• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • East Midlands Trains

  Przeczytaj także...
  British Rail Class 158 – typ spalinowych zespołów trakcyjnych wytwarzanych w latach 1989-1992 przez zakłady BREL w Derby. Łącznie wyprodukowano 182 zestawy, z czego 170 pozostaje aktualnie w eksploatacji. Są używane zarówno na krótkich trasach podmiejskich, jak i dłuższych liniach regionalnych. Obecnie można je znaleźć w taborze następujących przewoźników: Arriva Trains Wales, East Midlands Trains, First Great Western, First ScotRail, Northern Rail i South West Trains.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.
  British Rail Class 153 - spalinowy wagon silnikowy, należący do rodziny pociągów Sprinter i używanych przez różnych przewoźników kolejowych w Wielkiej Brytanii. Pociągi tej klasy powstawały w latach 1991-1992 w wyniku dokonywanej przez zakłady firmy Hunslet-Barcley w Kilmarnock przebudowy pociągów British Rail Class 155, dostarczanych oryginalnie przez firmę Leyland.
  Używany przez firmę pociąg British Rail Class 153
  Pociąg EMT British Rail Class 222, przejeżdżający przez stację St Albans City.

  East Midlands Trains - brytyjski przewoźnik kolejowy z siedzibą w Derby, posiadający koncesję na obsługę tras podmiejskich i regionalnych w regionie East Midlands i ościennych hrabstwach, a także zapewniający połączenia tej części Anglii z Londynem. Okres koncesyjny rozpoczął się 11 listopada 2007 i potrwa do 1 kwietnia 2015. Firma jest częścią koncernu Stagecoach Group.

  East Midlands – jeden z dziewięciu regionów Anglii. Stolicą jest Nottingham. Formalnie największe miasto to Leicester, ale de facto więcej mieszkańców ma aglomeracja Nottingham. Region stanowi także okręg wyborczy do Parlamentu Europejskiego, w którym wybiera się sześciu deputowanych. W miejscowości Castle Donington działa lotnisko East Midlands Airport (IATA: EMA), obsługujące cały region, a w szczególności miasta Nottingham, Leicester i Derby, wszystkie znajdujące się w promieniu 30 mil od niego.British Rail Class 222 – typ spalinowych zespołów trakcyjnych produkowanych od 2004 przez firmę Bombardier Transportation. Do chwili obecnej dostarczono 27 zestawów, składających się z różnej liczby wagonów (od 4 do 7). Ze względu na swoją wysoką prędkość konstrukcyjną, są eksploatowane głównie na trasach dalekobieżnych. Aktualnie można je znaleźć we flocie dwóch przewoźników: East Midlands Trains oraz First Hull Trains.

  Tabor[]

  Obecnie East Midlands Trains eksploatuje następujące jednostki:

  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.Derby – miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia), w hrabstwie ceremonialnym Derbyshire, nad rzeką Derwent (dopływ Trentu).
 • British Rail Class 43 (25 sztuk)
 • British Rail Class 153 (17 zestawów)
 • British Rail Class 156 (11 zestawów)
 • British Rail Class 158 (28 zestawów)
 • British Rail Class 222 (23 zestawy)
 • wagony British Rail Mark 3 (108 sztuk)
 • Linki zewnętrzne[]

 • Strona oficjalna
 • British Rail Mark 3 – seria brytyjskich wagonów kolejowych budowana w zakładach BREL w latach 1975–1988, przeznaczona do stosowania w pociągach klasy InterCity. Większość wagonów, występująca w wielu wariantach, jest nadal wykorzystywana, w szczególności w połączeniu z dwoma lokomotywami British Rail Class 43, tworząc składy Intercity 125. Niektórzy operatorzy wykorzystują je także w składach klasycznych, razem z lokomotywą British Rail Class 67. Wagony Mark 3 posiadają udoskonalone zawieszenie pneumatyczne, dzięki czemu wyróżniają się wyjątkowo płynną jazdą. Wagony te posiadają nietypowy system otwierania drzwi – klamka znajduje się jedynie na zewnątrz wagonu i aby otworzyć drzwi od środka należy najpierw otworzyć okno znajdujące się w drzwiach wagonu.Stacja kolejowa St Albans City (ang. St Albans City railway station) – główna stacja kolejowa w St Albans (Hertfordshire, Anglia). Kod stacji: SAC.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  British Rail Class 43 jest określeniem podwójnych lokomotyw składu High Speed Train InterCity 125, produkowanych przez BREL od 1976 do 1982 roku.
  Stagecoach Group plc (LSE: SGC) – międzynarodowa grupa transportowa działająca w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Przedsiębiorstwo zajmuje się świadczeniem usług przewozowych autobusowych, kolejowych, tramwajowych oraz autokarowych, a dawniej również przeprawami promowymi. Zostało założone w 1980 roku, a jego siedziba znajduje się w mieście Perth, w Szkocji.
  British Rail Class 156 - typ spalinowych zespołów trakcyjnych, należących do rodziny pociągów "Sprinter". Składy tej klasy były wytwarzane w latach 1987-1989 w zakładach nie istniejącej już firmy Metro-Cammel w Birmingham. Obecnie eksploatują je czterej przewoźnicy: East Midlands Trains, National Express East Anglia, First ScotRail oraz Northern Rail. Służą one zarówno do obsługi krótkich tras podmiejskich, jak linii regionalnych, o rozkładowym czasie przejazdu sięgającym nawet pięć i pół godziny.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.