• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dungeon Siege  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Dungeon Siege II – komputerowa gra fabularna rozgrywana w czasie rzeczywistym, opracowana przez Gas Powered Games i wydana przez Microsoft 16 sierpnia 2005 roku.Electronic Entertainment Expo, znane także jako albo E3 – jest największą coroczną wystawą przemysłu gier komputerowych i wideo. Ekspozycja jest otwarta tylko dla ekspertów branżowych oraz dziennikarzy. Od 2009 nastąpił powrót do starej formy targów, tzn. otwartej dla wszystkich chętnych.

  Dungeon Siege – komputerowa fabularna gra akcji rozgrywana w czasie rzeczywistym, opracowana przez Gas Powered Games i wydana przez Microsoft Studios 5 kwietnia 2002 roku. W Polsce została wydana przez APN Promise 29 kwietnia 2002 roku. Od 8 kwietnia 2011 roku gra dostępna jest na Steamie, podobnie jak jej kontynuacje Dungeon Siege II i Dungeon Siege III.

  Microsoft Studios (poprzednio Microsoft Game Studios) – oddział firmy Microsoft, odpowiedzialny za rozwój i publikację gier na platformy Xbox, Xbox 360, Xbox One, Games for Windows, Steam, Windows Phone oraz Windows Store. Studio powstało w 2002 roku równolegle do premiery konsoli Xbox. Microsoft Studios publikuje i opracowywuje gry we współpracy z innymi studiami deweloperskimi, następnie wydając je również pod ich znakiem.Uwe Boll (ur. 22 czerwca 1965, Wermelskirchen w Niemczech) – niemiecki reżyser i producent filmowy, znany głównie z ekranizacji gier komputerowych.

  Akcja gry rozgrywa się w świecie fantasy Ehb, które zostało zaatakowane przez tajemnicze potwory. Gracz, zaczynając przygodę jako farmer, podróżuje przez wiele krain, żeby znaleźć źródło zła. Rozgrywka w grze ze względu na przewagę akcji nad treścią fabularną przypomina podgatunek hack and slash. Gracz ma możliwość stworzenia drużyny składającej się z innych bohaterów.

  Gry-Online (zapis stylizowany GRY-OnLine) – polska strona internetowa poświęcona grom komputerowym. Strona została założona 1 stycznia 2001 jako serwis informacyjny. Jego redaktorem naczelnym jest Łukasz Malik. Siedziba redakcji znajduje się w Krakowie. Jedną z większych części serwisu jest Encyklopedia Gier. Wielka Encyklopedia Gier co roku (do 2009) była wydawana przez firmy Gry-OnLine S.A. i Axel Springer w wersji płytowej.Steam (ang. para) – system dystrybucji cyfrowej, system zabezpieczeń oraz system gry wieloosobowej stworzony przez Valve Corporation.

  Dungeon Siege uzyskała pozytywny odbiór recenzentów, zdobywając liczne nagrody dla najlepszej gry fabularnej. 11 listopada 2003 ukazał się dodatek do gry zatytułowany Dungeon Siege: Legends of Aranna. 16 sierpnia 2005 roku premierę miała kontynuacja – Dungeon Siege II, a 17 czerwca 2011 roku ukazała się gra Dungeon Siege III.

  Ten artykuł opisuje ważne wydarzenia w 2002 roku w grach komputerowych i wideo. Zapoznaj się również z: Historia gier komputerowych.GameRankings – strona internetowa agregująca recenzje gier komputerowych z innych stron prezentując średnią ocenę danej gry. Podobne serwisy to: Metacritic (również zarządzany przez CNET), GameStats i Rotten Tomatoes.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Tło fabularne[ | edytuj kod]

  Aranna jest kontynentem, na którym rozgrywa się akcja gier z serii Dungeon Siege. Królestwo Ehb leży w zachodniej części kontynentu, gdzie ma miejsce akcja Dungeon Siege i jej dodatku Dungeon Siege: Legends of Aranna. Początkowo punkt handlowy na obrzeżach Empire of Stars, później osiągnął tymczasowy status militarnego protektoratu i prowincji, gdy 10. Legion wyemigrował na zachód. W związku z wojną legionów i upadkiem Empire of Stars, Ehb stał się niezależnym królestwem. Stabilność zyskał dzięki ochronie zapewnionej przez 10. Legion – jedną z najbardziej wyszkolonych armii Aranny. Głównymi mieszkańcami kontynentu są ludzie i krasnoludy, którzy żyją w harmonii i są poddani temu samemu królowi.

