• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Duisburg  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Julius Friedrich właściwie Oskar Theodor Louis Julius Friedrich (ur. 1 sierpnia 1883 r. w Duisburgu, zm. 9 kwietnia 1977 r. w Hamburgu), polityk niemiecki. W latach 1931-37 był burmistrzem Wuppertalu, po aneksji Polski przez Niemcy podczas II wojny światowej w od 1 listopada do 31 grudnia 1939 roku był komisarycznym prezydentem Katowic.Gerhard von Rath (ur. 20 sierpnia 1830 w Duisburg u, zm. 23 kwietnia 1888 w Koblencji) – niemiecki mineralog, odkrywca szeregu minerałów. Autor opracowania na temat trydymitu.

  Duisburgmiasto na prawach powiatu położone w zachodniej części Niemiec, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Düsseldorf, w Zagłębiu Ruhry (Ruhrgebiet). Miasto leży nad Renem i jest dużym ośrodkiem przemysłowym.

  Historia[ | edytuj kod]

  Duisburg uzyskał prawa miejskie w 1279 roku. Miasto należało w średniowieczu do Hanzy, czyli do związku miast handlowych Europy Północnej z czasów średniowiecza i początku ery nowożytnej.

  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Niemiecka autostrada A57 (niem. Bundesautobahn 57, BAB 57, Autobahn 57) zwana również Trans-Niederrhein-Magistrale, przebiega z zachodu na południe, od granicy z Holandią koło Goch do Kolonii w Nadrenii Północnej-Westfalii.

  Dzielnice[ | edytuj kod]

  Dzielnice miasta

  Miasto podzielone jest na siedem głównych dzielnic:

 • Duisburg-Mitte
 • Duisburg-Süd
 • Hamborn
 • Homberg/Ruhrort/Baerl
 • Meiderich/Beeck
 • Rheinhausen
 • Walsum


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Wilhelm Lehmbruck (ur. 4 stycznia 1881 w Duisburgu, zm. 25 marca 1919 w Berlinie) – niemiecki rzeźbiarz. Początkowo pozostał pod wpływem Constantina Meuniera i Augusta Rodina. W 1912 odniósł sukces na wystawie kolońskiej grupy artystycznej Sonderbund, a w 1913 uczestniczył w Armory Show w Nowym Jorku.
  Bernd Aldenhoff (ur. 14 czerwca 1908 w Duisburgu, zm. 8 października 1959 w Monachium) – niemiecki śpiewak operowy (tenor) znany przede wszystkim z ról wagnerowskich (wiele występów na Festiwalu w Bayreuth).
  Niemiecka autostrada A524 (niem. Bundesautobahn 524, BAB 524, Autobahn 524) przebiega z zachodu na wschód i łączy autostradę A59 z autostradą A52 na południu Duisburga stanowiąc jednocześnie fragment południowej obwodnicy miasta w Nadrenii Północnej-Westfalii.
  Alfred ("Adi") Preißler (ur. 9 kwietnia 1921 w Duisburgu, zm. 17 lipca 2003 w Duisburgu) – niemiecki piłkarz, trener piłkarski.
  Togo, Republika Togijska – państwo w zachodniej Afryce nad Zatoką Gwinejską. Graniczy z Ghaną, Beninem i Burkina Faso.
  Zagłębie Ruhry (niem. Ruhrgebiet) – zagłębie przemysłowe w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia. Położone jest nad rzeką Ruhrą, a także w pobliżu rzeki Ren. Powierzchnia Zagłębia Ruhry w oficjalnych granicach wynosi 4435 km², zaludnienie: 5 172 745 mieszkańców (stan na: 31.12.2009), gęstość zaludnienia: 1166,3 os./km².
  Ramin Djawadi (ur. w 1974 w Duisburgu) – niemiecki kompozytor. Pisze ścieżki dźwiękowe do filmów, seriali, a także gier komputerowych. Dwukrotnie nominowany do Emmy, po jednym razie do Grammy oraz Saturna.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.036 sek.