• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dystrykt Kintampo

  Przeczytaj także...
  12 listopada jest 316. (w latach przestępnych 317.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 49 dni. Dystrykty Ghany zostały zreorganizowane w latach 1988-1989 podczas próby decentralizacji rządu i zwalczania niepohamowanej korupcji pośród urzędników. Reforma późnych lat osiemdziesiątych podzieliła wtórnie regiony Ghany do 110 dystryktów, umożliwiając miejscowym społecznościom bezpośredni dostęp do administracji lokalnej. Stworzono 28 dodatkowych dystryktów, przez podzielenie kilku ze 110 oryginalnych.
  Dystrykt Kintampo North jest dystryktem w regionie Brong Ahafo w Ghanie. Powstał w wyniku podziału byłego dystryktu Kintampo, na mocy dekretu prezydenta Johna Kufuora z dnia 12 listopada 2003

  Kintampo – był dystryktem w regionie Brong Ahafo w Ghanie. Dekretem prezydenta Johna Kufuora z dnia 12 listopada 2003 został podzielony na dwa dystrykty Kintampo South i Kintampo North.

  Dystrykt Kintampo South jest dystryktem w regionie Brong Ahafo w Ghanie. Powstał w wyniku podziału byłego dystryktu Kintampo, na mocy dekretu prezydenta Johna Kufuora z dnia 12 listopada 2003Ghana (Republika Ghany, ang. Republic of Ghana) – państwo w zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Togo, Burkina Faso i Wybrzeżem Kości Słoniowej. Nazwa kraju w języku Asante oznacza "Król - Wojownik". Pochodzi od przedkolonialnego, średniowiecznego Imperium Ghany, które jednak rozciągało się na terenach dzisiejszego Mali i Mauretanii. Handel z Europejczykami został po raz pierwszy nawiązany już w XV w., natomiast przedkolonialne królestwo Aszanti zachowało niepodległość aż do roku 1870, w którym to zostało skolonizowane przez Wielką Brytanię. Niepodległość odzyskała w roku 1957.
  Prezydent (od łac. praesidens – zasiadający na czele) – najwyższy urząd w państwie będącym republiką, zwykle jednoznaczny z pełnieniem funkcji głowy państwa. W systemie prezydenckim prezydent jest również szefem rządu (np. w USA).Region Brong Ahafo - jest zlokalizowany na środkowym zachodzie Ghany, pomiędzy regionem Aszanti i granicą Wybrzeża Kości Słoniowej, stolicą regionu jest Sunyani. Populacja w roku 2007 wynosiła 2.120.881 mieszkańców, powierzchnia 39,557 km², jest więc największym regionem po Północnym.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.005 sek.