• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • E671 - trasa europejska

  Przeczytaj także...
  Arad (węg i niem. Arad, łac. Aradinum) – miasto w zachodniej Rumunii, w regionie Kriszana, nad rzeką Mureş. Stolica okręgu Arad.E79 – trasa europejska pośrednia północ-południe, wiodąca z Oradea w Rumunii, przez Bułgarię do Salonik w Grecji.
  Timişoara, Timiszoara (daw. pol. Temeszwar, węg. Temesvár, niem. Temeswar, Temeschwar lub Temeschburg) – miasto w zachodniej Rumunii, ośrodek administracyjny okręgu Temesz, przemysł maszynowy, chemiczny, skórzany, włókienniczy, spożywczy. Ważny węzeł komunikacyjny, uniwersytet. W VII wieku urodził się tu papież Konon. W latach 80. w mieście tym produkowana była Dacia 500 Lăstun.
  Przebieg drogi

  E671trasa europejska łącznikowa (kategorii B), biegnąca przez zachodnią Rumunię. E671 zaczyna się w Timişoara, gdzie odbija od trasy europejskiej E70. Biegnie szlakami dróg krajowych:

  Satu Mare (węg. Szatmárnémeti, niem. Sathmar) – miasto w północnej Rumunii, siedziba władz administracyjnych okręgu o tej samej nazwie. W 2002 roku Satu Mare zamieszkiwało 115 142 mieszkańców.E81 - oznaczenie europejskiej trasy pośredniej północ-południe, biegnącej przez zachodnią Ukrainę (Zakarpacie) i Rumunię.
 • nr 69 do Arad, gdzie przecina trasę E68,
 • nr 79 do Oradea, gdzie przecina trasy E60 i E79,
 • nr 19 do Satu Mare, gdzie łączy się z trasą europejską E81.
 • Ogólna długość trasy E671 wynosi 312 km.

  Trasa europejska – międzynarodowa droga samochodowa w Europie, oznakowana numerem jedno-, dwu- lub trzycyfrowym poprzedzonym literą E (białe litery na zielonym tle). Numeracja dróg jest zachowana przy przekraczaniu przez drogę granic państwowych. Nadzorowaniem sieci tras europejskich i propozycjami zmian w ich przebiegu zajmuje się Komisja Gospodarcza ONZ ds. Europy (UNECE). W niektórych państwach (np. Polska, Niemcy) numeracja tras europejskich występuje równolegle do krajowego systemu numeracji dróg. W innych państwach (np. Szwecja, Polska w latach 1962-1985) numeracja tras europejskich jest zintegrowana z systemem numeracji krajowej i drogi oznaczone symbolem Exx nie posiadają już innych numerów.Oradea (węg. Nagyvárad) - miasto w Rumunii w okręgu Bihor, stolica krainy historycznej Kriszana. Miasto liczy, zgodnie ze spisem ludności z 2002 roku, 206 614 mieszkańców. Natomiast liczba mieszkańców całego zespołu miejskiego wynosi ok. 241 tys. Oradea należy do najlepiej rozwiniętych miast w Rumunii. Merem miasta jest Ilie Bolojan.
  E68 - oznaczenie europejskiej trasy pośredniej wschód-zachód, biegnącej przez południowe Węgry i środkową Rumunię.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.757 sek.