• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Easington - Durham

  Przeczytaj także...
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.Durham (County Durham) – hrabstwo ceremonialne i jednolita jednostka administracyjna (unitary authority) w północno-wschodniej Anglii, w regionie North East England, położone nad Morzem Północnym.
  Durham - miasto w północno-wschodniej Anglii, położone 13 mil na południowy zachód od Sunderland, nad rzekami Wear i Browney, ośrodek administracyjny hrabstwa o takiej samej nazwie. Ok. 43 tysiące mieszkańców (2001). Liczne zabytki architektury, w tym dwa (katedra i zamek) wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

  Easington lub Easington Village – miasto i civil parish w Anglii, w hrabstwie Durham. Leży 15 km na wschód od miasta Durham i 373 km na północ od Londynu. W 2011 roku civil parish liczyła 2171 mieszkańców.

  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.Civil parish (w dosłownym tłumaczeniu "parafia cywilna") – jednostka samorządu terytorialnego najniższego szczebla występująca na dużej części (lecz nie całości) obszaru Anglii. Parafie bywają niekiedy przyrównywane do polskich gmin, jednak nie jest to precyzyjne, ponieważ posiadają znacznie mniejszy zakres kompetencji.

  Przypisy

  1. Ordnance Survey linked data
  2. Easington na mapie (ang.). getamap.ordnancesurvey.co.uk. [dostęp 2010-11-27].
  3. Neighbourhood Statistics

  Linki zewnętrzne[]

 • Durham.gove • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.