• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dupleks - druk

  Przeczytaj także...
  Drukarka – urządzenie współpracujące z komputerem oraz innymi urządzeniami, służące do przenoszenia danego tekstu, obrazu na różne nośniki druku (papier, folia, płótno itp.). Niektóre drukarki potrafią również pracować bez komputera, np. drukować zdjęcia wykonane cyfrowym aparatem fotograficznym (po podłączeniu go do drukarki lub po włożeniu karty pamięci z zapisanymi zdjęciami do wbudowanego w drukarkę slotu).Wydruk – odbitka uzyskana na komputerowym urządzeniu wyjściowym typu drukarka lub ploter, lub też pochodząca z faksu.

  Dupleks jest dodatkowym modułem instalowanym w drukarce, który służy do automatycznego wykonywania wydruków dwustronnych. Kartka po nałożeniu na nią pierwszej strony wydruku nie jest wyrzucana na tacę, lecz kierowana jest do dupleksu, odwracana, a następnie ponownie kierowana do drukarki w celu nałożenia na nią drugiej strony wydruku. Wydruk dwustronny wyrzucany jest na tacę wyjściową.

  Aby można było zainstalować moduł dupleksu, drukarka musi być do tego dostosowana (mieć taką możliwość). Zwykle jest to moduł dedykowany tylko dla konkretnego modelu drukarki.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.697 sek.