Druga szansa (polski serial telewizyjny)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Druga szansa – polski serial obyczajowy w reżyserii Michała Gazdy i Łukasza Kośmickiego, emitowany na antenie TVN od 15 lutego 2016 do 14 maja 2018.

Nielsen Media Research – międzynarodowa firma badawcza specjalizująca się w telemetrycznych badaniach oglądalności telewizji.Wirtualne Media – polski portal informacyjny poświęcony telewizji, radiu, prasie, internetowi, reklamie, technologii, public relations i badaniom marketingowym.

Serial nominowany był do Telekamer 2017 w kategorii Serial.

W kwietniu 2018 telewizja TVN zapowiedziała, że piąta seria serialu będzie ostatnią.

Fabuła[ | edytuj kod]

Monika (Małgorzata Kożuchowska) jest producentką filmową i agentką gwiazd. Wraz ze swoim narzeczonym, Jakubem (Rafał Królikowski), prowadzi agencję „ZEIT Studio”. Życie bohaterki drastycznie się zmienia podczas powrotu ze spotkania biznesowego, kiedy zostaje zatrzymana przez policję pod zarzutem posiadania i handlu substancjami psychoaktywnymi. W jej samochodzie zostaje znaleziona dziwna paczka, która była prezentem urodzinowym. Monice udaje się wyjść dzięki kaucji, ale nie uświadamia sobie, że to jeszcze nie koniec kłopotów.

Viva! – polski dwutygodnik publikujący głównie artykuły o życiu znanych osób i wywiady z nimi. Wydawany od 1997 przez wydawnictwo Edipresse Polska.Łukasz Kośmicki (ur. 9 września 1968 r. w Szamotułach) – polski operator filmowy i telewizyjny, zajmuje się również reżyserowaniem filmów reklamowych. Absolwent Wydziału Operatorskiego i Realizacyjnego Telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Postanawia pomóc jej siostra Lidka (Maja Ostaszewska). W szpitalu, w którym odbywa karę poznaje Marcina (Bartłomiej Świderski), z którym przez długi okres jest w związku. Wracając z podróży spotyka Adama (Bartłomiej Topa), z którym popada w romans. Adam, będąc pod wpływem alkoholu, bije główną bohaterkę, czego konsekwencją jest zerwanie znajomości. Monika wkrótce dowiaduje się o tym, że jest w ciąży. Ojcem okazuje się być Adam. W trudnych chwilach ogromnym wsparciem dla Boreckiej jest Marcin. Wówczas Borecka rodzi córkę, Basię.

Agnieszka Żulewska (ur. 26 czerwca 1987 w Ozimku) – polska aktorka filmowa i telewizyjna. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi.Maja Ostaszewska (ur. 3 września 1972 w Krakowie) – polska aktorka teatralna i filmowa. Pochodzi z artystycznej rodziny – jej ojciec, Jacek Ostaszewski, jest założycielem grupy Osjan. Aktorka w 1996 roku ukończyła krakowską PWST. Ostaszewska była w zespołach Teatru Dramatycznego, TR Warszawa (wcześniej Teatr Rozmaitości), Teatru Narodowego. Od 2008 roku jest w zespole Nowego Teatru Krzysztofa Warlikowskiego.

Gdy Monika wraca do pracy, jej nowym asystentem zostaje Jacek Wroński (Mateusz Banasiuk), który chce przejąć jej posadę. Podczas wspólnej podróży do Berlina mężczyzna wyjawia, że niszczy jej życie. Po dramatycznej walce w samochodzie z przestępcą Borecka ucieka do ukrycia. Aby uratować bohaterkę zjawiają się Adam i Marcin, który ginie po zranieniu łomem przez Jacka. Zabójca zostaje zatrzymany przez policję.

Marcin Bosak (ur. 9 września 1979 w Łodzi) – polski aktor filmowy, teatralny i teatru telewizji. Aktor Teatru Studio w Warszawie.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

Rok po śmierci Marcina Monika próbuje ułożyć sobie życie na nowo, w czym pomagają jej przyjaciele. Pewnego dnia Borecka zauważa dziewczynkę, Zosię (Maja Kwaśny), która zarabia pieniądze, tańcząc. Podąża jej śladem i trafia do "Bazy", świetlicy prowadzonej przez zbuntowanego społecznika Piotra Marczaka (Michał Żurawski), któremu postanawia pomóc. Kiedy organizuje akcję charytatywną, na jaw wychodzą tajemnice z przeszłości Piotra. Po jakimś czasie okazuje się, że komuś zależy na zniszczeniu "Bazy:. Piotr i Monika za wszelką cenę bronią świetlicy, a Borys (Radosław Pazura) pomaga im w śledztwie.

