• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • EBM - muzyka  Podstrony: [1] [2] [3] [4] 5
  Przeczytaj także...
  Owady, insekty (Insecta) – gromada stawonogów. Najliczniejsza grupa zwierząt. Są to zwierzęta wszystkich środowisk lądowych, wtórnie przystosowały się też do środowiska wodnego. Były pierwszymi zwierzętami, które posiadły umiejętność aktywnego lotu. Rozmiary ciała owadów wahają się od 0,25 mm do ponad 350 mm. W Polsce do najliczniej reprezentowanych rzędów owadów należą motyle, chrząszcze, błonkówki i muchówki. Owady mają olbrzymie znaczenie w przyrodzie, są wśród nich owady zarówno pożyteczne, jak i szkodniki, komensale i pasożyty. Nauka zajmująca się owadami to entomologia.Electroclash (lub electro clash) – gatunek muzyki elektronicznej wywodzący się z punka, nowej fali, italo disco i electropopu.
  Linki zewnętrzne[]
 • DarkPlanet.Pl - EBM
 • Przypisy

  1. (2004-06-20) Monsoon, Jon EBM - A revolution in progress iAfrica.com (dostęp: 2007-08-03)
  2. Ernie Rideout, interview with Front 242, Keyboard Presents the Best of the '80s, Backbeat, 2008, s. 57.
  3. You Tube: Welcome to the 80's: Postpunk und Neue Deutsche Welle reż. Birgit Herdlitschke (film dokumentalny, Niemcy, ZDF 2009) (niem.). www.youtube.com. [dostęp 2012-09-26].
  4. https://www.youtube.com/watch?v=y5oal1M26xQ
  5. Uncle Dave Lewis: Artist Biography by Uncle Dave Lewis. [dostęp 3 sierpnia 2016].
  6. Steve Huey: Nine Inch Nails: Biography. [dostęp 3 sierpień 2016].
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Elektroniczna muzyka taneczna (potocznie muzyka klubowa, EDM – electronic dance music) – zbiór gatunków muzycznych wywodzących się z muzyki disco lat 70. i z klasycznej muzyki elektronicznej, tworzonych za pomocą elektronicznych instrumentów muzycznych takich jak: automaty perkusyjne, syntezator. Całość elektronicznej muzyki tanecznej bywa powszechnie mylnie określana jako techno, które jest jednym z jej podgatunków.


  Podstrony: [1] [2] [3] [4] 5  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Industrial – awangardowy styl w muzyce elektronicznej, czerpiący inspiracje z fascynacji, a jednocześnie rozczarowania zdehumanizowaną cywilizacją przemysłową, z jednej strony dążącą do technicznej doskonałości, a z drugiej spychającą jednostkę ludzką na dalszy plan.
  Funker Vogt - niemiecki zespół grający muzykę elektroniczną założony w Hameln i działający od 1995 roku. W jego skład weszli wokalista Jens Kästel, zajmujący się programowaniem Gerrit Thomas, klawiszowiec Bjorn Bottcher, gitarzysta Frank Schweigert i autor tekstów Kai Schmidt. Nazwa zespołu pochodzi od nazwiska przyjaciela zespołu, który był sygnalistą (Funker). Większość ich tekstów dotyczy wojny i jej różnych aspektów. Motywy militarystyczne są także obecne w muzyce i w ubiorze. Ta estetyka jest również popularna wśród fanów zespołu. Jednakże sama grupa jest zdecydowanie przeciwna wojnie, podkreśla ona "wojnę i nierówności społeczne" za ich główne tematy w twórczości.
  Nitzer Ebb – grupa muzyczna założona w 1982 r. przez szkolnych kolegów z Essex w Anglii: Douglas McCarthy (śpiew, syntezator), Vaughan (Bon) Harris (syntezatory i perkusja) i David Gooday.
  Neue Deutsche Welle (NDW - Niemiecka Nowa Fala) to młodzieżowa muzyka niemieckiego podziemia i równoległego nurtu „mainstreamowego" lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku.
  Front Line Assembly, pisane niekiedy Frontline Assembly, w skrócie FLA – kanadyjska elektroindustrialna formacja muzyczna, której trzon stanowią Bill Leeb i Rhys Fulber.
  Feindflug – niemiecka grupa reprezentująca gatunek aggrotech, założona została w 1995 roku w Chemnitz. Zespół swego czasu kojarzony był z niemiecką sceną neonazistowską, z powodu tematów zawartych w utworach a nawet samego logo i grafiki na albumach formacji. Członkowie zespołu zdecydowanie zaprzeczyli podejrzeniom, twierdząc, że muzyka jaką grają jest swoistym negowaniem a nie popieraniem nazizmu. Tematycznie grupa porusza tematy związane z autorytarnymi ustrojami, karą śmierci oraz historią II wojny światowej i III Rzeszy.
  Covenant – szwedzka grupa muzyczna grająca futurepop, synth pop i EBM. Ich muzyka inspirowana jest takimi zespołami jak Kraftwerk, The Human League, oraz pionierami EBM - Front 242 i Nitzer Ebb.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.