• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Echo - album Leony Lewis  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Spirit – debiutancki album brytyjskiej piosenkarki i zwyciężczyni trzeciej edycji show telewizyjnego The X Factor, Leony Lewis. Premiera albumu miała miejsce 12 listopada 2007 r. w Wielkiej Brytanii i Irlandii za pomocą wytwórni Syco Music. W pozostałych państwach album ukazał się na początku 2008 roku przez wytwórnię Sony BMG, a w Stanach Zjednoczonych w dniu 8 kwietnia 2008 r. przez J Records. Jest to pierwszy przypadek w historii muzyki, gdy debiutancki album gwiazdy show telewizyjnego został wydany w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Echo – drugi album studyjny, brytyjskiej piosenkarki Leony Lewis. Premiera albumu została zaplanowana na 16 listopada 2009 r. w Wielkiej Brytanii, a w Stanach Zjednoczonych na 17 listopada 2009 r. Leona Lewis o albumie: „Nazwałam mój album Echo, gdyż echo oznacza ogromne, organiczne dźwięki. W trakcie procesu powstawania albumu współpracowałam z niesamowitymi kompozytorami i producentami, a moje muzyka przechodziła ewolucje. Jestem tak podekscytowana, że zrobiłam coś nowego”.

  Christopher Anthony John Martin (ur. 2 marca 1977 w Devon) – brytyjski muzyk, wokalista brytyjskiego zespołu Coldplay; kompozytor, multiinstrumentalista, działacz społeczny. Śpiewa falsetem i barytonem.The Script - trio pochodzące z Dublina, które tworzą: Danny O’Donoghue (wokal, klawisze), Mark Sheehan (gitara) i Glen Power (perkusja). Sami o sobie mówią, że ich muzyka jest wielogatunkową mieszanką stylów: hip-hop, pop, R’n’B, rock. Debiutancki singiel We Cry został wydany w kwietniu 2008 roku i zdobył dużą popularność najpierw w Irlandii i Wielkiej Brytanii, a później w innych krajach europejskich. Premiera pierwszego albumu grupy, zatytułowanego po prostu "The Script", odbyła się 11 sierpnia 2008 roku. Na płycie znajduje się 11 piosenek.

  Informacje[ | edytuj kod]

  Produkcja albumu rozpoczęła się w lutym 2009 r., kiedy to Lewis rozpoczęła współpracę z producentem Ryanem Tedderem, który jest producentem hitu Bleeding Love nagranego na jej debiutancki album Spirit. W ciągu tygodniowej współpracy Teddera z Lewis, powstało dwa i pół piosenki. Justin Timberlake przyczynił się do produkcji oraz nagrał wokal do kilku piosenek. Został również producentem utworu Don’t Let Me Down, który został skomponowany przez Jamesa Funtleroy’a, będącego protegowanym Timbalanda. Utwór nagrano w Chalice Recording Studios. Jednak piosenka „Don’t Let Me Down” została wykradziona z komputera wytwórni Sony Music, która wspólnie z International Federation of the Phonographic Industry (IFPI) złożyła doniesienie na policję w sprawie kradzieży. W kwietniu 2009 r. Leona przebywała w Los Angeles, gdzie współpracowała z Timbalandem.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Digital download – sposób zakupu utworu muzycznego, singla (digital single) lub albumu drogą pobierania plików (np. w formacie MP3). Zakup taki może być zrealizowany w sklepie internetowym. Popularne serwisy tego typu to m.in. iTunes Store, Beatport, Junodownload, DJDownload, Trackitdown, Audiojelly, DanceTunes, Traxsource, DJ Tunes lub Napster.

  Dwie piosenki, My Hands i Heartbeat skomponowała Ina Wroldsen wraz z Arnthorem Birgissonem, który je także wyprodukował . Novel i John Shanks wyprodukowali jedną balladę i jeden utwór uptempo. Duet Xenomania zajmujący się tworzeniem i produkcją utworów, skomponował 5 piosenek na album Lewis. Jedną z piosenek na albumie Echo skomponował piosenkarz Ne-Yo. Raperzy Jay-Z i will.I.Am poinformowali już współpracowali z Leoną Lewis nad balladą oraz utworem tanecznym.

  Happy – pierwszy singel zwiastujący drugi studyjny album Leony Lewis, Echo. Piosenka została skomponowana przez Evana Bogarta, Leone Lewis oraz Ryana Teddera, który odpowiedzialny jest także za produkcję. Premiera utworu została zaplanowana na 6 września 2009 w BBC Radio 1, podczas programu The Radio 1 Chart Show. Sprzedaż singla w Wielkiej Brytanii nastąpiła 8 listopada 2009. Jednak wcześniej singel pojawił się w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, gdzie został wydany 15 września 2009.Ne-Yo, właściwie Shaffer Chimere Smith (ur. 18 października 1979 w Camden w stanie Arkansas) – afroamerykański piosenkarz R&B, autor piosenek i kompozytor. Smith jest odpowiedzialny m.in. za hit Mario, „Let Me Love You”. Na początku 2006 roku nagrał w wytwórni Def Jam Records własny album In My Own Words. W marcu uzyskał on z jego singlem So Sick 1. miejsce na w Stanach Zjednoczonych. W maju 2007 Ne-Yo wydał drugą płytę Because of You, w tym celu wydał singiel o takim samym tytule Because of you. Współpracował z Britney Spears nad jej nowym albumem Blackout. Pod koniec października 2007 roku wziął udział w telewizyjnej gali stacji VH1 – „Hip Hop Honors 2007” oraz w dyskusji stacji MTV – „Black History Month”. 16 września 2008 została wydana kolejna płyta pt. Year of the Gentleman, z której najbardziej znany jest utwór "Closer".

