mikulskiego, założyciela wytwórni płytowej ZYX Music.Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.

  W 1989 wydał swój jedyny album „Bang Bang Baby”.

  Huntington wycofał się z przemysłu muzycznego na początku lat 90. i został nauczycielem w szkole podstawowej Eldon Grove Primary School w Hartlepool w Anglii. Później przeniósł się wraz z żoną do Tajlandii gdzie uczył w międzynarodowej brytyjskiej szkole Bangkok Patana School w Bangkoku.

  Hartlepool - miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia), w hrabstwie Durham, port nad Morzem Północnym. Obecnie (VI 2008) liczy 91,7 tys. mieszkańców. Na miejscowym cmentarzu West Village Cementary przy View Road spoczywa słynny polski kapitan żeglugi wielkiej Mamert Stankiewicz.Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.

  Po wieloletniej przerwie, 6 lipca 2009 roku nakładem wytwórni płytowej I Venti d'Azzurro Records ukazał się singel zatytułowany „Love for Russia”.

  20 lutego 2010 roku artysta wystąpił w Polsce, podczas zlotu fanów muzyki Italo disco w Warszawie.

  26 lutego 2013 został wydany kolejny singel Eddy'ego Huntingtona, zatytułowany „Rainy Day in May”. 5 kwietnia tego samego roku miała miejsce premiera kompilacji „ZYX Italo Disco New Generation Vol. 2”, na której znalazł się utwór „Honey, Honey”.

  Dyskografia[]

  Albumy[]

 • 1989 – Bang Bang Baby
 • Single[]

 • 1986 – U.S.S.R.
 • 1987 – Up & Down
 • 1987 – Meet My Friend
 • 1988 – Physical Attraction
 • 1988 – May Day
 • 1988 – Bang Bang Baby
 • 1989 – Shock In My Heart
 • 1990 – Hey Senorita
 • 2009 – Love For Russia
 • 2011 – Honey Honey
 • 2013 – Rainy day in May
 • Przypisy

  1. NetManiak: Eddy Huntington (pol.). top80.pl. [dostęp 2007-11-19].
  2. Eddy Huntington – Bang Bang Baby (ang.). discogs.com. [dostęp 2013-02-26].
  3. Eddy Huntington – Love For Russia (ang.). discogs.com. [dostęp 2009-07-06].
  4. Sebastian Płatek: Eddy Huntington w Polsce! (pol.). netfan.pl, 2009-12-11. [dostęp 2010-02-20].
  5. Eddy Huntington – Rainy Day In May (ang.). discogs.com. [dostęp 2013-02-26].
  6. Rainy Day in May - Single (ang.). itunes.apple.com. [dostęp 2013-02-26].
  7. ZYX Italo Disco New Generation Vol. 2 (ang.). zyxmusic.com. [dostęp 2013-04-05].

  Linki zewnętrzne[]

 • Wywiad z Eddy Huntingtonem
 • Eddy Huntington na discogs.com
 • Mediolan (wł. Milano, łac. Mediolanum, lomb. Milan lub Milà) – miasto i gmina w północnych Włoszech, stolica prowincji Mediolan i regionu Lombardia. Położone na północno-zachodnim skraju Niziny Padańskiej pomiędzy rzekami Ticino, Adda, Po i Alpami. Mediolan położony jest na wysokości 122 m n.p.m. Drugie co do wielkości po Rzymie miasto Włoch. Według danych na koniec 2005 roku gminę zamieszkuje 1 308 735 osób, 7191 os./km². Zajmuje powierzchnię 182 km².Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
  Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, Związek Radziecki, ZSRR (ros. Советский Союз, Союз Советских Социалистических Республик [СССР], trb. Sowietskij Sojuz, Sojuz Sowietskich Socyalisticzeskich Riespublik, [SSSR]) – historyczne państwo socjalistyczne w Europie północnej i wschodniej oraz Azji północnej i środkowej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.