Bartłomiej Topa (ur. 26 maja 1967 roku w Nowym Targu) – polski aktor, producent filmowy. W roku 1991 ukończył studia na Wydziale Aktorskim w PWSFTViT w Łodzi.Telekamery 2017 – nominacje i laureaci dwudziestego plebiscytu Telekamery „Tele Tygodnia” za rok 2016 dla postaci i wydarzeń telewizyjnych. Nominacje ogłoszono 29 listopada 2016. Nagrody zostały przyznane w 11 kategoriach podczas gali, która odbyła się 30 stycznia 2017 roku w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.

Borecka postanawia rozpocząć procedurę adopcyjną Zosi. Jako osoba samotna, ma małe szanse, jednak okazuje się, że małżeństwo, które pierwotnie chciało adoptować Zosię, rezygnuje. Podczas koncertu Borecka mówi o wszystkim Piotrowi. Ten proponuje Monice, żeby za niego wyszła. Ekscytację kochanków przerywa telefon. Do Piotra dzwoni funkcjonariusz Interpolu i przesyła mu zdjęcia jego żony. Marczak jest zszokowany.

Bartłomiej Świderski (ur. 7 marca 1973 we Wrocławiu) – polski aktor oraz piosenkarz. Był wokalistą nieistniejącego już zespołu Grejfrut. Aktualnie rozpoczął muzyczną karierę solową.TVN – polska komercyjna stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN należącej do grupy medialnej ITI. Rozpoczęła ona nadawanie 3 października 1997 o godz. 19:00. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.

Kilka tygodni później Piotr oświadcza się Monice, licząc na szybkie unieważnienie jego pierwszego małżeństwa. Pełni nadziei planują swoją przyszłość, w tym wspólną adopcję Zośki. Piotr z Moniką odbywają kolejną rozmowę w ośrodku adopcyjnym. Dowiadują się, że od adopcji Zośki dzieli ich już tylko jedno, to, że nie są małżeństwem. Piotr optymistycznie zapewnia, że to się rozwiąże w ciągu kilkunastu najbliższych dni. Wkrótce dostaje telefon od Borysa, w którym policjant informuje Marczaka o sprowadzeniu jego żony Marty (Agnieszka Żulewska) do Polski. Sprawa się komplikuje.

Film obyczajowy – gatunek filmowy traktujący o sposobach postępowania, charakterystycznych zachowaniach społecznych, zwyczajach, nawykach, przyzwyczajeniach lub codzienności. Przedstawiony jest zazwyczaj w formie relacji (mniej lub bardziej obiektywnej), często poddanej ktytycznej analizie oraz różnej interpretacji.Grupa TVN – polska grupa medialno-rozrywkowa notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Prezesem Grupy TVN od 1 września 2009 roku jest Markus Tellenbach, który zastąpił Piotra Waltera. Grupa TVN należy do Grupy ITI i Canal+ Cyfrowy.

Monika rozpoczyna również nowy rozdział w swoim zawodowym życiu. Zostaje redaktorem naczelnym nowego magazynu dla kobiet „Sobą być”. Okazuje się jednak, że na Monikę wcale nikt nie czeka z otwartymi ramionami. Jej nowy szef Robert (Marcin Bosak) przedstawia ją zespołowi, który jest do niej bardzo negatywnie nastawiony. Szczególnie jedna z dziennikarek Aniela (Aleksandra Popławska) od początku okazuje Monice jawną wrogość. Borecka liczy, że impreza z okazji 10-lecia powstania wydawnictwa okaże się przełomem w trudnych relacjach z zespołem, jednak ta noc okazuje się dla Moniki tragiczna. Po dosypaniu do drinka narkotyku, zostaje zgwałcona. Zaczyna własne śledztwo, którego wynikiem jest znalezienie sprawcy - Marka (Jacek Poniedziałek), który zostaje skazany.

Player (dawniej: TVN Player) – polski internetowy serwis wideo na życzenie i telewizja internetowa. Od uruchomienia oferował dostęp do filmów, seriali oraz programów znanych z oferty kanałów spod logo Grupy TVN (TVN, TVN 7, TVN Style, TVN Turbo). W 2013 roku wzbogacony został o treści vod kanałów TVN 24, TVN Meteo, Religia.tv i TTV.FilmPolski.pl – największa pośród istniejących baz polskich filmów, redagowana w Bibliotece i Ośrodku Informacji Filmowej PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, przez Jarosława Czembrowskiego. Istnieje od 1990, początkowo udostępniana w Bibliotece PWSFTviT, od marca 1998 również w internecie.

Jakiś czas później Monika wychodzi za mąż za Piotra.

Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Radosław Marek Pazura (ur. 7 maja 1969 w Tomaszowie Mazowieckim) – polski aktor. Młodszy brat Cezarego Pazury, który również jest aktorem.

Reklama