• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • East Japan Railway Company  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Linia Keiyō (jap. 京葉線, Keiyō-sen) – linia kolejowa w Japonii, o długości 43 km, łącząca centrum Tokio (dzielnica Chiyoda) i miasto Chiba w prefekturze Chiba. Biegnie wzdłuż wybrzeża Zatoki Tokijskiej. Zarządzana jest przez Japońską Kolej Wschodnią.Linia Kawagoe (jap. 川越線, Kawagoe-sen) - linia kolejowa o długości 30,6 km, która łączy miasta Saitama, Kawagoe i Hidaka w prefekturze Saitama, w Japonii. Linia została otworzona w 1940, a zelektryfikowana w (1,500 V DC) w 1985. Cała linia jest jednotorowa z wyjątkiem odcinka długości 3,7 km, pomiędzy stacjami Ōmiya i Nisshin. Linia należy do Japońskiej Kolei Wschodniej (JR East).

  East Japan Railway Company (jap. 東日本旅客鉄道株式会社 Higashi-Nihon Ryokaku Tetsudō Kabushiki-gaisha) jest największym przewoźnikiem pasażerskim na świecie, wchodzi w skład grupy JR. Znana są również pod nazwą JR East (jap. JR東日本 Jeiāru Higashi-Nihon).

  Historia[ | edytuj kod]

  Spółka JR East została utworzona po wyodrębnieniu z Japońskich Kolei Państwowych. Jednak była to tylko formalna prywatyzacja ponieważ przedsiębiorstwo w dalszym ciągu należało do państwowej spółki JNR Settlement Corporation aż do 2002 kiedy zostało do końca sprywatyzowane.

  Prefektura Nagano (jap. 長野県, Nagano-ken) - prefektura w Japonii w centralnej części wyspy Honsiu w regionie Chūbu. Jej stolicą jest miasto Nagano.Sieć kolejowa Wielkiego Tokio – złożony i bardzo rozbudowany system transportu szynowego, obsługującego ruch wewnątrz Tokio, pomiędzy centrum a dzielnicami przyległymi oraz otaczającymi je osiedlami i miastami całego regionu aglomeracji tokijskiej.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Prefektura Yamanashi (jap. 山梨県, Yamanashi-ken) – prefektura znajdująca się w regionie Chūbu w Japonii na wyspie Honsiu. Jej stolicą jest miasto Kōfu.
  Linia Yamanote (jap. 山手線, Yamanote-sen; także Yamate-sen) obsługiwana przez Japońską Kolej Wschodnią (JR East) jest jedną z najważniejszych linii kolejowych w Tokio. Obwodnica kolejowa łączy najważniejsze dzielnice Tokio m.in. Yūrakuchō, Shibuya, Shinjuku i Ikebukuro i jedynie na 2 spośród 29 stacji nie ma możliwości przesiadki do innej linii kolejowej lub metra.
  Region Tōhoku (jap. 東北地方, Tōhoku-chihō) – jedna z geograficznych krain Japonii. Region Tōhoku (tōhoku po japońsku znaczy północno-wschodni) znajduje się w północno-wschodniej części największej wyspy Japonii, Honsiu.
  Międzynarodowy Port Lotniczy Narita (jap. 成田国際空港 - Narita Kokusai Kūkō) - międzynarodowy port lotniczy Japonii, największy w kraju, położony 65 km od centrum Tokio. Przejął niemal cały ruch międzynarodowy z drugiego tokijskiego lotniska - Haneda. Otwarty w roku 1978 po 12 latach budowy. Do 2004 r. działał pod nazwą Nowy Międzynarodowy Port Lotniczy Tokio.
  Spalinowy zespół trakcyjny (szt) – pociąg złożony zawyczaj z dwu lub więcej wagonów (członów), z których przynajmniej jeden wyposażony jest we własny napęd spalinowy i które nie są rozłączane podczas eksploatacji. Przystosowany jest do przewozu pasażerów. Zespół trakcyjny zazwyczaj zdolny jest do zmiany kierunku jazdy bez zmiany czoła dzięki wyposażeniu w kabiny sterownicze na obu końcach.
  Główna Linia Chūō (jap. 中央本線 Chūō-honsen, Główna Linia Chūō), powszechnie nazywana linią Chūō , jest jedną z głównych linii kolejowych w Japonii. Pociągi kursują pomiędzy Tokio a Nagoyą, aczkolwiek jest to najwolniejsze połączenie między tymi dwoma miastami, wiodąca wybrzeżem linia Tōkaidō jest nieco szybsza, podczas gdy najszybszym połączeniem jest Tōkaidō Shinkansen.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.033 sek.