Ed, Edd i Eddy: Wielkie kino

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ed, Edd i Eddy: Wielkie kinoamerykański film animowany na podstawie serialu Ed, Edd i Eddy.

Jarosław Boberek (ur. 14 czerwca 1963 w Szczecinku) – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, reżyser polskiego dubbingu.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

W Polsce premiera filmu odbyła się 30 grudnia 2009 o godz. 9:05 w ramach Świątecznego Kina Cartoon Network.

Opis fabuły[ | edytuj kod]

Główni bohaterowie wplątują się w wielkie tarapaty. Ich ostatni przekręt wymyka się spod kontroli. Większość zaułka zostaje zdemolowana, a jego mieszkańcy ranni. Edowie nie zdobyli żadnych pieniędzy tym przekrętem, lecz niestety wszyscy byli wściekli na dowcipnisiów i chcą pobić ich za to, co narobili. Edowie opuszczają swoje domy i uciekają z zaułka nie biorąc nic przez przypadek. Eddy wpada na pomysł ucieczki do swojego starszego brata. Po drodze okazuje się jednak, że nie wie gdzie on jest. Edki rozpoczynają tułaczkę. W ślad za nimi podążają Kevin i Nazz, Rolf ze świnią Wilfredem i Johnny z Deską. Jimmy i Sara zostają zaatakowane przez Ohydki. Lilka wkłada ośliniony palec do ucha Sary i zaczyna w nim grzebać, a po chwili Jimmy wyjawia Ohydkom powód ucieczki Edków, przez co Lilka wyciąga palec z ucha Sary. Te postanawiają uratować „swoich chłopaków”.

Janusz Wituch (ur. 13 listopada 1968 w Tomaszowie Mazowieckim) – polski aktor dubbingowy, bardzo rzadko występujący przed kamerami. Ma również na swoim koncie kilka ról teatralnych.Anna Apostolakis, właściwie Anna Apostolakis-Gluzińska (ur. 7 stycznia 1960 w Warszawie) – polska aktorka dubbingowa. Absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Sporadycznie w filmie.

W finale filmu Edki i mieszkańcy zaułka docierają do domu brata Eddy’ego (w wesołym miasteczku). Eddy próbuje przekonać brata, by ich „zamelinował”. Okazuje się jednak, że wszystko, co Eddy do tej pory mówił o swoim bracie, to kłamstwa, a sam brat znęca się nad Eddym. W finale brat zostaje pobity, a Eddy przyznaje się do swoich błędów. Zaułek docenia jego przemianę i wszyscy (poza Johnnym i Deską, którzy przybywają na samym końcu) postanawiają wybaczyć Edkom i zostać ich przyjaciółmi.

Anna Sztejner właśc. Anna Sztejner-Pierczyńska – aktorka musicalowa, teatralna, i dubbingowa. Absolwentka Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Obecnie na stałe związana z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie. Wcześniej związana była z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrała m.in. w musicalach: „Skrzypek na dachu” (Hudel) i „Les Misérables” (Eponina) oraz w spektaklu „Jesus Christ Superstar” (Maria Magdalena).Jerzy Dominik (ur. 7 listopada 1955 w Węgorzewie, zm. 3 września 2019) – polski aktor teatralny, filmowy i głosowy, reżyser dubbingu. W 1980 ukończył PWST w Krakowie. Debiut teatralny 26 października tegoż samego roku. Dyplom otrzymał rok później. Był mężem Krystyny Kozaneckiej, z którą miał syna Filipa. Małżeństwo zakończyło się rozwodem. Jerzy Dominik zmarł na zawał serca, którego doznał pomiędzy nagraniami.

Ostatnie słowa, jakie padły w filmie:

 • Eddy: Udało się, Skarpeta! Wszyscy nas kochają, kupili nas, Chudy!
 • Edd: Zajęło nam to tylko 130 odcinków i film, Eddy!.
 • Ed: No to zaśpiewajmy!


 • Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Studio Sonica – polskie studio dźwiękowe zajmujące się przede wszystkim postprodukcją audio-video, w którego zakres wchodzi dubbing filmów fabularnych i animowanych, reklama RTV, tłumaczenia i napisy do filmów. Studio Sonica dysponuje obecnie trzema studiami nagraniowymi. Firma działa od 1993 roku, swoją siedzibę ma w Warszawie przy ulicy Suwak 4.
  Ed, Edd i Eddy (ang. Ed, Edd n Eddy) (1999-2009) – serial animowany, stworzony przez Danny’ego Antonucciego i wyprodukowany w Kanadzie przez studio a.k.a. Cartoon. Jest tworzony od roku 1999 aż do 2009. Kreskówka zyskała popularność zarówno w Kanadzie, jak i w wielu innych krajach.

  Reklama