• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Earl Battey

  Przeczytaj także...
  Wolny agent (ang. free agent) – termin używany w profesjonalnym sporcie, oznaczającym zawodnika, któremu wygasł kontrakt z dawnym zespołem i może podpisać kontrakt z innym. Wyrażenie to ma swoje korzenie w sportach północnoamerykańskich i tam jest najszerzej stosowane.Minnesota Twins – drużyna baseballowa grająca w centralnej dywizji American League, ma siedzibę w Minneapolis w stanie Minnesota. Zespół gra na stadionie Target Field.
  Mecz Gwiazd ligi MLB, znany również jako "Letni Klasyk" (ang. Midsummer Classic) to coroczny mecz pomiędzy zawodnikami z National League a zawodnikami z American League, wybieranych przez fanów, zawodników, trenerów i menedżerów. Mecz Gwiazd rozgrywany jest zazwyczaj w drugi wtorek lipca i stanowi symboliczną połowę sezonu rozgrywek MLB. W latach 1959-1962, każdego sezonu rozgrywane były 2 mecze. Zwyczajowo zawodnicy występujący w ten dzień mają założone swoje klubowe stroje.

  Earl Jesse Battey, Jr. (ur. 5 stycznia 1935, zm. 15 listopada 2003) – amerykański baseballista, który występował na pozycji łapacza.

  Przed rozpoczęciem sezonu 1953 podpisał kontrakt jako wolny agent z Chicago White Sox, w którym zadebiutował 10 września 1955 w meczu przeciwko New York Yankees jako pinch hitter. W kwietniu 1960 w ramach wymiany zawodników i 150 tysięcy dolarów przeszedł do Washington Senators, klubu, który rok później przeniósł siedzibę do Bloomington w stanie Minnesota i zmienił nazwę na Minnesota Twins.

  Bloomington – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Minnesota. Ma około 80,7 tys. mieszkańców (2006). Tworzy zespół miejski z miastami Minneapolis i St. Paul.Chicago White Sox - drużyna baseballowa grająca w centralnej dywizji American League, ma siedzibę w Chicago, w stanie Illinois. Trzykrotny zwycięzca w World Series.

  Jako jego zawodnik pięć razy był wybierany do Meczu Gwiazd i trzy razy zdobył Złotą Rękawicę. Z powodu często odnoszonych kontuzji, 3 listopada 1968 podjął decyzję o zakończeniu kariery zawodniczej. W 2004 został pośmiertnie wprowadzony do Minnesota Twins Hall of Fame.

  Przypisy

  1. Earl Battey Statistics and History (ang.). baseball-reference.com. [dostęp 2 stycznia 2015].
  2. Metropolitan Stadium (ang.). twins.mlb.com. [dostęp 2 stycznia 2015].
  3. Earl Battey Biography (ang.). sabr.org. [dostęp 2 stycznia 2015].
  4. Twins Hall of Fame (ang.). twins.mlb.com. [dostęp 2 stycznia 2015].
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  New York Yankees – najbardziej utytułowana drużyna baseballowa grająca we wschodniej dywizji American League, z siedzibą w Nowym Jorku. Drużyna pochodzi z Bronksu. Często nazwa zespołu skracana jest do The Yanks. Inny przydomek tej drużyny to The Bronx Bombers.Pinch hitter (PH, ph) – w baseballu: zawodnik rezerwowy wchodzący do gry za pałkarza (ang. hitter), na którego właśnie przypada kolej odbijania lub który jest w trakcie odbijania, tzn. wykonał już przynajmniej jedną próbę odbicia. Pinch hitter na liście odbijających przejmuje miejsce gracza zastępowanego.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Rawlings Gold Glove Award (w skrócie Gold Glove) – w Major League Baseball nagroda nadawana corocznie dla zawodników wybieranych indywidualnie przez menadżerów i trenerów w National League i American League. Utworzona została w 1957 przez producenta rękawicy baseballowej firmę Rawlings w celu nagrodzenia najlepszych zawodników w obronie, osobno dla każdej pozycji. Menadżerowie nie mogą głosować na zawodników, z klubów których prowadzą. Każdego roku przyznaje się 18 Złotych Rękawic (wyjątkiem były lata 1957, 1985 i 2007).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.