• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dzielnica XVIII Nowa Huta  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Cło – część Krakowa wchodząca w skład Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Obszar ten do 1973 roku był samodzielną wsią. Cło leży przy skrzyżowaniu dróg krajowych: 79 oraz 75. Nazwa pochodzi od komory celnej na granicy Austro-Węgier i Rosji.Wola Rusiecka - obszar Krakowa wchodzący w skład Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Do 1951 r. była niewielką wsią w pobliżu Branic.
  Kombinat

  Dzielnica XVIII Nowa Hutadzielnica, jednostka pomocnicza gminy miejskiej Kraków. Do 1990 r. wchodziła w skład dzielnicy Nowa Huta. Jest to największa powierzchnią dzielnica Krakowa. Przewodniczącym zarządu dzielnicy jest Stanisław Moryc.

  Centrum D – osiedle Krakowa wchodzące w skład Dzielnicy XVIII Nowa Huta, nie stanowiące jednostki pomocniczej niższego rzędu w ramach dzielnicy.Osiedle Ogrodowe (dawniej A-Zachód) – osiedle w Krakowie wchodzące w skład Dzielnicy XVIII Nowa Huta, niestanowiące jednostki pomocniczej niższego rzędu w ramach dzielnicy. Znajduje się pomiędzy ulicami Mierzwy (dawniej ZMPowców), Gajocha (dawniej Komunistycznej Partii Polski), Zuchów (obecnie też), Jana Pawła II (dawniej Rewolucji Kubańskiej).

  Spis treści

 • 1 Siedziba zarządu
 • 2 Ludność
 • 3 Osiedla i zwyczajowe jednostki urbanistyczne
 • 4 Granice dzielnicy
 • 5 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Dzielnica XVI Bieńczyce – dzielnica, jednostka pomocnicza gminy miejskiej Kraków. Do 1990 r. wchodziła w skład dzielnicy Nowa Huta.
  Nowa Wieś - obszar Krakowa wchodzący w skład Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Leży w pobliżu Wyciąża. Do 1973 roku Nowa Wieś istniała jako samodzielna wieś.
  Centrum C – osiedle Krakowa wchodzące w skład Dzielnicy XVIII Nowa Huta, niestanowiące jednostki pomocniczej niższego rzędu w ramach dzielnicy.
  Nowa Huta – historyczna, wschodnia część obszaru Krakowa. Zaprojektowane i zbudowane od podstaw miasto, którego budowę rozpoczęto w 1949 roku. W latach 1949–1951 samodzielne, od 1 stycznia 1951 włączone do Krakowa jako jedna z jego dzielnic.
  Osiedle Urocze (do roku 1958 osiedle C-33) - osiedle Krakowa wchodzące w skład Dzielnicy XVIII Nowa Huta, nie stanowiące jednostki pomocniczej niższego rzędu w ramach dzielnicy.
  Osiedle Krakowiaków (do roku 1958 osiedle C-2 Północ) – osiedle w Krakowie wchodzące w skład Dzielnicy XVIII Nowa Huta, nie stanowiące jednostki pomocniczej niższego rzędu w ramach dzielnicy.
  Centrum E – osiedle w Krakowie wchodzące w skład Dzielnicy XVIII Nowa Huta, niestanowiące jednostki pomocniczej niższego rzędu w ramach dzielnicy. Od północy sąsiaduje z Aleją Jana Pawła II, od północnego zachodu z Placem Centralnym, od południa z użytkiem ekologicznym Łąki Nowohuckie, a od wschodu z parkiem im. Stefana Żeromskiego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.034 sek.