• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • East Devon

  Przeczytaj także...
  Colaton Raleigh – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie East Devon. Leży 18 km na wschód od miasta Exeter i 241 km na południowy zachód od Londynu.Clyst St. George – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie East Devon. W 2011 civil parish liczyła 782 mieszkańców. Clyst St. George jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Chisewic/Clisewic.
  Colyford – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie East Devon. Leży 34 km na wschód od miasta Exeter i 223 km na południowy zachód od Londynu.
  Budleigh Salterton

  East Devon - dystrykt w Anglii, w hrabstwie Devon. Utworzony w roku 1974 przez połączenie gminy Honiton z gminami miejskimi Budleigh Salterton, Exmouth, Ottery St Mary, Seaton, Sidmouth oraz gminą wiejską Axminster. Na terenie dystryktu znajdują się dwa obwody wyborcze: East Devon i Tiverton and Honiton. Powierzchnia dystryktu wynosi 814,4 km a populacja - 135 000 mieszkańców. Centrum administracyjnym dystryktu jest Sidmouth.

  Cotleigh – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie East Devon. W 2011 civil parish liczyła 209 mieszkańców. Cotleigh jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Cotelei/Coteleia.Upton Pyne – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie East Devon. W 2011 civil parish liczyła 483 mieszkańców.

  Miasta[ | edytuj kod]

 • Axminster
 • Budleigh Salterton
 • Colyton
 • Cranbrook
 • Exmouth
 • Honiton
 • Ottery St Mary
 • Seaton
 • Sidmouth
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Alfington, All Saints, Awliscombe, Axmouth, Aylesbeare, Beer, Bicton, Bowd, Brampford Speke, Branscombe, Broadclyst, Broadhembury, Buckerell, Chardstock, Clyst Honiton, Clyst Hydon, Clyst St. George, Clyst St. Lawrence, Clyst St Mary, Colaton Raleigh, Colyford, Combe Raleigh, Combpyne, Combpyne Rousdon, Cotleigh, Dalwood, Dunkeswell, East Budleigh, Farringdon, Farway, Feniton, Gittisham, Hawkchurch, Holcombe, Holy City, Huxham, Kilmington, Lands Common to Axminster and Kilmington, Luppitt, Lympstone, Membury, Monkton, Musbury, Nether Exe, Newton Poppleford, Newton Poppleford and Harpford, Northleigh, Offwell, Otterton, Payhembury, Plymtree, Poltimore, Rewe, Rockbeare, Rousdon, Salcombe Regis, Sheldon, Shute, Sidbury, Sidford, Smallridge, Southleigh, Sowton, Stockland, Stoke Canon, Talaton, Tipton St John, Tytherleigh, Uplyme, Upottery, Upton Pyne, West Hill, Weston (Awliscombe), Weston (Branscombe), Whimple, Whitford, Widworthy, Wilmington, Woodbury, Yarcombe.

  Feniton – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie East Devon. Leży 20 km na wschód od miasta Exeter i 235 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1796 mieszkańców.Yarcombe – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie East Devon. W 2011 civil parish liczyła 500 mieszkańców. Yarcombe jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Herticome/Erticoma.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Introduction (ang.). [dostęp 20 października 2008].
  Honiton (IPA /hʌnɪtɘn/ lub /hɒnitɘn/) - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii w hrabstwie Devon, położone nad rzeką Otter, 24 km na północny wschód od Exeter. Stacja kolejowa na linii Londyn-Exeter.Stoke Canon – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie East Devon. W 2011 civil parish liczyła 654 mieszkańców. Stoke Canon jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Stoche/Stocha.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Clyst St. Mary lub Clyst St Mary – civil parish w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie East Devon. Leży 6 km na wschód od miasta Exeter i 249 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 590 mieszkańców.
  Alfington – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie East Devon. Leży 21 km na wschód od miasta Exeter i 234 km na zachód od Londynu.
  Hawkchurch – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie East Devon. Leży 44 km na wschód od miasta Exeter i 212 km na zachód od Londynu.
  Bowd – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie East Devon. Leży 19 km na wschód od miasta Exeter i 238 km na zachód od Londynu.
  Dunkeswell – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie East Devon. W 2011 civil parish liczyła 1584 mieszkańców. Dunkeswell jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Doducheswelle/Duducheswilla.
  Huxham – wieś w Anglii, w Devon, w dystrykcie East Devon, w civil parish Rewe. W 2001 civil parish liczyła 78 mieszkańców. Huxham jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Hochesham/Hochesam.
  Gittisham – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie East Devon. W 2011 civil parish liczyła 548 mieszkańców. Gittisham jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Gidesham/Gidesam.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.942 sek.