• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Eddie Fisher - perkusista

  Przeczytaj także...
  Waking Up – drugi album studyjny amerykańskiej grupy rockowej OneRepublic, wydany przez Interscope Records, 17 listopada 2009 roku. Autorem wszystkich piosenek z tej płyty jest Ryan Tedder – wokalista zespołu. Pierwszym singlem promującym album jest utwór All the Right Moves. Kolejnym singlem jest Secrets wydany 21 września 2009 roku w Niemczech.„Love Runs Out” – piosenka amerykańskiego pop-rockowego zespołu OneRepublic stworzona na ich trzeci album studyjny Native. Utwór został wydany 14 kwietnia 2014 roku jako piąty singiel z płyty. Piosenka została napisana przez członków zespołu Ryana Teddera, Brenta Kutzle, Drew Browna, Zacha Filkinsa i Eddie Fishera, a wyprodukowana przez Ryana Teddera.
  Say (All I Need) to piosenka pop rockowego zespołu OneRepublic z ich debiutanckiego albumu Dreaming Out Loud. W programie MTV, lider zespołu, Ryan Tedder ogłosił, że "Say (All I Need)" będzie następnym singlem z albumu.

  Edward Fisher (ur. 17 grudnia 1963) − amerykański muzyk, perkusista w zespole OneRepublic.

  Dorastał w Mission Viejo w Kalifornii, następnie zamieszkał w Denver w stanie Kolorado.

  Kariera[ | edytuj kod]

  OneRepublic[ | edytuj kod]

   Osobny artykuł: OneRepublic.

  Eddie jest drugim perkusistą zespołu, dołączył do niego w 2006. Ponadto jest współautorem tekstów kilku piosenek znajdujących się na debiutanckim albumie OneRepublic pt. Dreaming Out Loud, takich jak „Say (All I Need)”, „Stop and Stare”, „Someone to Save You”, „Won't Stop" czy „All Fall Down”. Współtworzył także utwór „Good Life” z drugiego albumu zespołu pt. Waking Up oraz „Love Runs Out” z płyty pt. Native.

  Denver – miasto w USA w stanie Kolorado i stolica tego stanu. Miasto stanowi jednocześnie hrabstwo Denver (wspólna administracja).Mission Viejo - miasto na południowy zachód od Los Angeles w hrabstwie Orange w Kalifornii. Liczy ok. 100 tys. mieszkańców.

  Działalność poza OneRepublic[ | edytuj kod]

  Nagrał partie perkusyjne do piosenek, takich jak „Save You” i „If I Can't Have You” Kelly Clarkson oraz „Please Don't Stop The RainJamesa Morrisona.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Calendar - 1R United | OneRepublic Fans United - Fansite & Community, 1runited.net [dostęp 2017-11-23] (ang.).
  2. Interview: Eddie Fisher of OneRepublic (ang.). ARTISTS direct. [dostęp 30-01-2008].
  Warto wiedzieć że... beta

  Good Life” – singel amerykańskiej grupy pop-rockowej OneRepublic z ich drugiego albumu studyjnego Waking Up. Autorami utworu są członkowie zespołu Ryan Tedder, Brent Kutzle i Eddie Fisher oraz amerykański kompozytor i producent Noel Zancanella. Producentami są Tedder, Kutzle i Zancanella.
  Native – trzeci album studyjny amerykańskiej grupy pop-rockowej OneRepublic, wydany 22 marca 2013 roku przez Interscope Records. Album promowany był czterema singlami, z których największy sukces osiągnął utwór "Counting Stars" docierając do pierwszej piątki na oficjalnych listach w ponad 20 krajach świata. 14 kwietnia 2014 roku ukazała się reedycja albumu Native promowana singlem "Love Runs Out".
  Kelly Brianne Clarkson (ur. 24 kwietnia 1982 w Fort Worth, Teksas, USA) – amerykańska piosenkarka pop-rockowa, autorka tekstów piosenek oraz aktorka.
  James Morrison (właśc.: James Morrison Catchpole, ur. 13 sierpnia 1984 w Rugby) – angielski piosenkarz i twórca tekstów. Wykonawca muzyki z pogranicza rocka, southern rocka, rocka alternatywnego i popu. Jego muzyczne inspiracje to Al Green, Otis Redding, The Kinks. Zadebiutował singlem "You give me something", który stał się hitem w Europie i Japonii. Jego debutancki album "Undiscovered", wydany 31 lipca 2006 od razu stał się numerem jeden w Wielkiej Brytanii, i od 24 grudnia 2006 sprzedał się na świecie w liczbie 1 mln egzemplarzy.
  Dreaming Out Loud – debiutancki album zespołu OneRepublic, producentem jest Greg Wells, jednak dwie piosenki wyprodukowane są przez samego lidera zespołu Ryana Teddera. Po raz pierwszy album został wydany 20 listopada 2007 roku w USA i Nowej Zelandii, ale na rynku muzycznym ukazał się też w Australii (luty 2008, UK i we Włoszech (marzec 2008) oraz Hiszpanii (kwiecień 2008). Do tej pory sprzedano ponad milion egzemplarzy na całym świecie.
  OneRepublic – amerykański zespół pop-rockowy założony w Kolorado. Od lata 2006 roku, byli stale określani jako top wykonawcy na MySpace dzięki szerokiej działalności w środowisku internetowym. Zespół powstał w Colorado Springs z inicjatywy Ryana Teddera autora tekstów i producenta oraz jego licealnego kolegi Zacha Filkinsa. Obecnie grupa przeniosła się do Los Angeles. Po krótkim okresie w Columbia Records, grupa zmieniła wytwórnię na Interscope Records/Mosley Music Group i skończyła pracę nad debiutanckim albumem, którego producentem jest Greg Wells (Deftones, Mika, Pink). Krążek pt. "Dreaming out loud" został wydany pod koniec 2007 roku. Główny wokalista OneRepublic, Ryan Tedder, jest też autorem tekstów i producentem innych R&B, popowych i rockowych inwestycji. W zamian za współpracę z jego zespołem OneRepublic napisał i sponsorował singel Jennifer Lopez "Do it Well", napisał i sponsorował nowy singel Natashy Bedingfield "Love like This" (z Seanem Kingstonem), napisał i sponsorował pierwszy międzynarodowy singel Leony Lewis "Bleeding Love" oraz napisał tekst piosenki "He said She said" dla gwiazdy High School Musical Ashley Tisdale. Współpracował też z Paulem Oakenfoldem, Baby Bashem, i Chrisem Cornellem.
  Stop and Stare to drugi singel poprockowego zespołu OneRepublic, piosenka została wyprodukowana przez Grega Wellsa na debiutancki album Dreaming Out Loud. Singel został wydany w USA 27 listopada 2007 roku. "Stop and Stare" następnie został udostępniony dla radia w UK (16 grudnia 2007) i Australii (17 grudnia 2007). Piosenka odniosła do tej pory podobny sukces do poprzedniego singla zespołu "Apologize", debiutując na #30. Singel w UK został wydany 3 marca 2008 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.707 sek.