• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Eastleigh - borough

  Przeczytaj także...
  West End – wieś w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Eastleigh. Leży 17 km na południe od miasta Winchester i 107 km na południowy zachód od Londynu.Eastleigh – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie (borough) Eastleigh, należące do aglomeracji miejskiej Southampton. Miasto położone jest pomiędzy Southampton i Winchester, i jest częścią obszaru metropolitalnego South Hampshire. W Eastleigh znajduje się wiele przedsiębiorstw, w tym fabryka Prysmian Cables & Systems.
  Bishopstoke – wieś w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Eastleigh. Leży 12 km na południe od miasta Winchester i 103 km na południowy zachód od Londynu. Miejscowość liczy 9845 mieszkańców.

  Eastleighdystrykt w hrabstwie Hampshire w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 125 199 mieszkańców.

  Fair Oak – wieś w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Eastleigh. Leży 12 km na południe od miasta Winchester i 103 km na południowy zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 9900 mieszkańców.Allbrook – wieś w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Eastleigh. Leży 10 km na południe od miasta Winchester i 104 km na południowy zachód od Londynu.

  Miasta[ | edytuj kod]

 • Eastleigh
 • Hedge End
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Allbrook, Bishopstoke, Botley, Boyatt Wood, Bursledon, Chandler's Ford, Fair Oak, Hamble-le-Rice, Horton Heath, Hound, Netley, North Stoneham, West End.

  Hamble-le-Rice – wieś w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Eastleigh. Leży 24 km na południe od miasta Winchester i 111 km na południowy zachód od Londynu.Hampshire – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w południowej Anglii, w regionie South East England, położone nad kanałem La Manche i cieśniną Solent.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Area: Eastleigh (Local Authority) (ang.). Neighbourhood Statistics (ONS). [dostęp 2016-05-04].
  Hedge End – miasto w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Eastleigh. Leży 18 km na południe od miasta Winchester i 106 km na południowy zachód od Londynu.Horton Heath – wieś w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Eastleigh. Leży 14 km na południowy wschód od miasta Winchester i 103 km na południowy zachód od Londynu.
  Warto wiedzieć że... beta

  Dystrykt (od łac. districtus) to nazwa jednostki administracyjnej, a także okręgu sądowego, wyborczego lub innego, stosowana współcześnie lub dawniej w wielu państwach. Dystrykty mogą być zarówno jednostkami administracyjnymi najwyższego rzędu (np. w Izraelu, Luksemburgu, czy na Cyprze), jak i niższych rzędów (np. w RPA, czy Indii).
  Netley – wieś w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Eastleigh. Leży przy wschodniej granicy miasta Southampton, 111 km na południowy zachód od Londynu.
  North Stoneham – wieś w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Eastleigh. Leży 13 km na południe od miasta Winchester i 107 km na południowy zachód od Londynu.
  Hound – wieś w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Eastleigh. Leży 22 km na południe od miasta Winchester i 111 km na południowy zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 6846 mieszkańców.
  Bursledon – wieś w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Eastleigh. Leży 21 km na południe od miasta Winchester i 108 km na południowy zachód od Londynu.
  Boyatt Wood – część miasta Eastleigh w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Eastleigh. Leży 10 km na południe od miasta Winchester i 104 km na południowy zachód od Londynu.
  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.