• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Droga wojewódzka nr 403

  Przeczytaj także...
  Droga wojewódzka nr 401 (DW401) – droga wojewódzka o długości 41 km, łącząca Żłobiznę koło Brzegu z Pakosławicami niedaleko Nysy. Trasa ta leży na obszarze województwa opolskiego i przebiega przez teren powiatów brzeskiego i nyskiego.Gmina Wiązów – gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie strzelińskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie wrocławskim.
  Bierzów (niem. Bierzdorf) - wieś w Polsce położona w województwie opolskim, w powiecie brzeskim, w gminie Skarbimierz.

  Droga wojewódzka nr 403 (DW403) - droga wojewódzka o długości 6 km leżąca na obszarze województwa opolskiego i dolnośląskiego. Trasa ta łączy Łukowice Brzeskie DK39 z Młodoszowicami (DW401 i Autostrada A4). Droga leży na terenie powiatu brzeskiego (gmina Skarbimierz), oławskiego (gmina Oława) i strzelińskiego (gmina Wiązów).

  Gmina Oława – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie oławskim. W latach 1975-1998 gmina administracyjnie należała do województwa wrocławskiego.Powiat brzeski – powiat w Polsce w województwie opolskim, w obecnym kształcie utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Brzeg.

  Cała DW403 jest fragmentem Obwodnicy Łukowice Brzeskie - Młodoszowice - Grodków.

  Miejscowości leżące przy trasie DW403[]

  POL województwo opolskie COA.svg Województwo opolskie

  POL powiat brzeski (opolski) COA.svg Powiat brzeski

 • Łukowice Brzeskie (DK39)

 • POL województwo dolnośląskie COA.svg Województwo dolnośląskie

  POL powiat oławski COA.svg Powiat oławski

 • brak miejscowości

 • POL województwo opolskie COA.svg Województwo opolskie

  POL powiat brzeski (opolski) COA.svg Powiat brzeski

  Kilometr (symbol: km) – powszechnie stosowana wielokrotność metra, podstawowej jednostki długości w układzie SI. Dokładniej, kilometr to 1000 metrów. Stowarzyszona i dość często używana jednostka powierzchni to kilometr kwadratowy (symbol: km²), a objętości – kilometr sześcienny (symbol: km³).Powiat oławski - powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Oława.
 • Bierzów

 • POL województwo dolnośląskie COA.svg Województwo dolnośląskie

  POL powiat strzeliński COA.svg Powiat strzeliński

 • brak miejscowości

 • POL województwo opolskie COA.svg Województwo opolskie

  POL powiat brzeski (opolski) COA.svg Powiat brzeski

 • Młodoszowice (DW401) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Województwo dolnośląskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw, ze stolicą we Wrocławiu. Zostało utworzone w 1999 roku z ziem poprzednich województw wrocławskiego, legnickiego, jeleniogórskiego, wałbrzyskiego i części leszczyńskiego oraz kaliskiego. Województwo to jest położone na południowym zachodzie Polski, obejmuje zachodnią część historycznego Śląska, czyli Dolny Śląsk, a także Ziemię kłodzką, wschodnie Łużyce Górne oraz niewielki skrawek historycznej Saksonii (Bogatynia i okolice).
  Łukowice Brzeskie (niem. Laugwitz) – wieś w Polsce położona w województwie opolskim, w powiecie brzeskim, w gminie Skarbimierz.
  Województwo opolskie – jedno z 16 województw w Polsce. Obejmując obszar o powierzchni 9412 km² jest obecnie najmniejszym województwem w Polsce. Według danych z 30 czerwca 2010 r. miało 1 029 894 mieszkańców. Siedzibą władz województwa jest Opole.
  Drogi wojewódzkie w Polsce – sieć dróg uzupełniająca system dróg krajowych. Droga wojewódzka stanowi własność właściwego samorządu województwa. Zgodnie z Ustawą z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych z późniejszymi zmianami (Dz. U. z 2007 r. Nr 19, poz. 115), do dróg wojewódzkich zalicza się drogi stanowiące połączenia między miastami, mające znaczenie dla województwa i drogi o znaczeniu obronnym, nie zaliczone do dróg krajowych. Do kategorii dróg wojewódzkich zaliczane są drogi na podstawie uchwały sejmiku wojewódzkiego odpowiedniego województwa.
  Autostrada A4 – najdłuższa polska autostrada, prowadzi z zachodu na wschód przez południową Polskę (wzdłuż Sudetów i Karpat). Stanowi polski odcinek drogi międzynarodowej E40 oraz E462 na odcinku Mysłowice-Balice. Kontynuując bieg niemieckiej autostrady A4 z kierunku Drezna, na terenie Polski przebiega od granicy z Niemcami w Jędrzychowicach koło Zgorzelca poprzez Legnicę, Wrocław, Opole, Gliwice, Katowice, Kraków, Tarnów, Rzeszów do przejścia granicznego na Ukrainę Korczowa-Krakowiec. Łączna długość kompletnej autostrady na terenie Polski wyniesie 672 km. Obecnie w budowie jest ostatni odcinek: węzeł Rzeszów Wschód – węzeł Jarosław Zachód.
  Województwo – jednostka podziału administracyjnego wyższego stopnia w Polsce, od 1990 r. jednostka zasadniczego podziału terytorialnego dla administracji rządowej, od 1999 r. także jednostka samorządu terytorialnego.
  Droga krajowa nr 39 (DK39) – droga krajowa o długości 116 km prowadząca przez województwa: dolnośląskie, opolskie i wielkopolskie. Przebiega z Łagiewnik w powiecie dzierżoniowskim do Baranowa koło Kępna. Przez obie miejscowości, które łączy DK39 przebiega także droga krajowa nr 8, z tym, że trasa DK39 omija Wrocław wraz z aglomeracją. Bezkolizyjnie i bez możliwości wjazdu lub zjazdu przecina autostradę A4 nieopodal miejscowości Owczary.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.034 sek.