• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • EMI Music Poland  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Antyidol – płyta zespołu T.Love wydana w 1999 roku. W całości została nagrana w Londynie. Na kształt płyty wpłynęły fascynacje brytyjską muzyką alternatywną, klimaty ska i reggae i inspiracje takimi zespołami jak Blur. Brzmi bardziej rockowo niż poprzedni studyjny album zespołu. Teksty są bardziej bezpośrednie i szczere. Album ten sprzedawał się gorzej od poprzednich płyt zespołu - głównie ze względu na brak przeboju. Teksty lidera odzwierciedlały jego ówczesne samopoczucie, to też na płycie możemy usłyszeć takie słowa jak Jesteśmy jak dzieci, zupełnie niedorośli czy Samotność jest miastem, spoconym i złym.Niebo do wynajęcia - debiutancki album studyjny Roberta Kasprzyckiego. Płyta została nagrana w Studio GRELCOM w Krakowie w 1996 roku. Premiera krążka miała miejsce 3 marca 1997 roku. W roku 2010 Pomaton EMI wznowił wydanie pierwszej jak i drugiej płyty Kasprzyckiego.

  EMI Music Poland Sp. z o.o. – polska wytwórnia muzyczna, pododdział EMI Group Limited, powstała w 1995 roku na bazie niezależnej oficyny Pomaton. Wytwórnia nosiła również nazwę Pomaton EMI.

  W 2012 roku koncern EMI Group Limited został przejęty przez Universal Music Group. W efekcie polski oddział EMI został przekształcony w 2013 roku w Parlophone Music Poland. Na mocy polityki antymonopolowej Unia Europejska zobowiązała koncern UMG do sprzedaży części przejętych wytwórni wchodzących w skład EMI. Także w 2013 roku wytwórnię Parlophone Records, Ltd w tym jej polski oddział nabył koncern Warner Music Group. W 2014 roku polski oddział Parlophone został wchłonięty przez Warner Music Poland.

  Beata Wyrąbkiewicz (ur. 16 stycznia 1972 w Toruniu) – polska aktorka dubbingowa, musicalowa, teatralna, a także filmowa, piosenkarka warszawskich teatrów.Zipera – polska grupa muzyczna wykonująca hip-hop. Powstała w 1999 roku w Warszawie z inicjatywy członków formacji ZIP Skład - raperów Pona, Korasa oraz Fu. Zespół zadebiutował wydaną w 2000 roku płytą zatytułowaną O.N.F.R.. Kolejne nagrania tria znalazły się na drugim i ostatnim albumie pt. Druga strona medalu, który został wydany w 2004 roku. Z płyty pochodzi jeden z przebojów radiowych Zipery pt. "Do roboty", zarejestrowany z gościnnym udziałem Muńka Staszczyka, wokalisty znanego z występów w zespole T.Love.

  EMI Music Poland prowadziła w Polsce dystrybucję albumów wydanych przez podmioty należące do EMI Group Limited, a także innych niezależnych firm m.in. takich jak: My Music, Lemon Records oraz Kayax.

  Według danych z 2008 roku EMI Music Poland wraz z Universal Music Polska, Sony BMG Music Entertainment Poland i Warner Music Poland posiadała 75% udział w polskim rynku fonograficznym.

  W katalogu EMI Music Poland znajdowali się m.in. tacy wykonawcy jak: Bajm, Michał Bajor, Ewa Bem, Chylińska, Blue Café, Budka Suflera oraz Piotr Bukartyk. Firma wydawała ponadto popularną serię składanek Złota kolekcja. Serię wydawniczą kontynuuje od 2014 roku Warner Music Poland. Przez krótki okres firma prowadziła hip-hopowy pododdział Baza Lebel, m.in. z takimi wykonawcami w katalogu jak: Molesta Ewenement, Zipera oraz Electric Rudeboyz.

  Ballady – trzecia składanka zespołu Bajm, wydana 8 września 1997 przez wytwórnię EMI Music Poland. Na płycie znalazły się wolne utwory, jak również nowe wersje czterech przebojów z lat 80-tych takich jak "O.K. O.K. nic nie wiem, nic nie wiem", "Różowa kula" (do utworu został stworzony klip), "Małpa i ja" oraz "Dwa serca, dwa smutki". Jest to drugi album zespołu, który był certyfikowany platyną.Potop – polski film kostiumowy z 1974 roku w reżyserii Jerzego Hoffmana, będący trzecią ekranizacją powieści Henryka Sienkiewicza pod tym samym tytułem. Akcja filmu toczy się podczas potopu szwedzkiego w Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a jego głównym bohaterem jest awanturniczy chorąży Andrzej Kmicic, który zostaje okryty hańbą wskutek podpalenia wsi oraz kolaboracji ze środowiskami proszwedzkimi; wskutek tego zmienia swe nazwisko, pod którym próbuje naprawić swe krzywdy i przeżywa zmianę swej osobowości.

  Spis treści

 • 1 Artyści EMI Music Poland
 • 2 Katalog (niekompletny)
 • 3 Zobacz też
 • 4 Przypisy


 • Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Magda Femme, właściwie Magdalena Pokora (ur. 22 maja 1971 w Zduńskiej Woli) – polska wokalistka muzyki pop. Autorka tekstów i kompozytorka. Początkowo związana była z Ich Troje, by po opuszczeniu tego zespołu zająć się karierą solową.
  Pieśni ojczyźniane – album studyjny polskiego zespołu pop-rockowego Kukiz i Piersi. Wydawnictwo ukazało się 25 kwietnia 2000 roku nakładem wytwórni muzycznej Pomaton EMI. Gościnnie w nagraniach wzięli udział m.in. Maciej Gładysz, Dominika Kurdziel oraz bracia Łukasz i Paweł Golcowie.
  Halina Kunicka (właśc. Halina Kydryńska) (ur. 18 lutego 1938 we Lwowie) – polska piosenkarka. Autorka kilkunastu płyt, z których trzy doczekały się statusu złotych. Odznaczona nagrodami branżowymi i odznaczeniami państwowymi.
  Artur Barciś (ur. 12 sierpnia 1956 w Kokawie) – polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, także reżyser.
  Chłopaki nie płaczą – płyta zespołu T.Love, wydana w 1997 roku. Album bardzo dobrze się sprzedawał, głównie za sprawą piosenki tytułowej, która tak naprawdę była pastiszem boysbandów. W radio emitowane były również "Stokrotka" i "Jest super". Płyta utrzymana jest w podobnej stylice, co Al Capone. Muzycy w tekstach starali się opisać zmieniającą się rzeczywistość, nawiązać do popkultury i nowych trendów w polskiej mentalności.
  ojDADAna – album Grzegorza Ciechowskiego wydany w 1996 roku, wznowiony w roku 2002. Autor sygnował płytę pseudonimem Grzegorz z Ciechowa.
  Martyna Jakubowicz (ur. 24 lutego 1955 w Krakowie) – polska wokalistka, gitarzystka i kompozytorka tworząca muzykę z pogranicza bluesa, rocka i amerykańskiego folku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.069 sek.