• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • East Village

  Przeczytaj także...
  Manhattan – najmniejsza, a zarazem najgęściej zaludniona dzielnica (ang. borough) Nowego Jorku, położona na wyspie o tej samej nazwie. Ponadto hrabstwo (ang. county) w stanie Nowy Jork, w którego skład poza samą wyspą Manhattan wchodzi kilka mniejszych wysepek: Roosevelt Island, Randall’s Island, Wards Island, Governors Island, Liberty Island, Ellis Island, Mill Rock oraz U Thant Island. Do hrabstwa należy również Marble Hill, jedyna część położona bezpośrednio na stałym lądzie.East River - cieśnina (wł. estuarium) znajdująca się w granicach administracyjnych Nowego Jorku, łącząca Upper New York Bay (południowy koniec) z Long Island Sound (na północnym wschodzie) oraz inną cieśninę - Harlem River (na północnym zachodzie), poprzez którą ma dostęp do rzeki Hudson. Oddziela Long Island (z leżącymi na niej dzielnicami Brooklyn i Queens) od Manhattanu i Bronxu.
  Bowery – stacja metra nowojorskiego, na linii J i Z. Znajduje się w dzielnicy Manhattan, w Nowym Jorku i zlokalizowana jest pomiędzy stacjami Essex Street i Canal Street. Została otwarta 4 sierpnia 1913.

  East Village to dzielnica (neighborhood) na nowojorskim Manhattanie.

  East Village graniczy z Czternastą ulicą od północy, East River od wschodu, Houston Street od południa, i w przybliżeniu z Bowery i Third Avenue od zachodu. Leży na wschód od Greenwich Village i NoHo, na południe od Stuyvesant Town i na północ od Lower East Side. East Village obejmuje okolicę zwaną Alphabet City.

  Greenwich Village, inaczej West Village lub w skrócie The Village - dzielnica mieszkalna na Manhattanie w Nowym Jorku. Graniczy z Broadwayem na wschodzie (granicą jest 5th St.), rzeką Hudson na zachodzie, Houston Street na południu i 14 Street na północy.Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.

  East Village była (i przez wielu nadal jest) postrzegana jako część Lower East Side. W latach osiemdziesiątych sprzedawcy nieruchomości zaczęli promować nazwę East Village, aby uwolnić okolicę od reputacji Lower East Side, która była powszechnie uważana za dzielnicę slumsów. Także po to, aby chwycić trochę sławy Greenwich Village.

  Lower East Side (LES) dzielnica Manhattanu, leżąca w jego południowo-wschodniej części. Jej granice wyznaczają Allen Street, East Houston Street, Essex Street, Canal Street, Eldridge Street, East Broadway oraz Grand Street. Od zachodu graniczy z chińską dzielnicą Chinatown i NoLita, od północy natomiast z East Village, uznawaną przez lata za integralną część Lower East Side.

  Galeria zdjęć[]

 • Avenue A od strony Tompkins Square Park w 2003 roku

 • East Village w zimie 2006 roku

 • Linki zewnętrzne[]

 • Visite East Village.com
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.013 sek.