• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dystrykt Cayo

  Przeczytaj także...
  Cayo South – jednomandatowy okręg wyborczy w wyborach do Izby Reprezentantów, niższej izby parlamentu Belize. Obecnym reprezentantem tego okręgu jest polityk Zjednoczonej Partii Ludowej Julius Espat.Belize – państwo w Ameryce Środkowej leżące na półwyspie Jukatan, nad Morzem Karaibskim, od północy graniczące z Meksykiem (długość granicy 250 km), a na zachodzie z Gwatemalą (266 km).
  Cayo Central – jednomandatowy okręg wyborczy w wyborach do Izby Reprezentantów, niższej izby parlamentu Belize. Obecnym reprezentantem tego okręgu jest polityk Zjednoczonej Partii Demokratycznej Rene Montero.

  Dystrykt Cayo – dystrykt w zachodnio-centralnej części Belize, ze stolicą w San Ignacio.

  W dystrykcie znajduje się stolica kraju Belmopan oraz inne miejscowości: Benque Viejo, San Antonio, Valley of Peace, oraz Spanish Lookout.

  Okręgi wyborcze[ | edytuj kod]

  W dystrykcie znajduje się sześć okręgów wyborczych: Belmopan, Cayo Central, Cayo North, Cayo North East, Cayo South i Cayo West.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. San Ignacio. Belize (ang.). Encyklopedia Britannica. [dostęp 2015-06-29].
  2. Adam Carr: Belize election maps (ang.). Psephos Ellection Archive. [dostęp 2017-12-21].
  3. Belize Elections and Boundaries Commission (ang.). elections.gov.bz. [dostęp 2017-12-21].

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Belize’s Cayo District (ang.). belize.com. [dostęp 2015-06-29].
 • Cayo North East – jednomandatowy okręg wyborczy w wyborach do Izby Reprezentantów, niższej izby parlamentu Belize. Obecnym reprezentantem tego okręgu jest polityk Zjednoczonej Partii Demokratycznej Elvin Penner.San Ignacio, dawniej Cayo lub El Cayo – miasto w zachodniej części Belize w dystrykcie Cayo, którego jest stolicą.
  Warto wiedzieć że... beta

  Encyklopedia Britannica (ang. Encyclopædia Britannica) – najstarsza wydawana do chwili obecnej i najbardziej prestiżowa encyklopedia angielskojęzyczna. Artykuły w niej zamieszczane uważane są powszechnie przez czytelników za obiektywne i wiarygodne.
  Cayo North – jednomandatowy okręg wyborczy w wyborach do Izby Reprezentantów, niższej izby parlamentu Belize. Obecnym reprezentantem tego okręgu jest polityk Zjednoczonej Partii Ludowej Joseph Mahmud.
  Belmopan – stolica Belize, położona w środkowej części kraju, około 80 km od wybrzeża Morza Karaibskiego, w dolinie rzeki Belize na wysokości 76 m n.p.m. Ludność miasta wynosi 16 435 mieszkańców (2007) - trzecie co do wielkości miasto w kraju.
  Cayo West – jednomandatowy okręg wyborczy w wyborach do Izby Reprezentantów, niższej izby parlamentu Belize. Obecnym reprezentantem tego okręgu jest polityk Zjednoczonej Partii Demokratycznej Erwin Contreras.
  Spanish Lookout - miasto w Belize, w dystrykcie Cayo. W 2000 roku, miasto zamieszkiwało 1786 osób. Według przypuszczeń w 2005 roku populacja miasta wzrosła do 2300 osób.
  Valley of Peace - miasto w Belize, w dystrykcie Cayo. W 2000 roku, miasto zamieszkiwało 1809 osób. Według przypuszczeń w 2005 roku populacja miasta wzrosła do 2300 osób.
  San Antonio - miasto w Belize, w dystrykcie Cayo. W 2000 roku, miasto zamieszkiwało 2124 osób. Według przypuszczeń w 2005 roku populacja miasta wzrosła do 2700 osób.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.