• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Eastleach

  Przeczytaj także...
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.Dystrykt (od łac. districtus) to nazwa jednostki administracyjnej, a także okręgu sądowego, wyborczego lub innego, stosowana współcześnie lub dawniej w wielu państwach. Dystrykty mogą być zarówno jednostkami administracyjnymi najwyższego rzędu (np. w Izraelu, Luksemburgu, czy na Cyprze), jak i niższych rzędów (np. w RPA, czy Indii).
  Eastleach Martin – wieś w Anglii, w Gloucestershire, w dystrykcie Cotswold, w civil parish Eastleach. W 1931 roku civil parish liczyła 131 mieszkańców. Eastleach Martin jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Lec(c)e.

  Eastleachcivil parish w Anglii, w hrabstwie Gloucestershire, w dystrykcie Cotswold. Leży 41 km na wschód od miasta Gloucester i 112 km na zachód od Londynu. W granicach civil parish leżą także Eastleach Martin i Eastleach Turville. W 2011 roku civil parish liczyła 306 mieszkańców.

  Gloucester – miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia), ośrodek administracyjny hrabstwa Gloucestershire. Miasto sytuowane w dolinie rzeki Severn około 180 km na zachód od Londynu, port nad rzeką Severn, połączony kanałem żeglownym Gloucester-Sharpnes (długość 26 km) z jej estuarium. Około 123 tys. mieszkańców (2001 r.).Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Eastleach Turville – wieś w Anglii, w Gloucestershire, w dystrykcie Cotswold, w civil parish Eastleach. W 1931 roku civil parish liczyła 294 mieszkańców. Eastleach Turville jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Lec(c)e.Gloucestershire – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w Anglii, w regionie South West England, położone nad estuarium rzeki Severn, przy granicy z Walią.
  Warto wiedzieć że... beta

  Civil parish (w dosłownym tłumaczeniu "parafia cywilna") – jednostka samorządu terytorialnego najniższego szczebla występująca na dużej części (lecz nie całości) obszaru Anglii. Parafie bywają niekiedy przyrównywane do polskich gmin, jednak nie jest to precyzyjne, ponieważ posiadają znacznie mniejszy zakres kompetencji.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.794 sek.