• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Eagles  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Eagles - pierwszy album country rockowej grupy Eagles, wydany w 1972 roku. W tym samym roku powstała też (wcześniej) wytwórnia Asylum Records, dzięki czemu zespół Eagles szybko znalazł wydawcę swojej pierwszej płyty.Linda Maria Ronstadt (ur. 15 lipca 1946 w Tucson w Arizonie) – amerykańska piosenkarka, autorka tekstów do utworów muzycznych oraz producentka muzyczna. Wykonuje muzykę określaną jako folk rock i country rock.

  Eagles – amerykańska grupa grająca głównie country i hard rock, uformowana z początkiem lat 70. w Kalifornii. Znana głównie dzięki utworom „Hotel California”, „Take It Easy” i „Witchy Woman”.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Twórczość
 • 3 Muzycy
 • 4 Dyskografia
 • 4.1 Albumy studyjne
 • 4.2 Albumy koncertowe
 • 4.3 Kompilacje
 • 5 Przypisy
 • Eagles Live – pierwszy album koncertowy amerykańskiej grupy rockowej Eagles, wydany w listopadzie 1980 roku. Płytę wydała wytwórnia płytowa Asylum Records pod numerem katalogowym BB-705 i w wersji winylowej jest albumem dwupłytowym. Nieoficjalnie grupa rozwiązała się 31 lipca 1980 po ich koncercie w Long Beach. Jednakże zespół miał zobowiązania względem wytwórni Elektra/Asylum do wydania albumu koncertowego. Glenn Frey i Don Henley miksowali nagrania na przeciwnych wybrzeżach USA decydując, że żaden z nich nie będzie w tym samym czasie w jednym stanie, nie mówiąc już o tym samym studio. Z płyty ukazał się singel "Seven Bridges Road" będący coverem nagrania Steve’a Younga z roku 1969. Utwór dotarł do pozycji #21 amerykańskiej Billboard Hot 100, będąc przez 14 tygodni na liście.Hotel California – tytuł piosenki zespołu The Eagles z albumu o tej samej nazwie. Premiera albumu odbyła się 22 lutego 1977. W 1978 roku piosenka zdobyła Nagrodę Grammy w kategorii najlepszego nagrania roku.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.
  Glenn Frey (ur. 6 listopada 1948, Detroit, Michigan, USA) – członek i współzałożyciel amerykańskiej grupy The Eagles. Jest wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów oraz producentem nagrań.
  Long Road Out of Eden – ostatni, siódmy studyjny album rockowego zespołu Eagles, wydany w 2007 roku. Album ten jest wydaniem dwupłytowym.
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.
  Their Greatest Hits 1971-1975 – pierwszy album kompilacyjny country rockowej grupy Eagles, wydany w 1976 roku, będący zestawem największych przebojów zespołu z lat 1971-1975. Płytę wydała wytwórnia płytowa Asylum Records pod numerem katalogowym 7E-1052. Wg danych z listopada 2012 roku wielkość jego sprzedaży w samych tylko Stanach Zjednoczonych wynosiła ponad 29 mln egzemplarzy i wraz z Thrillerem Michaela Jacksona jest najlepiej sprzedającym się albumem w historii. Razem z 13 mln kopii sprzedanych poza granicami USA daje to rezultat ponad 42 mln egzemplarzy. Żaden album kompilacyjny innego wykonawcy nie pobił dotąd tego rezultatu.
  Muzyka country, utożsamiana mylnie z filmową country and western music – odmiana muzyki rozrywkowej, powstała w USA w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku z ballad kowbojskich i traperskich, śpiewanych przez wędrownych grajków, wyposażonych w bardzo skromne instrumentarium - banjo, gitara, skrzypce itp.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.