• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Droga wojewódzka nr 980

  Przeczytaj także...
  Biecz – miasto w południowo-wschodniej Polsce, w województwie małopolskim, w powiecie gorlickim. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Biecz. Leży nad rzeką Ropą, na jednym ze wzgórz Pogórza Karpackiego. Ze względu na swoją bogatą historię często jest nazywane perłą Podkarpacia lub małym Krakowem. Bywa także określany jako polskie Carcassonne, dzięki zachowanym fragmentom średniowiecznych murów miejskich i zabudowy.Województwo małopolskie – jedno z 16 województw Polski. W obecnym kształcie powstało 1 stycznia 1999 r. w wyniku reformy administracyjnej. Województwo zajmuje powierzchnię 15 182 km² i jest jednym z mniejszych w Polsce (12 miejsce w kraju). Pod względem liczby mieszkańców (3 mln 298 tys. osób) województwo znajduje się na 4 miejscu w Polsce. Gęstość zaludnienia jest tu jedną z najwyższych w kraju (małopolskie – 217 osób/km², średnia krajowa – 122 osób/km²).
  Rzepiennik Strzyżewski – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim w powiecie tarnowskim w gminie Rzepiennik Strzyżewski. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa tarnowskiego. Miejscowość jest siedzibą gminy Rzepiennik Strzyżewski.

  Droga wojewódzka nr 980 (DW980) – droga wojewódzka łącząca Biecz z Jurkowem. Jej długość wynosi 49 km. Zlokalizowana jest w południowo-wschodniej części województwa małopolskiego.

  W ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 przeprowadzona została modernizacja drogi wojewódzkiej nr 980. Przetarg na wykonanie modernizacji wygrała firma Strabag, a jej koszt wyniósł 60 mln zł.

  Gromnik – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim, w gminie Gromnik, nad Białą.Kilometr (symbol: km) – powszechnie stosowana wielokrotność metra, podstawowej jednostki długości w układzie SI. Dokładniej, kilometr to 1000 metrów. Stowarzyszona i dość często używana jednostka powierzchni to kilometr kwadratowy (symbol: km²), a objętości – kilometr sześcienny (symbol: km³).

  Średni dobowy ruch w punktach pomiarowych na drodze wojewódzkiej nr 980 w 2005 r.[]

  Miejscowości leżące przy trasie DW980[]

 • Biecz (DK28)
 • Rzepiennik Strzyżewski
 • Gromnik (DW977)
 • Zakliczyn (DW975)
 • Jurków (DK75)
 • Przypisy

  1. Źródło: [1] Wynik przetargu
  2. Źródło: [2] Plan Rozwoju Sieci Dróg Wojewódzkich w Małopolsce na lata 2007 – 2013
  3. http://zdw.krakow.pl/pliki/brd/sdr2010.pdf

  Linki zewnętrzne[]

 • Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Droga krajowa nr 28 – droga krajowa w południowej Polsce, przebiegająca przez województwa: małopolskie oraz podkarpackie. Nazywana jest trasą karpacką (niem. Tatraer Reichsstraße)Droga wojewódzka nr 977 - droga wojewódzka o długości 86,4 km łącząca Tarnów z Gorlicami i Słowacją (nieistniejące już przejście graniczne Konieczna - Becherov). Znajduje się w południowo-wschodniej części województwa małopolskiego, biegnie z północy na południe. Jest drogą klasy G o docelowej prędkości projektowej 50 km/h i nośności nawierzchni 100 kN/oś.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Strabag – europejska spółka budowlana mająca siedzibę w Wiedniu (wcześniej w Spittal) w Austrii notowana na Deutsche Börse we Frankfurcie.
  Drogi wojewódzkie w Polsce – sieć dróg uzupełniająca system dróg krajowych. Droga wojewódzka stanowi własność właściwego samorządu województwa. Zgodnie z Ustawą z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych z późniejszymi zmianami (Dz. U. z 2007 r. Nr 19, poz. 115), do dróg wojewódzkich zalicza się drogi stanowiące połączenia między miastami, mające znaczenie dla województwa i drogi o znaczeniu obronnym, nie zaliczone do dróg krajowych. Do kategorii dróg wojewódzkich zaliczane są drogi na podstawie uchwały sejmiku wojewódzkiego odpowiedniego województwa.
  Droga wojewódzka nr 975 - droga wojewódzka o długości 77,4 km w południowo-wschodniej części województwa małopolskiego, łącząca Dąbrowę koło Nowego Sącza (DK75) z Dąbrową Tarnowską (DK73). Droga połączona jest z autostradą A4 węzłem w miejscowości Wierzchosławice (Tarnów Zachód).
  Zakliczyn – miasto i siedziba gminy Zakliczyn w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie) na prawym brzegu Dunajca. Zakliczyn leży na Pogórzu Rożnowskim w dolinie (206–250 m n.p.m.) na płaskim, szerokim i otwartym w kierunku północnym terenie, między dolnym biegiem rzeki Paleśnianka i potoku Wolanka w otoczeniu zalesionych wzgórz o wysokości od 300 do 503 m n.p.m.
  Droga krajowa nr 75 – droga krajowa o długości ok. 133 km (z których 24 km po trasie drogi krajowej nr 94), leżąca na obszarze województwa małopolskiego. Trasa ta przebiega od skrzyżowania ul. Igołomskiej i Brzeskiej w Krakowie (skrzyżowanie z drogą nr 79) do granicy ze Słowacją w pobliżu miejscowości Muszynka.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.