• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Drow  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Międzynarodowy alfabet fonetyczny, MAF (ang. International Phonetic Alphabet, IPA; fr. Alphabet phonétique international, API) – alfabet fonetyczny, system transkrypcji fonetycznej przyjęty przez Międzynarodowe Towarzystwo Fonetyczne jako ujednolicony sposób przedstawiania głosek wszystkich języków. Składają się na niego zarówno symbole alfabetyczne jak i symbole niealfabetyczne oraz ok. 30 znaków diakrytycznych.Jeden z pomniejszych bogów Faerûnu, syn Lolth (dawniej Araushnee, ukochana Corellona Larethiana) chociaż nie przyznaje się do tego. Bóg zlodziei, skrytobojców, informatorów. Ciągle walczy ze swoją matką o władzę nad rasą Mrocznych Elfów. Próbuje osiedlić Drowy na powierzchi, która jest nazywana przez jego wyznawców "Nocą Na Górze", tak jak przed wiekami, przed "Rozłamem". Jego domena to oszustwo i walka. Kiedy opuszczał Arvandor ze swoją siostrą Eilistraee poprzysiągł zemste na siostrze, jednak Corellon, ojciec Vhaerauna zakazał mu tego i ostrzegł go że w dniu w którym spróbuje zabić siostrę zginie. Teraz pomiędzy wyznawcami Mrocznej Dziewicy a Vhaeraunem trwa wojna.

  Drow (ang. /ˈdroʊ/) – mroczne elfy w grach fabularnych Dungeons & Dragons. W świecie Wolsung są one krzyżówką elfów i trolli. Nazwa wywodzi się legendarnych istot ze szkockich legend, pochodzących od Du-Sith, mrocznych elfów z mitologii celtyckiej, jednak szkockie trowy są istotami bardziej podobnymi do trolli.

  Gra fabularna (inaczej RPG, z ang. role-playing game, nieraz zwana grą wyobraźni, potocznie erpegiem lub rolplejem) – gra towarzyska oparta na narracji, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się zazwyczaj w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Jej celem na ogół jest rozegranie gry według zaplanowanego scenariusza i osiągnięcie umownie określonych lub indywidualnych celów, przy zachowaniu wybranego zestawu reguł, zwanego mechaniką gry.Barwa czarna – w języku potocznym jest to najciemniejsza z barw, choć można też uznać, że nie jest to barwa / kolor, lecz ich zupełny brak. W teorii oznacza całkowity brak światła widzialnego odbijanego przez ciało przy oświetleniu dowolnym światłem widzialnym. W praktyce miejsce tak ciemne, że poprzez kontrast z resztą otoczenia nie możemy określić jego barwy z powodu niedoboru światła z tego kierunku.

  Spis treści

 • 1 Dungeons & Dragons
 • 2 Drowy w świecie Forgotten Realms
 • 2.1 Społeczeństwo
 • 2.2 Panteon
 • 2.3 Najbardziej znane drowy w świecie Forgotten Realms
 • 3 Zobacz też
 • 4 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Mahoń – drewno otrzymywane z różnych gatunków i rodzajów drzew. Mahoń amerykański pozyskuje się z mahoniowca (Swietenia), natomiast mahoń afrykański (tzw. zamahoń) z grusz afrykańskich (Mimusops).
  Obsydian (izofir) – kwaśna skała wylewna, złożona niemal wyłącznie ze szkliwa wulkanicznego, zawiera do 1% wody. Naturalne szkło powstaje w wyniku natychmiastowego stygnięcia magmy (lawy). Skład chemiczny związany jest z typem lawy i obejmuje bardzo wiele form, od obsydianu ryolitowego po fonolitowy. Obsydian znajduje się w wylewach lawy datowanych od ok. 60 mln lat aż do współczesności . Z czasem ulega rekrystalizacji, przyjmując wygląd zwyczajnej, drobnoziarnistej skały.
  Ciepło w fizyce – jeden z dwóch, obok pracy, sposobów przekazywania energii wewnętrznej układowi termodynamicznemu. Jest to przekazywanie energii chaotycznego ruchu cząstek (atomów, cząsteczek, jonów).
  Eilistraee, zwana też "Mroczną Panną" to fikcyjne bóstwo w świecie Zapomnianych Krain. Jest boginią w panteonie drowów, a do jej domen należą pieśń, fechtunek, polowanie, księżyc i piękno.
  Barwa biała – najjaśniejsza z barw. Jest to zrównoważona mieszanina barw prostych, która jest odbierana przez człowieka jako najjaśniejsza w otoczeniu odmiana szarości.
  Skóra (łac. cutis, gr. derma) – największy narząd powłoki wspólnej (łac. integumentum commune) kręgowców o złożonej budowie i wielorakich funkcjach; powłoka właściwa.
  Mitologia celtycka – zespół wierzeń wyznawanych przez plemiona celtyckie przed przyjęciem przez nie chrześcijaństwa.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.06 sek.