  Leona Lewis chciała również aby na jej drugim studyjnym albumie znalazły się utwory rockowe, dlatego z Chrisem Martinem i zespołem Coldplay pracowała nad rockowym charakterem albumu. Efektem tej współpracy jest kilka demo nagranych przez Coldplay dla piosenkarki. Pojawiła się również informacja o wspólnym nagraniu utworu z rockowym piosenkarzem Aqualung. Poza tym Lewis współpracowała z takimi artystami, jak: DJ Infamous, Claude Kelly, Kevin Rudolf, Toby Gad, The Script oraz Los Da Mystro.

  BBC Radio 1 – brytyjska ogólnokrajowa stacja radiowa należąca do publicznego nadawcy, BBC. Powstała w roku 1967, kiedy to uznano, że dotychczasowy kanał radiowy BBC poświęcony muzyce popularnej - BBC Light Programme - nie jest wystarczająco atrakcyjny dla młodych słuchaczy, którzy preferują rozmaite rozgłośnie pirackie. Light Programme został więc podzielony na dwie nowe stacje - adresowane do młodzieży Radio 1 i przeznaczone dla nieco starszego odbiorcy BBC Radio 2. Jest drugą pod względem słuchalności stacją w Wielkiej Brytanii.Timbaland, właściwie Timothy Mosley (ur. 10 marca 1971 w Norfolk, Wirginia) – amerykański producent hip-hopowy i R&B.

  Single[ | edytuj kod]

 • Pierwszym singlem promującym album została wybrana piosenka Happy. Premiera utworu odbyła się 6 września 2009 w BBC Radio 1 w trakcie programu The Radio 1 Chart Show. W sprzedaży w Wielkiej Brytanii singel pojawi się 8 listopada 2009.
 • 21 lutego 2010 roku wydany na digital download, a dzień później na CD single został drugi singel, „I Got You”. Po raz pierwszy został wykonany 2 listopada 2009 roku w Londynie w Hackney Empire.
 • Bleeding Love (pol. Krwawiąca miłość) – drugi singiel brytyjskiej zwyciężczyni The X Factor, Leony Lewis, pochodzący z jej debiutanckiej płyty Spirit. Jest to jej pierwszy singiel światowy i pierwszy, do którego nagrany został teledysk. Bleeding Love został uznany za najlepiej sprzedający się singiel 2007 roku. Teledysk do piosenki można obejrzeć w dwóch wersjach: europejskiej i amerykańskiej. Tylko za samą tę piosenkę Leona otrzymała w 2007 roku 2 nagrodyLos Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Aqualung – czwarty album studyjny angielskiego zespołu Jethro Tull wydany w 1971 roku. Posiada wiele cech albumu koncepcyjnego (zwłaszcza druga część, krytykująca zorganizowaną religię), choć lider zespołu, Ian Anderson, zdecydowanie temu zaprzecza.
  Leona Louise Lewis (ur. 3 kwietnia 1985 w Londynie) – brytyjska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, początkująca projektantka mody i zwyciężczyni trzeciej edycji programu telewizyjnego The X Factor, gdzie okrzyknięto ją najbardziej utalentowaną wokalistką spośród wszystkich (od grudnia 2010 – siedmiu) dotychczasowych zwycięzców programu.
  Coldplay – brytyjska grupa muzyczna, grająca rock alternatywny. Członkowie zespołu są zaangażowani także w działalność społeczno-polityczną.
  Ryan Benjamin Tedder (ur. 26 czerwca 1979 w Tulsa, Oklahoma) – amerykański wokalista, producent, autor tekstów i kompozytor. Pisze i produkuje dla wielu różnych artystów, ale od 2007 jest najbardziej znany jako lider grupy OneRepublic.
  Martin Karl "Max Martin" Sandberg (ur. 26 lutego 1971) – producent i autor tekstów piosenek. Współpracował między innymi z Ace of Base, *NSYNC, Jessicą Folker, Christiną Aguilerą, Britney Spears, Pink, Backstreet Boys, Katy Perry, Kelly Clarkson, Leilą K, Army of Lovers, Apocalypticą, Ke$hą, Taio Cruzem, Usherem i z One Direction
  Justin Randall Timberlake (ur. 31 stycznia 1981 w Memphis) – amerykański piosenkarz, autor tekstów, aktor, tancerz i producent muzyczny.
  I Got You – jest to singel brytyjskiej piosenkarki Leony Lewis, wydany 21 lutego 2010 roku w Wielkiej Brytanii. Twórcami tekstu są Arnthor Birgisson, Max Martin i Savan Kotech, a producentem Arnthor Birgisson. Piosenka jest drugim singlem promującym drugą płytę artystki, Echo.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.966 sek.