• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Duke University  Podstrony: [1] [2] [3] 4
  Przeczytaj także...
  Ricardo Froilán Lagos Escobar (ur. 2 marca 1938 w Santiago) – chilijski ekonomista, prawnik, polityk Socjalistycznej Partii Chile. W latach 2000-2006 pełnił funkcję prezydenta Chile.Brian Kobilka (ur. 1955 w Little Falls w stanie Minnesota) – amerykański lekarz i biochemik, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii.


  Podstrony: [1] [2] [3] 4  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Durham – miasto we wschodniej części USA, w Karolinie Północnej. Jest czwartym miastem w stanie pod względem liczby mieszkańców. W mieście rozwinął się przemysł tytoniowy oraz włókienniczy.
  Uniwersytet (łac. universitas magistrorum et scholarium „ogół nauczycieli i uczniów”) – najstarszy rodzaj uczelni o charakterze nietechnicznym, której celem jest przygotowanie kadr pracowników naukowych oraz kształcenie wykwalifikowanych pracowników.
  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.
  Greek, Roman and Byzantine Studies - kwartalnik historyczny wydawany od 1958 roku przez Duke University. Publikowane są w nim artykuły naukowe dotyczące historii starożytnej Grecji, Rzymu oraz Bizancjum.
  Religijne Towarzystwo Przyjaciół (członkowie określani popularnie jako kwakrzy) – protestancki kierunek wyznaniowy w chrześcijaństwie silnie akcentujący rolę osobistego wewnętrznego objawienia. Charakteryzuje się m.in. przestrzeganiem światopoglądu pacyfistycznego. W 1947 roku społeczności kwakrów przyznano Pokojową Nagrodę Nobla.
  Wuhan University (chiń. 武汉大学) – uczelnia publiczna zlokalizowana w Wuhanie w Chinach. Została założona w 1893 roku.
  William G. Kaelin Jr., Bill Kaelin (ur. 1957 w Nowym Jorku) – amerykański lekarz onkolog, naukowiec zajmujący się badaniami nad rakiem na Uniwersytecie Harvarda i w Dana–Farber Cancer Institute, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny w 2019 roku. W 2016 otrzymał: nagrodę Laskera za badania nad komórkowymi mechanizmami adaptacji do zmiennej dostępności tlenu (wraz z Peterem Ratcliffe’em i Greggiem L. Semenza), w tym samym roku został uhonorowany „ASCO Science of Oncology Award”, a także „AACR Princess Takamatsu Award”.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.034 sek.