  Diablo – osadzona w klimacie dark fantasy komputerowa, fabularna gra akcji (hack and slash), stworzona przez Blizzard North, której światowa premiera odbyła się 31 grudnia 1996 roku.Bohater niezależny (BN; ang. non-player character, non-person character lub non-playable character, skracane do NPC) – w grach fabularnych i niektórych fabularnych grach komputerowych określenie każdej postaci, w którą nie wciela się żaden z graczy. Odgrywana jest ona przez Mistrza Gry lub program.

  Streszczenie[ | edytuj kod]

  W Królestwie Ehb życie farmera zostaje wywrócone do góry nogami, gdy niewielka grupa dzikich stworzeń, zwanych krugami, atakuje ludzi w wiosce. Postać gracza jest poproszona o znalezienie pomocy w pobliskiej osadzie Stonebridge. Po dotarciu okazuje się, że musi zabić potwory w przełęczy łączącej Stonebridge i Glacern. Po zakończeniu zadania postać kieruje się na północ do lodowych jaskiń w celu odnalezienia maga Merika, który zaginął w dniu, w którym potwory rozpoczęły swój atak. Czarodziej twierdzi, że bestie ukradły jego magiczny kostur, który może być niebezpieczny w ich rękach. Po odzyskaniu broni i wyjściu z jaskiń, gracz dowiaduje się, że pobliska twierdza Kroth została oblężona przez nekromantę Gresha. Po jego pokonaniu postać kieruje się na wschód w celu osłabieniu armii droogów. Ich wódz poddaje się i wskazuje drogę do twierdzy Ehb. W lochach zamku gracz uwalnia króla, po czym zabija przywódcę secków, Goma.

  Total Annihilation – tytuł gry komputerowej typu RTS stworzona przez Chrisa Taylora i zespół Cavedog Entertainment. Gra ta przez wielu jest uważana za jedną z najlepszych w historii gatunku. Spowodowane jest to nowatorskim podejściem gry do gatunku.Dungeon Siege – seria gier komputerowych z gatunku hack and slash wyprodukowanych i wydanych przez firmę Gas Powered Games i Obsidian Entertainment.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Perspektywa trzeciej osoby (w skrócie TPP, z ang. third-person perspective) – określenie perspektywy graficznej w grach komputerowych (zwykle o grafice trójwymiarowej), w których gracz obserwuje świat przedstawiony za plecami kierowanej postaci. Ustawienie takie umożliwia graczowi obserwowanie otoczenia, postaci i jej działań. W wielu grach istnieje możliwość wyboru pomiędzy perspektywą pierwszoosobową a trzecioosobową.
  GamePro – amerykański miesięcznik o grach komputerowych, który wydawany jest od kwietnia 1989. Jego strona internetowa powstała w 1998 roku. Od 5 grudnia 2011 roku magazyn stał się częścią strony internetowej PC World.
  Game Revolution (dawniej Game-Revolution) lub GR – amerykańska strona internetowa o grach komputerowych, która dostarcza wiadomości, recenzji, zapowiedzi, materiałów do pobrania, kody do gier, sklep, komiksy internetowe zrzuty i filmy z gier. Strona została założona w kwietniu 1996 roku, wkrótce odnotowywano setki tysięcy wejść dziennie na stronę. 25 lutego 2008 roku ogłoszono, że strona została zakupiona przez CraveOnline.
  GameSpy Industries, Inc. (GameSpy) – amerykańska strona internetowa o grach komputerowych i oddział IGN Entertainment. Strona została założona w 1996 roku i publikuje wiadomości związane z branżą, recenzje oraz zapowiedzi gier komputerowych. Z jej inicjatywy powstała wyszukiwarka serwerów w grach – GameSpy Arcade.
  Metacritic – amerykańska strona internetowa agregująca recenzje albumów muzycznych, gier komputerowych, filmów i seriali. Na podstawie ocen z recenzji zlicza średnią przedstawiającą przyjęcie danego medium przez krytyków. W 2005 stronę przejęło przedsiębiorstwo CNET Networks.
  Chris Taylor – projektant gier komputerowych oraz przedsiębiorca, znany głównie ze stworzenia Total Annihilation, serii Dungeon Siege oraz utworzenia Gas Powered Games. W 2002, serwis GameSpy nazwał go trzydziestą, najbardziej wpływową osobą świata gier.
  Jeremy Soule (ur. 1975 w Keokuku w stanie Iowa, USA) – amerykański kompozytor muzyki do gier komputerowych. Zadebiutował w 1995 ścieżką dźwiękową do gry Secret of Evermore. Później był autorem muzyki do gier takich jak seria Total Annihilation, seria Harry Potter, Dungeon Siege, Guild Wars, Company of Heroes, Supreme Commander oraz seria The Elder Scrolls.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.032 sek.