• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dworzec autobusowy w Leicesterze

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Taxi − francuski film komediowy z 1998 roku w reżyserii Gerarda Piresa. Zapoczątkował on całą serię komedii akcji, na którą do roku 2007 złożyły się cztery tytuły; saga ta uznawana jest za jedną z najbardziej dochodowych francuskich serii filmowych.
  Ratby – wieś w Anglii, w hrabstwie Leicestershire, w dystrykcie Hinckley and Bosworth. Leży 8 km na zachód od miasta Leicester i 148 km na północny zachód od Londynu.
  Dworzec autobusowy St Margaret's Bus Station
  St Margaret's Bus Station od strony wschodniej

  Dworzec autobusowy w Leicesterze - (St Margaret's Bus Station) dworzec autobusowy położony w centrum miasta Leicester w Wielkiej Brytanii. Dworzec został wybudowany w 1985 r. oddany do użytku 3 maja 1985 r. Wykonawcą budowy dworca była firma Costain Construction. W 2007 roku dworzec został poddany renowacji i ponownie oddany do użytku publicznego 24 maja 2007 r. Na dworcu znajduje się 27 zatok dla autokarów komunikacji międzynarodowej, krajowej jaki również dla przewoźników lokalnych. Z dworca korzysta ponad 22 przewoźników. W środku hali dworcowej znajduje się informacja, biuro National Express (przewoźnik), kawiarnia, sklep, toalety. Obok dworca usytuowany jest postój taksówek. Nazwa dworca St Margaret's pochodzi od nazwy kościoła, który stoi obok dworca autobusowego. Z dworca można dojechać bezpośrednio m.in. do: Coalville, Coventry, Derby, East Midlands Airport (lotnisko), Hinckley, Liverpool, Londyn, Loughborough, Market Harborough, Melton Mowbray, Northampton oraz do miejscowości blisko położonych miasta Leicester na obszarze Leicestershire m.in.: Beaumont Leys, Blaby, Groby, Ratby, South Wigston, Syston oraz Thurcaston.

  Coalville - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie Leicestershire, położone między Leicester a Ashby-de-la-Zouch. Miasto zamieszkuje ok. 32 000 osób.Syston – miasto w Anglii, w hrabstwie Leicestershire, w dystrykcie Charnwood. Leży 9 km na północny wschód od miasta Leicester i 148 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miasto liczyło 11 508 mieszkańców.

  Z dworca istnieją bezpośrednie połączenia do wielu miast Polski m.in: Warszawy, Poznania, Wrocławia, Łodzi, Częstochowy, Katowic, Krakowa, Gdańska, Białegostoku, Bielsko-Białej, Bydgoszczy, Torunia, Rzeszowa.

  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.Market Harborough - miasto w Wielskiej Brytanii, w Anglii w hrabstwie Leicestershire, połozone na południu hrabstwa, nad rzeką Welland, 23 km na południe od Leicester i 16 km na północ od Kettering. Stacja kolejowa na trasie Londyn - Leeds. Miasto zamieszkuje 20 785 osób.

  Przypisy

  Derby – miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia), w hrabstwie ceremonialnym Derbyshire, nad rzeką Derwent (dopływ Trentu).Melton Mowbray (lub Melton), w dystrykcie o nazwie Melton, miasto w Anglii, w północno-wschodniej części hrabstwa Leicestershire, 26 554 mieszkańców, ok. 25 kilometrów od Leicester i 160 kilometrów na północ od Londynu. Miasto położone nad rzeką Wreake i ma połączenie kolejowe z Leicester.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Thurcaston – wieś w Anglii, w hrabstwie Leicestershire, w dystrykcie Charnwood. Leży 6 km na północ od miasta Leicester i 149 km na północny zachód od Londynu. Miejscowość liczy ok. 800 mieszkańców.
  National Express Coaches – przedsiębiorstwo przewozowe w Wielkiej Brytanii, należące do National Express Group, oferujące połączenia autobusowe dalekobieżne w obrębie kraju. Firma ma siedzibę w Birmingham. Obecnie jest największą grupą przewozową w kraju i obsługuje 356 miast na terenie Zjednoczonego Królestwa.
  Coventry – miasto w środkowej Anglii, w hrabstwie West Midlands, w dystrykcie (unitary authority) Coventry, położone na wschód od Birmingham. W 2011 roku miasto liczyło 316 247 mieszkańców.
  Przystanek autobusowy – element infrastruktury punktowej systemu transportu zbiorowego. Jest to wyznaczone miejsce oczekiwania przez pasażerów oraz zatrzymania i postoju autobusu w celu umożliwienia pasażerom wejścia/opuszczenia pojazdu.
  Port lotniczy East Midlands (pełna nazwa ang.: East Midlands Airport: Nottingham, Leicester, Derby, wcześniej Nottingham East Midlands Airport, kod IATA: EMA, kod ICAO: EGNX) - lotnisko w Anglii, położony w regionie East Midlands, w miejscowości Castle Donington obsługujący głównie położone niedaleko (w promieniu 50 km) ośrodki miejskie: Nottingham, Derby i Leicester.
  Liverpool – miasto położone na zachodnim wybrzeżu północnej Anglii, ok. 340 km od Londynu, na północnym brzegu estuarium rzeki Mersey. Siedziba hrabstwa Merseyside. Liczy ok. 445 tysięcy mieszkańców.
  Northampton – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, ośrodek administracyjny hrabstwa Northamptonshire. Położone 108 km na północ od Londynu, nad rzeką Nene. Populacja dystryktu Northampton wynosi 200 100, zaś samej metropolii - 189 474. Miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłowym regionu East Midlands.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.043 sek.