• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • EMac

  Przeczytaj także...
  Komputer (z ang. computer od łac. computare – liczyć, sumować; dawne nazwy używane w Polsce: mózg elektronowy, elektroniczna maszyna cyfrowa, maszyna matematyczna) – maszyna elektroniczna przeznaczona do przetwarzania informacji, które da się zapisać w formie ciągu cyfr albo sygnału ciągłego.Edukacja (łac. educatio - wychowanie) – pojęcie związane z rozwojem umysłowym i wiedzą człowieka, stosowane w następujących znaczeniach:
  iMac – seria komputerów all-in-one zaprojektowanych i zbudowanych przez Apple. Została podstawową ofertą komputerów stacjonarnych dla konsumentów od pojawienia się na rynku w 1998.

  eMackomputer firmy Apple wprowadzony 29 kwietnia 2002 r., będący linią rozwojową komputera iMac. Seria eMac skierowana jest na rynek edukacyjny (stąd nazwa). Pierwsza wersja w jednolitej białej obudowie.

  Do najważniejszych zmian należą: płaski monitor 17 cali (w miejsce wybrzuszonego 15"), oraz procesor PowerPC G4 w miejsce G3, a także znacznie mocniejsze głośniki (18W w miejsce 2,5). Całość (łącznie z monitorem i głośnikami), podobnie jak w komputerach iMac, w zintegrowanej obudowie (+ klawiatura i mysz) wykonanej z polikarbonatu. Modele komputera eMac różniły się między sobą budową wewnętrzną płyty głównej. Pierwsze modele miały możliwość rozszerzenia pamięci w standardzie SD RAM do 1GB, następne (od 2004 roku) DDR RAM do 2 GB. Montowane procesory miały kolejno 700 MHz, 800 MHz i 1 GHz wyposażone były w kartę graficzną Nvidia GeForce2 MX, później ATI Radeon 7500, a następne modele miały taktowanie 1,25 GHz (ATI Radeon 9200) i 1,42 GHz (ATI Radeon 9600). Komputery były wyposażone w karty sieciowe (LAN i Wi-Fi Airport); modem; 3xUSB; 2xFirewire; 1xMini-VGA. Systemy operacyjne wspierające architekturę PowerPC i działają na eMac: – Mac OS 9; Mac OS X (10.3 Panther, 10.4 Tiger, 10.5 Leopard) – MorphOS – ArOS – Linux

  Apple Inc. (wcześniej Apple Computer Inc.) NASDAQ: AAPL – amerykańska korporacja zajmująca się projektowaniem i produkcją elektroniki użytkowej, oprogramowania i komputerów osobistych z siedzibą w Cupertino w Kalifornii. Założona przez Steve’a Wozniaka – projektanta, Steve’a Jobsa i Ronalda Wayne’a. Produkty spółki to m.in.: komputery Mac, iPod, iPhone i iPad. Oprogramowanie Apple obejmuje system operacyjny OS X, przeglądarkę multimediów iTunes, pakiet oprogramowania multimedialnego i kreatywności iLife, pakiet oprogramowania biurowego iWork, profesjonalny pakiet fotografii Aperture, pakiet profesjonalnych rozwiązań wideo Final Cut Studio oraz zestaw narzędzi audio Logic Studio. Od stycznia 2010 roku firma działa poprzez 284 własnych sklepów detalicznych w dziesięciu krajach, oraz za pośrednictwem sklepu internetowego sprzedającego zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie.

  Produkcję zakończono 5 lipca 2006 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.776 sek.