• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Drohiczyn - gmina

  Przeczytaj także...
  Gmina Narojki (od 1934 gmina Drohiczyn) – dawna gmina wiejska istniejąca do 1934 roku w woj. białostockim. Siedzibą władz gminy były Narojki .Miłkowice-Maćki (dawniej Miłkowice Ruskie) – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, w gminie Drohiczyn, istniała już w XV w.
  Gmina miejsko-wiejska – gmina, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy miejsko-wiejskiej jest zazwyczaj miasto, jedynym wyjątkiem jest obecnie gmina Nowe Skalmierzyce, której siedziba mieści się we wsi Skalmierzyce.

  Drohiczyn (daw. gmina Narojki) – gmina miejsko-wiejska w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim. W latach 1975–1998 gmina administracyjnie należała do województwa białostockiego.

  Siedziba gminy to Drohiczyn.

  Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwały 6882 osoby.

  Arbasy Małe – kolonia wsi Arbasy w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, w gminie Drohiczyn.Tonkiele – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, w gminie Drohiczyn, nad Bugiem. Przez miejscowość przechodzi droga krajowa nr 62 z mostem nad Bugiem.

  Struktura powierzchni[ | edytuj kod]

  Według danych z roku 2002 gmina Drohiczyn ma obszar 207,96 km², w tym:

 • użytki rolne: 81%
 • użytki leśne: 10%
 • Gmina stanowi 14,25% powierzchni powiatu.

  Demografia[ | edytuj kod]

  Dane z 30 czerwca 2004:

  Województwo białostockie – jedno z 49 województw istniejących w latach 1975–1998, położone w północno-wschodniej Polsce.Gmina Korczew – gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie siedleckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie siedleckim.
 • Piramida wieku mieszkańców gminy Drohiczyn w 2014 roku.

 • Piramida wieku Gmina Drohiczyn.png

  Sołectwa[ | edytuj kod]

  Arbasy (wsie: Arbasy i Arbasy Małe), Bryki, Bużyski, Chechłowo, Chrołowice, Chutkowice, Klepacze, Kłyzówka, Koczery, Lisowo, Lisowo-Janówek, Łopusze, Miłkowice-Janki, Miłkowice-Maćki, Miłkowice-Paszki, Miłkowice-Stawki, Minczewo, Narojki, Obniże, Ostrożany, Putkowice Nadolne, Putkowice Nagórne, Rotki, Runice, Sady, Siekierki, Sieniewice, Skierwiny, Smarklice, Smorczewo, Sytki, Śledzianów, Tonkiele, Wierzchuca (wsie: Wierzchuca Nadbużna i Wierzchuca Nagórna), Wólka Zamkowa, Zajęczniki.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Wierzchuca Nagórna – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, w gminie Drohiczyn.

  Miejscowości niesołeckie[ | edytuj kod]

  Bujaki, Przesieka.

  Sąsiednie gminy[ | edytuj kod]

  Grodzisk, Jabłonna Lacka, Korczew, Perlejewo, Platerów, Repki, Siemiatycze

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Galerie zdjęć z Drohiczyna i okolic
 • Drohiczyn – miasto w Polsce położone w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Drohiczyn. Leży na Wysoczyźnie Drohiczyńskiej, nad Bugiem. Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.
  Warto wiedzieć że... beta

  Powiat siemiatycki – powiat w Polsce (województwo podlaskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Siemiatycze. Powiat położony jest na południu województwa podlaskiego. Graniczy z Białorusią, podlaskimi powiatami hajnowskim, bielskim i wysokomazowieckim, lubelskim powiatem bialskim, mazowieckimi powiatami łosickim, siedleckim i sokołowskim. Południową granicę powiatu, z województwami lubelskim i mazowieckim wyznacza rzeka Bug.
  Gmina Perlejewo – gmina wiejska w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie łomżyńskim.
  Podział administracyjny Polski 1975–1998 – podział administracyjny obowiązujący od 1 czerwca 1975 do 31 grudnia 1998 (od reformy w 1975 do reformy w 1999). Został wprowadzony ustawą z dnia 28 maja 1975 o dwustopniowym podziale administracyjnym Państwa oraz o zmianie ustawy o radach narodowych.
  Województwo podlaskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw. Położone jest w północno-wschodniej części kraju, w geograficznym środku Europy. Przez jego środek przepływa Narew. Stolicą jest Białystok.
  Wierzchuca Nadbużna – osada w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, w gminie Drohiczyn.
  Gmina Jabłonna Lacka (dawn. gmina Jabłonna) - gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie sokołowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie siedleckim.
  Przesieka – kolonia wsi Śledzianów w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, w gminie Drohiczyn.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.056 sek.